Nerozhoduje
Nerozhoduje
Nerozhoduje
Rozšírené vyhľadávanie
Úvod  >  Slovensko  >  Slovensko  >  Turčianske Teplice  >  Liečebný dom Veľká Fatra**** - Turčianske Teplice

Liečebný dom Veľká Fatra**** - Turčianske Teplice

Kúpeľný areál Zlatých kúpeľov tvorí centrum mesta Turčianske Teplice. Architektonickou dominantou areálu je budova Royal Bath alebo Zlatý kúpeľ. Je to kultúrna pamiatka, ktorá je priamo prepojená hotelom Royal Palace*****. V blízkosti hotela sa nachádza Spa & Aquapark, do ktorého je z hotela priamy vstup. Východ z Royal Palace je priamo do majestátneho centrálneho kúpeľného parku, ktorý je tiež kultúrnou pamiatkou. Samotný park má rozlohu 12 ha a dĺžku 2,5 kilometra. Pri prechádzke tu návštevníci môžu nájsť viaceré botanicky zaujímavé dreviny, ale aj sochy a netradičné kúpeľné lavičky.

Centrálnu zónu areálu tvoria aj liečebné domy Veľká Fatra Superior**** a Veľká Fatra Štandard***, v ktorých sa nachádzajú aj kúpeľno-rehabilitačné priestory na procedúry a masáže.

Ďalším liečebným objektom neďaleko Spa & Aquapark je Liečebný dom Aqua **, ktorý sa nachádza 200 m od liečebného domu Veľká Fatra. Tradičnou súčasťou kúpeľného areálu sú aj pitné pramene. Prameň Živena nájdu návštevníci v kolonádnych priestoroch kúpeľnej dvorany Royal Palace. Oproti hlavnému vstupu do Royal palace je umiestnený druhý tradičný prameň Kollár. Obidva pramene poskytujú návštevníkom prírodnú liečivú vysoko minerálizovanú vodu účinnú pri viacerých ochoreniach metabolického systému, urologických a nefrologických ochoreniach. Zlaté kúpele Turčianske Teplice sú členom skupiny Medical Spa.

Hlavným liečebným prostriedkom je termálna liečivá minerálna voda, ktorá je svojimi účinkami predurčená pre liečbu ochorení pohybového aparátu, pre liečbu neurologických, gynekologických, urologických ochorení a ochorení tráviaceho ústrojenstva a aj ako podporná liečba po liečbe onkologických ochorení.

Spa&Aquapark - návštevníci majú k dispozícii 6 krytých bazénov, z toho sú tri pisciny, teda priamo vývery s vlastným prírodným zdrojom liečivej minerálnej vody. Ďalšie dva bazény a vodné atrakcie nájdu návštevníci vo vonkajšej časti aqaparku. Vďaka zloženiu minerálnej vody je Spa & Aquapark jediný aquapark so Zlatým prameňom na Slovensku. Dva bazény (Ľudový a Červený kúpeľ) stoja priamo na minerálnych žriedlach. Od mája 2021 klienti budú môcť využiť nový Saunový svet (fínska sauna, infrasauna, bylinková a lesná sauna, soľná inhalácia, atrakčné sprchy, Kneippov kúpeľ).

Fotogaléria

Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra****
Turčianske Teplice - dron
Turčianske Teplice - Spa & Aquapark - bazén
Turčianske Teplice - Spa & Aquapark - bazén
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - bazén
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - wellness
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - izba
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - wellness
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - wellness
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - wellness
Turčianske Teplice - LD Veľká Fatra**** - exteriér

Zľava 20% na všetky pobyty v termíne 02.01.2022 - 18.02.2022

ZDRAVIE NAD ZLATO 270 € / osoba/ 3 noci s polpenziou  -  so zľavou  216 €

KLASIK MEDICAL SPA 595 €/osoba/7 nocí s plnou penziou, 21 liečebných procedúr - so zľavou 476 €

ZLATÁ LÍNIA  665 €/osoba/7 nocí s plnou penziou, 3x bodyforming, 14 procedúr  - so zľavou 532 €

111/Cenník

Cena za osobu a pobyt  SPA&AQUAPARK (2 noci) ZDRAVIE NAD ZLATO (3 noci)ZLATÁ LÍNIA (7 nocí ) HARMÓNIA (4 noci)KLASIK MEDICAL SPA (7 nocí)SENIOR 60+ (6 nocí)
1/2 izba Komfort
1/2 izba Deluxe
1/2 izba Komfort
1/2 izba Komfort
1/2 izba Deluxe
1/2 izba Komfort
1/2 izba Deluxe
1/2 izba Komfort
1/2 izba Deluxe

1/2 izba Komfort
1/2 izba Deluxe
Sezóna162192270665770344404595700438528

Sezóna: 02.01.2022 - 23.12.2022

Cena zahŕňa:

 • služby podľa druhu pobytu.

Povinné príplatky:

 • miestny poplatok (kúpeľný poplatok + daň z ubytovania) 1,95 €/osoba/noc (platí sa na mieste), poplatok nehradia deti do 6 r., osoby s preukazom ZŤP, ZŤP-S.

Nepovinné príplatky:

 • parkovanie 1-3 €/noc, záleží od vzdialenosti parkoviska (hradí sa na mieste pobytu)
 • doplatok do plnej penzie 8 €/osoba/deň (švédske stoly)
 • špeciálna požiadavka na orientáciu alebo polohu izby 10€/noc,
 • príplatok apartmán 50 €/apartmán/noc,
 • cestovné poistenie 1,30 €/osoba/deň (os. do 15 r. 0,70 €/osoba/deň).

Zľavy

 • dieťa do 4 r. bez nároku na lôžko ZDARMA,
 • 8 a viac nocí: zľava 15% z celkovej ceny pobytu
 • 14 a viac nocí: zľava 15% z celkovej ceny pobytu, celodenný vstup do SPA & Aquaparku podľa počtu prenocovaní
 • 21 a viac nocí: zľava 15% z celkovej ceny pobytu, celodenný vstup do SPA & Aquaparku podľa počtu prenocovaní, 1 noc grátis

Zviera:

 • nie je povolené.

 

 

Detská cena/nocdieťa 4 - 10 r.dieťa 11 - 15 r.

na pevnom lôžku

3547
na prístelke2537

Detské ceny platné celoročne.

Detská cena zahŕňa:

 • ubytovanie s polpenziou,
 • 3-hodinový vstup do SPA & Aquaparku v sprievode dospelej osoby, so zakúpeným vstupom,
 • voľný vstup do bazéna Olympic.

Poznámka:

 • Dieťa do 10 rokov (na prístelke/lôžku) má rozsah stravy podľa stravy rodiča, v prípade plnej penzie bez doplatku do plnej penzie.
 • Dieťa od 11-15 rokov (na prístelke/lôžku) má prispôsobený rozsah stravy k strave rodiča, v prípade plnej penzie s doplatkom za obed  6,20 €.

Zmena cien vyhradená.

Popis pobytov

SPA&AQUAPARK (min. 2 noci): 2x ubytovanie s polpenziou, 3 hod. vstup do SPA&Aquaparku na každé prenocovanie, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín. Možnosť predĺženia pobytu. Príplatok ďalšia noc od 2 nocí + 81 €/osoba/izba Komfort/noc, + 96 €/osoba/izba Deluxe/noc.

ZDRAVIE NAD ZLATO (min. 3 noci): 3x ubytovanie s polpenziou, možnost konzultácie s lekárom, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín. 4 procedúry ( 1x termoterapia, 1x Smaragdový kúpeľ, 1x Zeus klasická masáž 30 min., 1x bahenný kúpeľ). Možnosť predĺženia pobytu.  Príplatok ďalšia noc od 3 nocí + 90 €/osoba/izba Komfort/noc.

ZLATÁ LÍNIA (min. 7 noci): 7x ubytovanie s plnou penziou, vstupné lekárske vyšetrenie zamerané na kontrolu telesnej hmotnosti a formovanie postavy, konzultácia s asistentkou výživy, konzultácia s fitness trénerom, denné meranie parametrov telesnej hmotnosti, individuálny liečebný program 2 procedúry na každé prenocovanie, 3x za pobyt Bodyforming (špeciálna masáž na formovanie postavy so zábalom 110 min., masáž celého tela špeciálnym olejom....), neobmedzený vstup do SPA&Aquaparku, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín. Možnosť predĺženia pobytu.  Príplatok ďalšia noc od 7 nocí + 95 €/osoba/izba Komfort/noc,+ 110 €/osoba/izba Deluxe/noc.

HARMÓNIA (min. 4 noci): 4x ubytovanie s polpenziou, 2 hod. vstup do SPA&Aquaparku na každé prenocovanie, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín. 1 procedúra na každé prenocovanie ( 1x termoterapia, 1x Smaragdový kúpeľ, 1x Zeus 30 min., 1x vaňový kúpeľ Štandard. Možnosť predĺženia pobytu.  Príplatok ďalšia noc od 4 nocí + 86 €/osoba/izba Komfort/noc, + 101 €/osoba/izba Deluxe/noc.

• Liečebný pobyt KLASIK MEDICAL SPA (min. 7 nocí): 7x ubytovanie s plnou penziou, vstupné lekárske vyšetrenie, uvádzací bonus pre rok 2022: základné diagnostické vyšetrenie na odhalenie chorôb srdca, pečene, obličiek a močových ciest,  individuálny liečebný program - 21 procedúr na základe odporučenia lekára, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín. Možnosť predĺženia pobytu.  Príplatok ďalšia noc od 7 nocí + 85 €/osoba/izba Komfort/noc, + 100€/osoba/izba Deluxe/noc.

• Liečebný pobyt SENIOR 60+ (min. 6 nocí ): 6x ubytovanie s polpenziou, vstupné lekárske vyšetrenie, individuálny liečebný program - 12 procedúr na základe odporučenia lekára, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín. Možnosť predĺženia pobytu.  Príplatok ďalšia noc od 6 nocí + 73 €/osoba/izba Komfort/noc, + 88 €/osoba/izba Deluxe/noc.

 

 

Všeobecné informácie

Liečebný dom Veľká Fatra**** Moderné a luxusné ubytovanie v Zlatých kúpeľoch, procedúry aj ďalšie služby dostupné priamo v liečebnom dome, nadštandardné služby, napr. raňajky do postele v rámci vybraných pobytov.

Ubytovanie:

izby KOMFORT: 1- a 2- lôžkové izby s možnosťou prístelky, rekonštruovaná kúpeľňa, WC, sušič vlasov, kozmetický set, TV, satelit,  rádio, telefón, WIFI, minibar na vyžiadanie, čajový a kávový servis na izbe, župan, balkón.

izby DELUXE: 1- a 2- lôžkové izby s možnosťou prístelky, slnečná strana,  klimatizácia,  king size bed 180 x 200 cm,  rekonštruovaná kúpeľňa, WC, sušič vlasov, kozmetický set, širokouhlý TV, satelit, rádio, minibar, telefón, WIFI, čajový a kávový servis na izbe, župan, papučky, extra kvalitný froté program, balkón..

APARTMÁNY: s možnosťou prístelky, kúpeľňa, WC, balkón (nie je v každej izbe), TV, rádio, minibar, telefón, WIFI.

Stravovanie: formou švédskych stolov.

Vybavenie:

 • recepcia,
 • jedálne Žigmund a Žofia,
 • kaviareň Maximilián, Art caffe a Net caffe,
 • lobby bar,
 • výťah,
 • fitness centrum,
 • SPA&AQUAPARK,
 • balneo prevádzka,
 • Bazén Olympic,
 • solárium,
 • kozmetika,
 • detský kútik
 • biliard,
 • knižnica,
 • obchod so suvenírmi.

Súčasťou kultúrneho programu sú pravidelne organizované výlety do okolia, turistické vychádzky, tanečné zábavy, prednášky a koncerty.

Priamo v centrálnej budove sú ordinácie lekárov, balneoterapeutické oddelenia, termálny bazén s liečivou vodou, oddelenie elektroliečby, individuálne a skupinové cvičenia.

SPA & AQUAPARK (areál Spa & Aquapark je celoročný a pozostáva z dvoch častí):

Areál SPA s liečivou termálnou minerálnou vodou do 38°C, v ktorom nájdete:

 • ČERVENÝ kľudový bazén (38°C)
 • ĽUDOVÝ rehabilitačný bazén s vodnými chrličmi a masážnymi tryskami (33°C)
 • WHIRLPOOL vírivku pre 8 osôb (35°C)

Súčasťou komplexu je VITÁLNY SVET, ktorý ponúka rôzne druhy celotelových relaxačných ošetrení a masáží. - MOMENTÁLNE V REKONŠTRUKCII

 • Bylinková parná sauna
 • Rasul – prírodný zábal v kombinácii so saunou
 • Špeciálne a klasické masáže
 • Relaxačné ošetrenia tela a tváre
 • Saunový svet (Kneippov kúpeľ, lesná sauna, fínska sauna, soľná inhalácia, infrasauna, atrakčné sprchy, bylinková sauna).

Areál AQUAPARK s termálnou vodou do 33°C, v ktorom nájdete:

 • PLAVECKÝ bazén 25 m - vonkajší bazén s vodnými chrličmi a masážnymi tryskami
 • ATRAKČNÝ bazén - vonkajší bazén s vodnými masážnymi lehátkami, divokou riekou a vodnými chrličmi
 • TOBOGÁNY „KAMIKADZE" (47 m) a „ATRAKČNÝ MOVIE" (97 m) – celoročné tobogány so zvukovými, svetelnými a obrázkovými efektmi
 • SEDACÍ bazén – vnútorný bazén kruhového tvaru so svetelným efektom a masážnymi tryskami

 Letná prevádzka:

 • VEĽKÁ ŠMYKĽAVKA
 • DETSKÝ BAZÉN so šmykľavkou a detským ihriskom
 • BAR NA OSTROVE
 • MINIGOLF

Areál SPA je vzájomne prepojený uzavretým spojovacím mostom s areálom AQUAPARK.

Top