Nerozhoduje
Nerozhoduje
Nerozhoduje
Rozšírené vyhľadávanie
Úvod  >  Slovensko  >  Slovensko  >  Turčianske Teplice  >  Liečebný dom Veľká Fatra**** - Turčianske Teplice

Liečebný dom Veľká Fatra**** - Turčianske Teplice

Kúpeľný areál Zlatých kúpeľov tvorí centrum mesta Turčianske Teplice. Architektonickou dominantou areálu je budova Royal Bath alebo Zlatý kúpeľ. Je to kultúrna pamiatka, ktorá je priamo prepojená hotelom Royal Palace*****. V blízkosti hotela sa nachádza Spa & Aquapark, do ktorého je z hotela priamy vstup. Východ z Royal Palace je priamo do majestátneho centrálneho kúpeľného parku, ktorý je tiež kultúrnou pamiatkou. Samotný park má rozlohu 12 ha a dĺžku 2,5 kilometra. Pri prechádzke tu návštevníci môžu nájsť viaceré botanicky zaujímavé dreviny, ale aj sochy a netradičné kúpeľné lavičky.

Centrálnu zónu areálu tvoria aj liečebné domy Veľká Fatra Superior**** a Veľká Fatra Štandard***, v ktorých sa nachádzajú aj kúpeľno-rehabilitačné priestory na procedúry a masáže.

Ďalším liečebným objektom neďaleko Spa & Aquapark je Liečebný dom Aqua **, ktorý sa nachádza 200 m od liečebného domu Veľká Fatra. Tradičnou súčasťou kúpeľného areálu sú aj pitné pramene. Prameň Živena nájdu návštevníci v kolonádnych priestoroch kúpeľnej dvorany Royal Palace. Oproti hlavnému vstupu do Royal palace je umiestnený druhý tradičný prameň Kollár. Obidva pramene poskytujú návštevníkom prírodnú liečivú vysoko minerálizovanú vodu účinnú pri viacerých ochoreniach metabolického systému, urologických a nefrologických ochoreniach. Zlaté kúpele Turčianske Teplice sú členom skupiny Medical Spa.

Hlavným liečebným prostriedkom je termálna liečivá minerálna voda, ktorá je svojimi účinkami predurčená pre liečbu ochorení pohybového aparátu, pre liečbu neurologických, gynekologických, urologických ochorení a ochorení tráviaceho ústrojenstva a aj ako podporná liečba po liečbe onkologických ochorení.

Spa&Aquapark - návštevníci majú k dispozícii 6 krytých bazénov, z toho sú tri pisciny, teda priamo vývery s vlastným prírodným zdrojom liečivej minerálnej vody. Ďalšie dva bazény a vodné atrakcie nájdu návštevníci vo vonkajšej časti aqaparku. Vďaka zloženiu minerálnej vody je Spa & Aquapark jediný aquapark so Zlatým prameňom na Slovensku. Dva bazény (Ľudový a Červený kúpeľ) stoja priamo na minerálnych žriedlach. Od mája 2021 klienti budú môcť využiť nový Saunový svet (fínska sauna, infrasauna, bylinková a lesná sauna, soľná inhalácia, atrakčné sprchy, Kneippov kúpeľ).

Fotogaléria

Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra****
Turčianske Teplice - dron
Turčianske Teplice - Spa & Aquapark - bazén
Turčianske Teplice - Spa & Aquapark - bazén
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - bazén
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - wellness
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - izba
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - wellness
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - wellness
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - wellness
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - exteriér

Wellness víkend 198€/osoba/2 noci s polpenziou a vstupom do SPA&Aquaparku

Pobyt víkend 79€ / osoba/2 noci s polpenziou

Post COVID 504/osoba/7 nocí s plnou penziou, 21 procedúr

111/Cenník

Cena za osobu a pobyt Pobyt SPA&AQUAPARK (1 noc)pobyt Post COVID (5 nocí)Wellness víkend (2 noci)Pobyt Harmónia (4 noci)Liečebný pobyt Klasik (7 nocí)Liečebný pobyt Senior 60+ (5 nocí)
Veľká Fatra****1/2 izba1/1 izba1/2 izba1/2 izba1/1 izba1/2 izba1/1 izba1/2 izba1/1 izba
1/2 izba
1/1 izba
Sezóna79104360198248344444553728 345470

Sezóna: 01.05.2021 - 23.12.2021

Cena zahŕňa:

 • ubytovanie s polpenziou/plnou penziou,
 • služby podľa druhu pobytu.

Povinné príplatky:

 • miestny poplatok (kúpeľný poplatok + daň z ubytovania) 1,95 €/osoba/noc (platí sa na mieste), poplatok nehradia deti do 6 r., osoby s preukazom ZŤP, ZŤP-S.

COVID OPATRENIA:

Pri nástupe sa hostia musia preukázať negatívnym výsledkom antigénového výterového testu alebo PCR testu, nie starší ako 72 hod., ktorý si môžu urobiť v každom odbernom mieste alebo priamo v kúpeľoch. Výnimku majú:

osoby, ktoré sú najmenej 21 dní, ale nie viac než 90 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, pokiaľ nebola aplikovaná druhá dávka očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19,

osoby, ktoré sú najmenej 21 dní, ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, pokiaľ bola aplikovaná druhá dávka očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19,

osoby, ktoré sú najmenej 21 dní, ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19,

osoby, ktoré sú najmenej 21 dní a nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19,

osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami,

osoby do 10 rokov veku.

V prípade testovania antigénovým testom v kúpeľoch, za vykonaný test klient hradí pri nástupe na pobyt 10 €/os.

Ak majú klienti v pobyte vstup do Spa&Aquaparku, tak im stačí sa preukázať pri vstupe do Aquaparku kúpeľným preukazom (ten získajú pri nástupe na pobyt) a nebudú od nich dodatočne vyžadovať žiadne potvrdenie (platí aj pri možnosti dokúpenia vstupov do Spa&Aquaparku nad rámec pobytu)

Nepovinné príplatky:

 • parkovanie 1-3 €/noc, záleží od vzdialenosti parkoviska,
 • obed 9,50 €/osoba/deň, večera 9,50 €/osoba/deň (platí pri ubytovaní s raňajkami),
 • obed 7,00€/ osoba/ deň (platí pri zakúpení pobytového balíku),
 • špeciálna požiadavka na orientáciu alebo polohu izby 10€/noc,
 • apartmán 50 €/apartmán/noc,
 • cestovné poistenie 1,30 €/osoba/deň (os. do 15 r. 0,70 €/osoba/deň).

Zľavy

 • dieťa do 4 r. bez nároku na lôžko ZDARMA, dieťa do 10 rokov na prístelke zdarma aj pri pobytových balíkoch,
 • zľava 20% pri všetkých pobytoch od 14 nocí pri úhrade pobytu 2 mesiace vopred,
 • zľava 15% na pobyt Klasik 7-13 nocí pri úhrade pobytu 2 mesiace vopred,
 • zľava 15% pri všetkých pobytoch od 21 nocí z  celkovej ceny pobytu,
 • zľava 10% pri všetkých pobytoch od 14 nocí z celkovej ceny pobytu.

Zviera:

 • nie je povolené.

 

 

Detská cena/nocdieťa 4 - 10 r.dieťa 11 - 15 r.

na pevnom lôžku

3345
na prístelkezdarma35

Detské ceny platné celoročne.

Detská cena zahŕňa:

 • ubytovanie s polpenziou,
 • 3-hodinový vstup do SPA & AQUAPARK v sprievode dospelej platiacej osoby,
 • voľný vstup do bazéna Olympic.

Poznámka:

 • Dieťa do 10 rokov (na prístelke/lôžku) má rozsah stravy podľa stravy rodiča, v prípade plnej penzie bez doplatku do plnej penzie.
 • Dieťa od 11-15 rokov (na prístelke/lôžku) má prispôsobený rozsah stravy k strave rodiča, v prípade plnej penzie s doplatkom do plnej penzie 3,50 €.

Zmena cien vyhradená.

Akcia

Pobyt víkend (26.06. - 23.12.2021): 2x ubytovanie s polpenziou, Smaragdový kúpeľ, Lesotho - plynový zábal, Oxygenoterapia, Whirpool - vírivý spoločný kúpeľ, voľný vstup do plaveckého bazéna Olympic, voľný vstup do fitness počas prevádzkových hodín.

Cena:

79€/ osoba v dvojlôžkovej izbe/ 2 noci

Popis pobytov

 Pobyt POST COVID (5 nocí+): špeciálny individuálny liečebný program zameraný na zmiernenie alebo úplné odstránenie ťažkostí. 

PREKONALI STE OCHORENIE COVID-19 A NAĎALEJ VÁS TRÁPIA NIEKTORÉ Z TÝCHTO ŤAŽKOSTÍ?

 • extrémna únava a vyčerpanosť
 • zvýšená dýchavičnosť aj pri miernej záťaži
 • pretrvávajúce bolesti svalov a kĺbov
 • bolesti v hrudníku
 • bolesti hlavy
 • tŕpnutie
 • slabosť končatín

5x ubytovanie s plnou penziou (5x raňajky a večera, 4x obed), vyšetrenie / konzultáciu u lekára, individuálny liečebný program (10 liečebných procedúr na základe odporučenia lekára na rehabilitáciu a celkové posilnenie dýchacieho, kardiovaskulárneho a pohybového aparátu). Prehľad procedúr, z ktorých lekár zostaví individuálny liečebný plán: Brasil Oxygen, Klasická masáž Zeus 30min., Bioptron – lampa na hrudník, Termálny liečivý vaňový kúpeľ, Zábal CO2, Skupinová dychová gymnastika, Nordic walking + inštruktáž a zapožičanie palíc, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín. Doporučená dĺžka pobytu 7 nocí. Príplatok každá ďalšia noc od 5 nocí + 72 EUR/osoba/noc. V prípade pobytu na 7 nocí získate 21 liečebných procedúr.

 Pobyt SPA&AQUAPARK(1 až 4 noci): 1x ubytovanie s polpenziou, 3 hod. vstup do SPA&AQUAPARKU na každé prenocovanie, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín. Možnosť predĺženia pobytu na ľubovoľný počet nocí –príplatok každá ďalšia noc od 5 nocí + 69 EUR/osoba/noc. Počas Veľkej noci pobyt možný od 4 nocí.

Pobyt Wellness víkend (2 noci): 2x ubytovanie s polpenziou, neobmedzený vstup do SPA&AQUAPARKU, 2 x 30 min. vstup do Royal Bath, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín.

Pobyt Harmónia (4 noci): 4x ubytovanie s polpenziou, 1x termoterapia, 1x smaragdový kúpeľ, Zeus 30 min., vaňový kúpeľ štandard, 2-hodinový  vstup do SPA&AQUAPARKU,   voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín. Možnosť predĺženia pobytu na ľubovoľný počet nocí –príplatok každá ďalšia noc od 5 nocí + 86 EUR/osoba/noc.

• Liečebný pobyt KLASIK (7 nocí): 7x ubytovanie s plnou penziou (7x raňajky,7x večera, 6x obed), vstupné lekárske vyšetrenie, individuálny liečebný program - 21 procedúr na základe odporučenia lekára, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín.

• Liečebný pobyt SENIOR 60+ (5 nocí, mimo termínu Veľkej noci): 5x ubytovanie s polpenziou, vstupné lekárske vyšetrenie, individuálny liečebný program - 10 procedúr na základe odporučenia lekára, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín.

 

 

Všeobecné informácie

Liečebný dom Veľká Fatra**** Moderné a luxusné ubytovanie v Zlatých kúpeľoch, procedúry aj ďalšie služby dostupné priamo v liečebnom dome, nadštandardné služby, napr. raňajky do postele v rámci vybraných pobytov.

Ubytovanie: 1- a 2- lôžkové izby s možnosťou prístelky, kúpeľňa, WC, balkón, TV, rádio, minibar, telefón, WIFI. APARTMÁNY, RODINNÉ IZBY  s možnosťou prístelky, kúpeľňa, WC, balkón (nie je v každej izbe), TV, rádio, minibar, telefón, WIFI. Rodinné izby majú prepojovacie dvere do ďalšej dvojlôžkovej izby. 

Stravovanie: raňajky a večere podávané formou švédskych stolov. Obedy podávané formou švédskych stolov (za príplatok).

Vybavenie:

 • recepcia,
 • jedálne Žigmund a Žofia,
 • kaviareň Maximilián, Art caffe a Net caffe,
 • lobby bar,
 • výťah,
 • fitness centrum,
 • SPA&AQUAPARK,
 • balneo prevádzka,
 • Bazén Olympic,
 • solárium,
 • kozmetika,
 • detský kútik
 • biliard,
 • knižnica,
 • obchod so suvenírmi.

Súčasťou kultúrneho programu sú pravidelne organizované výlety do okolia, turistické vychádzky, tanečné zábavy, prednášky a koncerty.

Priamo v centrálnej budove sú ordinácie lekárov, balneoterapeutické oddelenia, termálny bazén s liečivou vodou, oddelenie elektroliečby, individuálne a skupinové cvičenia.

SPA & AQUAPARK (areál Spa & Aquapark je celoročný a pozostáva z dvoch častí):

Areál SPA s liečivou termálnou minerálnou vodou do 38°C, v ktorom nájdete:

 • ČERVENÝ kľudový bazén (38°C)
 • ĽUDOVÝ rehabilitačný bazén s vodnými chrličmi a masážnymi tryskami (33°C)
 • WHIRLPOOL vírivku pre 8 osôb (35°C)

Súčasťou komplexu je VITÁLNY SVET, ktorý ponúka rôzne druhy celotelových relaxačných ošetrení a masáží. - MOMENTÁLNE V REKONŠTRUKCII

 • Bylinková parná sauna
 • Rasul – prírodný zábal v kombinácii so saunou
 • Špeciálne a klasické masáže
 • Relaxačné ošetrenia tela a tváre
 • Saunový svet (Kneippov kúpeľ, lesná sauna, fínska sauna, soľná inhalácia, infrasauna, atrakčné sprchy, bylinková sauna).

Areál AQUAPARK s termálnou vodou do 33°C, v ktorom nájdete:

 • PLAVECKÝ bazén 25 m - vonkajší bazén s vodnými chrličmi a masážnymi tryskami
 • ATRAKČNÝ bazén - vonkajší bazén s vodnými masážnymi lehátkami, divokou riekou a vodnými chrličmi
 • TOBOGÁNY „KAMIKADZE" (47 m) a „ATRAKČNÝ MOVIE" (97 m) – celoročné tobogány so zvukovými, svetelnými a obrázkovými efektmi
 • SEDACÍ bazén – vnútorný bazén kruhového tvaru so svetelným efektom a masážnymi tryskami

 Letná prevádzka:

 • VEĽKÁ ŠMYKĽAVKA
 • DETSKÝ BAZÉN so šmykľavkou a detským ihriskom
 • BAR NA OSTROVE
 • MINIGOLF

Areál SPA je vzájomne prepojený uzavretým spojovacím mostom s areálom AQUAPARK.

Top