Nerozhoduje
Nerozhoduje
Nerozhoduje
Rozšírené vyhľadávanie
Úvod  >  Slovensko  >  Slovensko  >  Vysoké Tatry  >  Hotel Sliezsky dom **** - Tatranská Polianka

Hotel Sliezsky dom **** - Tatranská Polianka

Romantika aj turistika pod Gerlachovským štítom. Horský hotel Sliezsky dom sa nachádza v samom srdci Vysokých Tatier, v nadmorskej výške 1 670 metrov, 8 km od Ski Parku Tatranská Lomnica s výhľadom na Gerlachovský štít a Velické pleso. 

História Sliezskeho domu sa začala písať v roku 1871, kedy bola na jeho mieste postavená prvá kamenná budova. Tú však už o tri roky neskôr zmietla snehová lavína. Neskôr ju nahradila prízemná novostavba s celkovo ôsmymi izbami, z toho štyrmi hosťovskými. Budovu slávnostne otvorili 2. júna 1895. V rokoch 1907 a 1908 bola pôvodná chata rozšírená o priestrannú prístavbu. Jeho prevádzka bola počas roka od 15. júna do 15. septembra. Velická dolina rokmi postupne získavala na popularite a Sliezsky dom sa stal ideálnym východiskovým bodom na výstup na Gerlachovský štít.

Horský hotel Sliezsky dom prešiel v rokoch 2009 až 2011 kompletnou rekonštrukciou a na jeho mieste dnes stojí najvyššie položený horský hotel s komplexnou ponukou služieb pre individuálnych aj firemných klientov. Vďaka citlivému architektonickému prístupu si exteriér aj interiér hotela zachovali tradičný tatranský štýl, ktorého atmosféru ešte zvýrazňuje použitie kvalitných prírodných materiálov a fotografií Vysokých Tatier od Ladislava Janigu. Má k dispozícii 30 štandardných a 5 rodinných izieb. Na najvyššom poschodí sa nachádzajú 4 apartmány Classic a 3 apartmány De Luxe. Hotel ponúka aj bezbariérovú štandardnú izbu. Vysoký štandard ubytovacích služieb dopĺňa jedinečná  gastronómia v hotelovej a la carte reštaurácii a wellness centrum s neopakovateľným výhľadom na Velické pleso. Hotel sa snaží vyjsť v ústrety aj menej náročným turistom, pre ktorých poskytuje ubytovanie v turistickej ubytovni s kapacitou 12 lôžok.

Horský hotel Sliezsky dom je vďaka svojej výnimočnej polohe a komplexnosti služieb vhodný pre každého, kto hľadá oddych a súkromie mimo tradičných turistických centier. Výborné podmienky poskytuje aj na organizáciu rodinných osláv, svadieb a firemných eventov. V letnom období je pre hostí k dispozícii aj samoobslužná reštaurácia a vonkajšia terasa s výhľadom na Velickú dolinu. Otvorený je celoročne. Personál hotela pre Vás môže zariadiť kyvadlovú dopravu z bezplatného parkoviska v Tatranskej Polianke. Z Tatranskej Polianky vás vyvezie auto alebo snežný skúter. Pri priaznivých podmienkach je možnosť parkovať priamo pred Sliezskym domom. Hotel je dostupný celoročne.

 

 

Fotogaléria

Tatranská Polianka - Horský hotel Sliezsky Dom - exteriér
Tatranská Polianka - Horský hotel Sliezsky Dom - exteriér
Tatranská Polianka - Horský hotel Sliezsky Dom - exteriér
Tatranská Polianka - Horský hotel Sliezsky Dom - recepcia
Tatranská Polianka - Horský hotel Sliezsky Dom - reštaurácia
Tatranská Polianka - Horský hotel Sliezsky Dom - Apartmán klasik
Tatranská Polianka - Horský hotel Sliezsky Dom - bezbariérová izba
Tatranská Polianka - Horský hotel Sliezsky Dom - izba Ekonomy
Tatranská Polianka - Horský hotel Sliezsky Dom - kúpeľňa
Tatranská Polianka - Horský hotel Sliezsky Dom - knižnica
Tatranská Polianka - Horský hotel Sliezsky Dom - odpočiváreň
Tatranská Polianka - Horský hotel Sliezsky Dom - sauna

178/Cenník

Hotel používa dynamické ceny. Všetky ceny je potrebné vyžiadať!
Volajte na Call centrum 0908 104 103 (pondelok - piatok 9:00 - 16:00) alebo píšte na slovensko@fifo.sk

Pobyt je možný s raňajkami alebo polpenziou.

Orientačná cena ubytovania v izbe Štandard od  139 €/izba/noc s raňajkami a vstupom do wellness

Orientačná cena ubytovania v izbe Štandard od  189 €/izba/noc s polpenziou a vstupom do wellness

 

V cene je zahrnuté:

 • ubytovanie vo vybranom type izby s raňajkami alebo polpenziou,
 • vstup na 1 hodinu denne do hotelového wellness centra so suchou a parnou saunou, vírivkou a oddychovou miestnosťou s jedinečným výhľadom na Velické pleso,
 • vývoz z Tatranskej Polianky do hotela v deň príchodu a odvoz z hotela do Tatranskej Polianky v deň ukončenia pobytu,
 • WiFi.

Povinné príplatky:

 • miestny poplatok 1,50 €/osoba/noc (platí sa na mieste).

Nepovinné príplatky:

 • parkovanie pri hoteli 20 €/ noc (potrebné povolenie na vjazd do TANAPu - pre vystavenie povolenia je nutné kontaktovať recepciu hotela, je závislé od snehových podmienok. V prípade, že snehové podmienky neumožňujú parkovanie pred hotelom, bude zabezpečený transport z Tatranskej Polianky ratrakom alebo snežným skútrom),
 • možnosť parkovania na nestráženom záchytnom parkovisku v Tatranskej Polianke,
 • cestovné poistenie 1,30 €/osoba/deň (os. do 15 r. 0,70 €/osoba/deň).

Zviera:

 • povolené.

ZMENA CIEN VYHRADENÁ.

Všeobecné informácie

Ubytovanie:                                                                                                                                                               

Izba ŠTANDARD ECONOMY: 2-lôžkové izby bez možnosti prístelky s výhľadom na Gerlachovský štít ponúka dostatok komfortu a príjemnej tatranskej atmosféry vďaka modernému drevenému interiéru. Každá izba je vybavená TV s plochou obrazovkou, minibarom, telefónom, trezorom, vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom, WC a fénom.

Izba ŠTANDARD BEZBARIÉROVÁ : 2-lôžkové izby bez možnosti prístelky ponúkajú komfort apartmánu s obývačkou, spálňou a bezbariérovou kúpeľnou s WC, (obmedzený počet). Každá izba je vybavená TV s plochou obrazovkou, WiFi,  kúpeľňou, sociálnym zariadením.

Izba SUPERIOR: štýlové 2-lôžkové izby bez možnosti prístelky s výhľadom na Tatranskú kotlinu. Každá izba je vybavená TV s plochou obrazovkou, minibarom, telefónom, trezorom, vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom, WC a fénom.

Izba TROJLÔŽKOVÁ:  pre rodiny s deťmi sú k dispozícii  dvojlôžkové izby s prístelkou. Ničím nerušené pohodlie v štýlovo zariadenom interiéri umocňuje jedinečný výhľad na Tatranskú kotlinu a obrazy od známeho fotografa a horského vodcu Ladislava (Tatka) Janigu, vybavená TV s plochou obrazovkou, minibarom, telefónom a trezorom. Súčasťou izby je vlastná kúpeľňa so sprchovým kútom, WC a fénom.
 

Apartmán CLASSIC: veľkorysý priestor, štýlové zariadenie a neopakovateľný výhľad na Gerlach alebo Tatranskú kotlinu. Štyri apartmány Classic sa nachádzajú  na prvom aj druhom poschodí. Pozostávajú z obývacej časti s rozkladacím gaučom, TV s plochou obrazovkou, minibarom, telefónom a trezorom. Súčasťou vybavenia je spálňa s manželskou posteľou a samostatná kúpeľna s WC a fénom.

Apartmán DELUXE: najbližšie k majestátnemu štítu Gerlachu majú dva Deluxe apartmány situované na druhom poschodí. Sú vhodné pre menšie skupinky, alebo rodiny s deťmi.  V spodnej časti mezonetového Deluxe apartmánu sa nachádza obývacia časť s rozkladacím gaučom a TV s plochou obrazovkou. Na poschodí sú umiestnené postele, minibar, telefón, trezor a kúpeľňa s WC a fénom.( tri pevné lôžka a dve prístelky umožňujú pobyt pre maximálne 5 osôb).

Apartmán DELUXE PLUS: v spodnej časti mezonetového Deluxe + apartmánu sa nachádza obývacia časť s rozkladacím gaučom a TV s plochou obrazovkou. Na poschodí sú umiestnené postele, minibar, telefón, trezor a kúpeľňa s WC a fénom (dve manželské postele a prístelka pre dve osoby umožňujú maximálny počet 6 osôb).

Stravovanie: raňajky formou bufetu, večere sa podávajú buď formou švédskych stolov, formou štvor-chodového menu á la sous chef, alebo troj-chodového menu výberom z á la carte. Záleží na obsadenosti hotela.

Vybavenie:

 • recepcia,
 • hotelová reštaurácia, lobby bar, letná terasa,
 • Wellness - najvyššie položené wellness centrum na Slovensku poskytuje príležitosť na dokonalý odpočinok po celodennej túre či náročnom dni. Odpočinková zóna vás nadchne neopakovateľným výhľadom na Velické pleso.
 • Sliezsky domček
 • pre rodiny s deťmi: detská postieľka, detská stolička, prebaľovací pult, detský nosič na túru, mini detský kútik na recepcii hotela a babysitting pri rezervácii vopred
 • stolný futbal, hernú konzolu a rôzne spoločenské hry v lobby bare
 • zimné obdobie : zapožičanie snežníc, sánky a kompletnej skialpinistickej výbavy
 • 3 nabíjacie prípojky pre automobily Tesla s výkonom 22 kW. Nabitie všetkých modelov zdarma.

Parkovanie: ubytovaní hostia môžu parkovať na záchytnom parkovisku v Tatranskej Polianke. Parkovisko je nestrážené. V období od 1. 6. do 31. 10. je parkovanie spoplatnené podľa aktuálnej sadzby správcu parkoviska. K hotelu vás pracovníci hotela vyvezú autami alebo snežným skútrom. Podľa platných nariadení štátnych orgánov môže transportovať len ubytovaných hostí a to celoročne.

Parkovanie priamo pred hotelom: pri priaznivých podmienkach hotel ponúka hosťom možnosť využiť parkovacie miesta priamo pred hotelom. Horský hotel Sliezsky dom sa nachádza v najvyššom stupni ochranného pásma TANAP. Preto je kapacita parkovacích miest pred hotelom obmedzená, parkovanie musí vopred potvrdiť recepcia hotela. Povolenie platí na jeden výjazd a jeden zjazd. Hostia, ktorí majú potvrdené parkovacie miesto, musia pred vjazdom na prístupovú cestu informovať recepciu hotela.

Top