Dovolenka Spojené Arabské Emiráty - Dubaj: ponuka fakultatívnych výletov


Dubaj city tour a Burj al Arab

Objavte kúzlo najznámejšieho emirátu Dubaj, v ktorom v minulosti prekvital najmä obchod a lov perál. Mesto Dubaj sa skladá z dvoch častí: Deira a Bur Dubaj. Deira sa preslávila najväčším trhom so zlatom na svete. Bur Dubaj je zasa moderným obchodným a ekonomickým centrom krajiny, kde sa, aj napriek mohutnej výstavbe, zachovali krásne pôvodné stavby, ako napríklad pevnosť Al Fahidi Fort. Srdcom mesta je štvrť Dubai Downtown s najvyššiou budovou sveta Burj Khalifa, oproti ktorej nájdete aj najväčšie nákupné centrum  Dubai Mall. Unikátom nákupného centra Mall of the Emirates je Ski Dubai, prvý krytý lyžiarsky areál na Blízkom východe. Najstaršiu miestnu mešitu hľadajte na pobreží Jumeirah. Práve tu sa budujú aj Palm Islands, umelé ostrovy, na ktorých sa nachádzajú luxusné obchodné centrá a rezidenčné štvrte. Postavili ich v tvare stromu datľovníka a sú považované za ôsmy div sveta. Cestou si môžete vyfotografovať ikonu Dubaja hotel Burj Al Arab - Vežu Arabov. V jeho blízkosti sa nachádza Wild Wadi Park, vodný park navrhnutý podľa povesti o moreplavcovi Sindibádovi. Nezabudnuteľným zážitkom bude iste aj plavba tradičnou loďkou abra po zálive Dubai Creek.

 

Emiráty - Dubaj - panoráma
Emiráty - Dubaj - Burj Al Arab
Emiráty - Dubaj - pláž
Emiráty - Dubaj - mešira

Abu Dhabi a Ferrari World

Abu Dhabi, hlavné mesto Spojených arabských emirátov, sa nachádza na malom polostrove obklopenom zhlukmi ostrovov. Jednou z najzaujímavejších a zároveň najvyhľadávanejších atrakcií v meste je Yas Marina Circuit – okruh Formuly 1 a zábavný park Ferrari World na ostrove Yas, ktorý podľa tvorcov ponúka "intenzívny multisenzitívny zážitok pre každého. Užijete si tu jazdu na najrýchlejšej horskej dráhe, vyskúšate simulátor F1 či závody na horskej dráhe. Abu Dhabi je dnes moderným kozmopolitným mestom s množstvom krásnych budov, luxusných hotelov a výnimočných projektov. Najvyhľadávanejšou atrakciou mesta je mešita Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan. Zaraďuje sa medzi najväčšie na svete a svojou bielo-zlatou architektúrou doslova vyráža dych. Poprechádzajte sa aj po pobrežnom bulvári Corniche Road s rozľahlými parkmi a záhradami, na ktorých konci sa nachádza prepychový ružový hotel, akoby z rozprávky Tisíc a jednej noci, Emirates Palace a nový prezidentský palác. Tradičný spôsob života spoznáte v skanzene Heritage village na polostrove Breakwater, ktorý je zapísaný v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

Emiráty - Abu Dhabi - panoráma
Emiráty - Abu Dhabi - Emirates
Emiráty - Abu Dhabi - mešita
Emiráty - Abu Dhabi - skanzen

Východné pobrežie - Fujairah a Ománsky záliv

Počas pobytu v Emirátoch musíte určite navštíviť východné pobrežie, obmývané vodami Perzského aj Ománskeho zálivu. Počas tohto výletu prejdete Emiráty Sharjah, Ras Al Khaimah a Fujairah. Navštívite oázy Al Dhaid a Masafi, v ktorých sa konajú „piatkové trhy“, kde môžete nájsť všetko od ovocia a zeleniny, cez hydinu až po hračky, koberce a suveníry. Ďalej bude Vaša cesta pokračovať cez  horský masív Hajjar až k azúrovým vodám Ománskeho zálivu, do pobrežnej oblasti Dibba. Najstaršiu mešitu v Spojených Arabských emirátoch, pochádzajúcu z roku 1446, môžete obdivovať v Bidiyah. Ďalej pokračujete do Emirátu Fujairah, ležiacom pri hraniciach s Ománom. Je najmladším zo siedmich Emirátov, až do roku 1952 bol súčasťou Emirátu Sharjah.  Po ľahkom obede v reštaurácii a krátkom odpočinku nakoniec zavítate do hlavného mesta Fujairah, s rovnomennou pevnosťou, z ktorej je nádherný výhľad na okolie. Určite si tu prezrite Fujairah Muzeum s exponátmi pochádzajúcimi zo 6. tisícročia pred Kristom. Nakoniec navštívite pevnosť Bithnah a v dedine Masafi si vychutnáte vidiecku atmosféru na úpätí pohoria Hajjar. Východné pobrežie môžete spoznávať aj počas romantickej plavby na arabskej plachetnici dhow. Nezabudnuteľným zážitkom bude určite kúpanie a šnorchlovanie vo vodách Ománskeho zálivu, ktorý je súčasťou Arabského mora, patriaceho do Indického oceánu.

 

Emiráty - Fujairah - palmový háj
Emiráty - Fujairah - pevnosť
Emiráty - Fujairah - loďky dhow
Emiráty - Fujairah - pobrežie

Top