Úvod  >  Andalúzia  >  Torremolinos

Dovolenka Španielsko - Andalúzia: ponuka fakultatívnych výletov


Gibraltar

Územie na samotnom južnom cípe Španielska patriace Veľkej Británii Vás určite upúta svojím nevšedným vzhľadom. V cene výletu je zahrnutá tzv. Rock tour, počas ktorej si v minibusoch obzriete Gibraltár. Navštívite najjužnejší bod Gibraltáru, odkiaľ môžete zahliadnuť aj orientálne Maroko. Výlet Vám spestria aj opičky, ktoré tu voľne žijú a nikde inde v Európe sa takto nenachádzajú! V cene je tiež vstup do jaskyne sv. Michala. Poobede voľný čas ... Nechajte sa zlákať na nákupy a výhodné ceny bezcolnej zóny (napr. tabak, alkohol, parfémy či diamanty).

Gibraltar - opica ako atrakcia
Gibraltar - skala
Gibraltar - lanovka
Gibraltar - maják

Maroko

Úžasný výlet na sever Afriky, do orientálneho Maroka. Využite blízkosť španielskej Andalúzie od afrického kontinentu a pozrite sa s nami do mesta Tetuan. Autobusom sa doveziete na juh Španielska, odkiaľ sa lodným trajektom prepravíte do Maroka, kde zažijete pravú arabskú atmosféru. Uvidíte medinu, staré mesto, berberský trh, naobedujete sa a ochutnáte mätový čaj (v cene). Navštívite tradičnú berberskú lekáreň – arganový olej.

Maroko - ulica v Ceute
Maroko - spojenie dvoch kontinentov
Maroko - typická marocká keramika
Maroko - nákupy

Sevilla

Hlavné mesto Andalúzie, flamenca a býčích zápasov - Sevilla patrí jednoznačne k najvzrušujúcejším mestám krajiny. Počas zlatého veku Španielska v 16. storočí sa práve tu zhromažďovali všetky bohatstvá z Nového sveta. Tomu zodpovedá aj kultúrne a historické dedičstvo, ktoré sa tu zachovalo. Nájdete tu hneď tri svetové kultúrne pamiatky UNESCO. Medzi najnavštevovanejšie pamiatky Sevilly patrí kráľovský palác Alcazar a tiež sevillská katedrála s vežou La Giralda. V Seville sa poprechádzate na jednom z najkrajších španielskych námestí - Plaza de España, situované v Parku Maríe Luisy. Nájdete tu tiež množstvo múzeí, medzi ktorými vyniká Námorné múzeum.

Sevilla - kráľovský pavilón
Sevilla - námestie
Sevilla - Zlatá veža
Sevilla - katedrála

Córdoba

Córdoba je jedným zo španielskych miest s mimoriadne bohatou históriou. Do historického centraCórdoby sa dostanete prekročením Rímskeho mosta - Puente Romano. Na konci mosta sa vypína niekdajšia obranná veža Calahorra. Prejdete majestátnym Víťazným oblúkom - Arco de Triunfo. Len pár metrov za mostom narazíte na svätyňu Córdoby Mezquite, ktorú postavili Maurovia podľa vzoru Veľkej mešity v Damasku. Po dobytí Córdoby Španielmi sa z nej stala rímskokatolícka katedrála. Cez bránu La Puerta del Perdon sa vstupuje do klasického islamského nádvoria Patio de los naranjos. Interiér katedrály je známy nekonečným počtom stĺpov a mauských oblúkov. Očarí Vás aj prechádzka mestom. Navštívite pevnosť Alcázar de los Reyes Cristianos, Calle de las flores (Ulica kvetov) a židovskú štvrť Judería s patiami (dvormi domov) v záplave kvetov. Navštívite aj jednu z posledných zachovalých synagóg.

Córdoba - Mihrab v mešite
Córdoba - Portada de la Feria
Córdoba - ulica
Córdóba - Alcazár

Ronda

Návšteva najkrajšieho a najromantickejšieho malého mesta Andalúzie, o ktorom Španieli hovoria, že je dušou ich krajiny. Časť života tu dokonca prežil i slávny Ernest Hemingway. Dominantou mesta je mohutný kamenný most, ktorý spája mesto ponad hlbokú roklinu – kaňon El Tajo s výškou 100 metrov. V Ronde sa nachádza najstaršia býčia aréna.

Ronda - kaňon El Tajo
Ronda - palác Mondragon
Ronda - mestečko na skale
Ronda - slávny aréna býčích zápasov

Granada a Alhambra

Výlet do vnútrozemia krajiny, smerom k pohoriu Sierra Nevada v sebe  zahŕňa vstupné do Alhambry, najväčšieho zachovalého moslimského komplexu palácov v Európe. Uvidíte aj  slávne záhrady Generalife (v cene). Taktiež budete mať voľný čas v meste Granada, kde si môžete oddýchnuť pri kávičke, pozrieť katedrálu, kráľovskú kaplnku, či nakúpiť suveníry. 

Granada a Alhambra - maurský palác a bazén
Granada a Alhambra - pohľad na komplex palácov
Granada a Alhambra - stĺp
Granada a Alhambra - vstup do paláca

Top