Nerozhoduje
Nerozhoduje
Nerozhoduje
Rozšírené vyhľadávanie
Úvod  >  Slovensko  >  Slovensko  >  Vyšné Ružbachy  >  Grand Hotel Strand****, hotel Travertín I***, Travertín II*** - Vyšné Ružbachy

Grand Hotel Strand****, hotel Travertín *** I, II - Vyšné Ružbachy

Klimatické a minerálne kúpele Vyšné Ružbachy ležia na južných svahoch Vysokých Tatier, v údolí Zálažného potoka v nadmorskej výške 623 m. Hydrouhličité liečivé pramene a povzbudivé klimatické podmienky sú základným predpokladom pre úspešnú liečbu obehového ústrojenstva, onkologických chorôb, chronických bronchitíd, duševných chorôb a ďalších ochorení. V areáli kúpeľov sa nachádza najväčšie travertínové jazero na Slovensku - chránený prírodný výtvor Kráter s rozlohou 0,03 ha. Nadštandardná liečebná starostlivosť, vysoko erudovaný lekársky personál a správny individuálny liečebno - rehabilitačný program prispôsobený podľa typu ochorenia napomôže k zlepšeniu zdravotného stavu.

V areáli kúpeľov sa nachádzajú ubytovacie zariadenia:  Grand hotel Strand ****, hotel Travertín I ***, hotel Travertín II ***, Švajčiarske domčeky**, budova Balneoterapie, reštaurácia v historickej budove Biely dom, termálne kúpalisko Izabela.  Kúpalisko je známe od roku 1929. Vodu do bazénov privádzajú z prameňa Izabela. Pomenovanie dostalo po majiteľke španielskej princeznej Izabele de Bourbon Zamoyski. Ponúka 4 vonkajšie bazény s minerálnou termálnou vodou a jeden vnútorný bazén.

Vonkajšie bazény sú naplnené z termálneho minerálneho prameňa Izabela, priamo z vrhu, ktorý je klasifikovaný ako  prírodná liečivá voada stredne mineralizovaná, hydrogen-uhličitanová, vápenato-horečnatá, slabo kyslá, vlažná, hypotonická,

Originálnou atrakciou areálu je ostrov v rekreačnom bazéne s vysokými ihličnatými stromami – smrekmi uprostred, skokanský mostík v plaveckom bazéne (výška mostíka - 5m). Termálny krytý bazén Izabela, ktorý je v prevádzke po celý rok, umožňuje návštevu areálu aj v prípade menej priaznivého počasia. Presklené steny krytého bazéna zabezpečujú blízky kontakt s okolitou prírodou.

Elegantný Grand hotel Strand **** je postavený v španielskom štýle. Na klientov čaká krásne prostredie, zeleň priľahlého lesa a pokoj. Hotel je prepojený s Balneoterapiou, kde sa poskytujú služby aj pre najnáročnejších klientov hľadajúcich relax a odpočinok. Priamo v hoteli sa nachádza Aqua Thermall Wellness, ktoré ponúka množstvo oddychových atrakcií.

Hotel Travertín I *** leží priamo v centre kúpeľovv tesnej blízkosti Travertínu II. (budovy sú prepojené spojovacou chodbou). Stravovanie je podávané v reštaurácii Biely dom.

Od AS je hotel vzdialený cca 600 m, ŽS v Nižných Ružbachoch cca 3 km.

Fotogaléria

Vyšné Ružbachy - Grand Hotel Strand - exteriér
Vyšné Ružbachy - Grand Hotel Strand - exteriér
Vyšné Ružbachy - Grand Hotel Strand - recepcia
Vyšné Ružbachy - Grand Hotel Strand - reštaurácia
Vyšné Ružbachy - Grand Hotel Strand - bar
Vyšné Ružbachy - Grand Hotel Strand - izba
Vyšné Ružbachy - Grand Hotel Strand - izba
Vyšné Ružbachy - Grand Hotel Strand - apartmán
Vyšné Ružbachy - Grand Hotel Strand - apartmán
Vyšné Ružbachy - Grand Hotel Strand - bazén

122/Cenník

Cena za osobu a pobytLiečebný pobyt Medical (2 noci)Komplexný liečebný pobyt (5 noci)Seniorský pobyt 60+ (5 nocí)Wellness pobyt (2 noci)POST COVID (7 noci)Cena za ubytovanie s raňajkami/izba/noc

1/2 izba
1/2 izba
  1/2 izba
1/2 izba
1/2 izba 1/2 izba

Grandhotel STRAND

sezóna

130375           325--115

Hotel Travertín I,II

mimosezóna

92265         245 8837170

Hotel Travertín I,II

sezóna
104295         2759841378

Grandhotel STRAND sezóna: 01.01.2022 - 15.04.2022

TRAVERTÍN I, II mimosezóna : 10.01.2022 - 30.06.2022, 01.10.2022 - 22.12.2022

TRAVERTÍN I, II sezóna : 01.01.2022 - 10.01.2022, 01.07.2022 - 30.09.2022

Cena zahŕňa GRANDHOTEL STRAND:

 • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe Sever s raňajkami v Grandhoteli Strand/izba + vstup do Aqua Thermall Wellness
 • alebo služby podľa pobytového balíka/osoba,
 • liečebné procedúry sú poskytnuté len osobám nad 18 rokov,
 • niektoré pobyty je možné predĺžiť

Cena zahŕňa hotel TRAVERTÍN I,II :

 • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe s raňajkami v reštaurácii Biely dom/izba
 • alebo služby podľa pobytového balíka/osoba,
 • liečebné procedúry sú poskytnuté len osobám nad 18 rokov,
 • niektoré pobyty je možné predĺžiť

Povinné príplatky:

 • miestny poplatok 0,50 €/osoba/deň (platí sa na mieste).

Nepovinné príplatky GRANDHOTEL STRAND:

 • večera v Grand Hoteli Strand 15 €/osoba/deň,
 • príplatok za 1/2 izba juh + 4€/os./noc,
 • príplatok za 1/1 izba sever + 10€/os./noc, príplatok za 1/1 izba juh + 14€/os./noc,
 • príplatok za apartmán 20 €/apt./noc
 • prístelka pre dieťa od 4-15 rokov 35 €/osoba/noc/ možná len v apartmáne alebo v apartmánovej suite (wellness pobyt),
 • cena prístelky osoba od 15 rokov pri pobytových balíkoch na vyžiadanie v CK,
 • monitorované parkovisko 4 €/noc (max 20 €/pobyt - hradí sa na mieste),
 • cestovné poistenie 1,30 €/osoba/deň (os. do 15 r. 0,70 €/osoba/deň).

Nepovinné príplatky hotel TRAVERTÍN I,II:

 • večera v Bielom dome 8€/osoba/deň, obed v Bielom dome 7€/osoba/deň
 • príplatok za neobsadené lôžko v dvojlôžkovej izbe 20 €/osoba/noc,
 • dieťa od 4-15 na prístelke s raňajkami 25 €/ osoba/noc, s polpenziou 27 €/osoba/noc, s plnou penziou 30 €/osoba/noc (+ vstup do Rehabilitačného bazéna v Balneoterapii 1 hod./deň)
 • dieťa od 4-15 na pevnom lôžku s raňajkami 30€/ osoba/noc, s polpenziou 32 €/osoba/noc, s plnou penziou 35 €/osoba/noc (+ vstup do Rehabilitačného bazéna v Balneoterapii 1 hod./deň)
 • cena prístelky osoba od 15 rokov - pri pobytových balíkoch na vyžiadanie v CK,
 • monitorované parkovisko 4 €/noc (max 20 €/pobyt - hradí sa na mieste),
 • cestovné poistenie 1,30 €/osoba/deň (os. do 15 r. 0,70 €/osoba/deň).

Zľavy:

 • dieťa do 4 rokov bez nároku na lôžko a stravu zdarma

Zviera:

 • nie je povolené.

Zmena cien vyhradená.

Popis pobytov

GRANDHOTEL STRAND

Liečebný pobyt MEDICAL: 2x ubytovanie v izbe Sever s polpenziou, lekárska konzultácia, 1x liečebná procedúra/noc, voľný vstup do vstup do AquaTermal Wellness s krytým bazénom IZABELA. (Pobyt je možné predĺžiť, ďalšia noc + 65 EUR/os/noc).

Komplexný liečebný pobyt (nástup NE, PO): 5x ubytovanie v izbe Sever s plnou penziou (posledný obed je formou obedového balíčka), vstupná lekárska prehliadka, 3 x liečebná procedúra/noc, voľný vstup do vstup do AquaTermal Wellness s krytým bazénom IZABELA. Pre osoby staršie ako 18 rokov. (Pobyt je možné predĺžiť, ďalšia noc + 75 EUR/os/noc).

Seniorský potyt 60+ (nástup NE,PO): 5x ubytovanie v izbe Sever s plnou penziou (posledný obed je formou obedového balíčka), vstupná lekárska prehliadka, 2 procedúry/noc, voľný vstup do vstup do AquaTermal Wellness s krytým bazénom IZABELA. Pre osoby staršie ako 60 rokov. (Pobyt je možné predĺžiť, ďalšia noc + 65 EUR/os/noc).

 

Hotel TRAVERTÍN I,II

Liečebný pobyt MEDICAL: 2x ubytovanie s plnou penziou, lekárska konzultácia, 1x liečebná procedúra/noc,  vstup do rehabilitačného bazéna v Balneoterapii. (Pobyt je možné predĺžiť, ďalšia noc + 46 EUR/os/noc - mimosezóna, 52 EUR/os/noc - sezóna).

Komplexný liečebný pobyt (nástup NE, PO): 5x ubytovanie, 5x plná penziou v Bielom dome (posledný obed je formou obedového balíčka), vstupná lekárska prehliadka, 3 procedúry/noc, 1- hodinový vstup do Vitálneho sveta vrátane vstupu do krytého bazéna BLT/noc. Pre osoby staršie ako 18 rokov. (Pobyt je možné predĺžiť, ďalšia noc + 53 EUR/os/noc - mimosezóna, 59 EUR/os/noc - sezóna)

•  Senior pobyt 60+ (nástup NE, PO): 5x ubytovanie, 5x plná penzia v Bielom dome (posledný obed je formou obedového balíčka), vstupná lekárska prehliadka, 2 procedúry/noc, 2-hod. vstup do Rehabilitačného bazéna a sauny v Balneoterapii/noc. Pre osoby staršie ako 60 rokov. (Pobyt je možné predĺžiť, ďalšia noc + 49 EUR/os/noc - mimosezóna, 55 EUR/os/noc - sezóna)

Wellness pobyt (nástup kedykoľvek): 2x ubytovanie, 2x polpenzia v Bielom dome, voľný vstup do Rehabilitačného bazéna a sauny v Balneoterapii. (Pobyt je možné predĺžiť, ďalšia noc + 44 EUR/os/noc - mimosezóna, 49 EUR/os/noc - sezóna).

•  Liečebno regeneračný pobyt - POST COVID (nástup NE, PO): 7x ubytovanie, 7x plná penzia v Bielom dome (posledný obed je formou obedového balíčka), vstupná lekárska prehliadka, 3 procedúry/noc na odporúčanie lekára (Oxygenoterapia, inhalačná liečba, vodoliečba, teploliečba, pohybová aktivita, psychoterapia, mechanoterapia), 1-hod. vstup do Vitálneho sveta vrátane vstupu do krytého bazéna BLT/noc. Pre osoby staršie ako 18 rokov. (Pobyt je možné predĺžiť, ďalšia noc + 53 EUR/os/noc - mimosezóna, 59 EUR/os/noc - sezóna).

Všeobecné informácie

Ubytovanie:

GRANDHOTEL STRAND **** komfortne zariadené 1- a 2-lôžkové izby (bez možnosti prístelky), apartmány (s možnosťou prístelky), rodinné apartmány, VIP apartmán, bezplatné WiFi, trezor, TV/SAT, telefón, minibar, sprcha/vaňa, WC. (V prevádzke do 15.4.2022, po tomto dátume je očakávaná rekonštrukcia Grandhotela).

Hotel TRAVERTÍN I*** 2-lôžkové izby STANDARD s oddelenými lôžkami, bezplatné WiFi, rádio, TV/SAT, telefón, sprcha/vaňa, WC. Rodinná izba: 2 x spálňa, spoločná kúpeľňa, WC, rádio, telefón, TV-SAT, internet

Hotel TRAVERTÍN II*** 2-lôžkové izby STANDARD s oddelenými lôžkami s možnosťou spojenia,  bezplatné WiFi, rádio, TV/SAT, telefón, sprcha/vaňa, WC.

Stravovanie: raňajky a večere formou bufetu, v reštaurácii Biely Dom.

Vybavenie:

 • recepcia,
 • zmenáreň,
 • bar,
 • reštaurácia,
 • kaviareň,
 • lobby bar,
 • vonkajší bazén,
 • AquaThermal Wellness (ATW) s krytým termálnym bazénom Izabela, fínskou saunou, parnou bylinkovou saunou, jacuzzi, ochladzovacími tryskami, ochladzovacím vedrom a s možnosťou dokúpenia z pestrej ponuky procedúr denne do 21.00 hod.
 • Procedúry v budove Balneoterapie sa aplikujú počas pracovných dní od 7.00 - 15.00 hod., v sobotu od 7.00 - 12.00 hod.
 • Vitálny svet Balneoterapia (krytý bazén, masážny bazén, suchá fínska sauna, ochladzovací kúpeľ, fitness).
Top