Nerozhoduje
Nerozhoduje
Nerozhoduje
Rozšírené vyhľadávanie
Úvod  >  Slovensko  >  Slovensko  >  Turčianske Teplice  >  Liečebný dom Aqua** - Turčianske Teplice

Liečebný dom Aqua** - Turčianske Teplice

Kúpeľný areál Zlatých kúpeľov tvorí centrum mesta Turčianske Teplice. Architektonickou dominantou areálu je budova Royal Bath alebo Zlatý kúpeľ. Je to kultúrna pamiatka, ktorá je priamo prepojená hotelom Royal Palace*****. V blízkosti hotela sa nachádza Spa & Aquapark, do ktorého je z hotela priamy vstup. Východ z Royal Palace je priamo do majestátneho centrálneho kúpeľného parku, ktorý je tiež kultúrnou pamiatkou. Samotný park má rozlohu 12 ha a dĺžku 2,5 kilometra. Pri prechádzke tu návštevníci môžu nájsť viaceré botanicky zaujímavé dreviny, ale aj sochy a netradičné kúpeľné lavičky. Centrálnu zónu areálu tvoria aj liečebné domy Veľká Fatra Superior**** a Veľká Fatra Štandard***, v ktorých sa nachádzajú aj kúpeľno-rehabilitačné priestory na procedúry a masáže.

Ďalším liečebným objektom neďaleko Spa & Aquapark je Liečebný dom Aqua**, ktorý sa nachádza 200 m od liečebného domu Veľká Fatra. Tradičnou súčasťou kúpeľného areálu sú aj pitné pramene. Prameň Živena nájdu návštevníci v kolonádnych priestoroch kúpeľnej dvorany Royal Palace. Oproti hlavnému vstupu do Royal palace je umiestnený druhý tradičný prameň Kollár. Obidva pramene poskytujú návštevníkom prírodnú liečivú vysoko minerálizovanú vodu účinnú pri viacerých ochoreniach metabolického systému, urologických a nefrologických ochoreniach. Zlaté kúpele Turčianske Teplice sú členom skupiny Medical Spa.

Hlavným liečebným prostriedkom je termálna liečivá minerálna voda, ktorá je svojimi účinkami predurčená pre liečbu ochorení pohybového aparátu, pre liečbu neurologických, gynekologických, urologických ochorení a ochorení tráviaceho ústrojenstva a aj ako podporná liečba po liečbe onkologických ochorení.

Spa&Aquapark - návštevníci majú k dispozícii 6 krytých bazénov, z toho sú tri pisciny teda priamo vývery s vlastným prírodným zdrojom liečivej minerálnej vody. Ďalšie dva bazény a vodné atrakcie nájdu návštevníci vo vonkajšej časti aqaparku. Vďaka zloženiu minerálnej vody je Spa & Aquapark jediný aquapark so Zlatým prameňom na Slovensku. Dva bazény (Ľudový a Červený kúpeľ) stoja priamo na minerálnych žriedlach.Od mája 2021 klienti budú môcť využiť nový Saunový svet (fínska sauna, infrasauna, bylinková a lesná sauna, soľná inhalácia, atrakčné sprchy, Kneippov kúpeľ).

Fotogaléria

Turčianske Teplice - Dependance Aqua** - exteriér
Turčianske Teplice - dron
Turčianske Teplice - Dependance Aqua** - aquapark
Turčianske Teplice - Dependance Aqua**- dvojlôžková izba
Turčianske Teplice - Dependance Aqua**- izba
Turčianske Teplice - Dependance Aqua**- kúpeľňa
Turčianske Teplice - Dependance Aqua**- recepcia

Pobyt víkend 53€/osoba/ 2 noci s polpenziou

POST COVID 378/osoba/7 nocí s plnou penziou, 21 procedúr

112/Cenník

Cena za osobu a pobyt Pobyt SPA&AQUAPARK (1 noc)Pobyt POST COVID (5 nocí)Pobyt Harmónia (4 noci)Liečebný pobyt Klasik (7 nocí)Liečebný pobyt Senior 60+ (5 nocí)
Liečebný dom Aqua**1/2 izba1/1 izba1/2 izba1/2 izba1/1 izba1/2 izba1/1 izba1/2 izba1/1 izba
Sezóna5370270232300427546250335

Sezóna: 01.05.2021 - 23.12.2021

Cena zahŕňa:

 • ubytovanie s polpenziou/plnou penziou,
 • služby podľa druhu pobytu.

Povinné príplatky:

 • miestny poplatok (kúpeľný poplatok + daň z ubytovania) 1,95 €/osoba/noc (platí sa na mieste), poplatok nehradia deti do 6 r., osoby s preukazom ZŤP, ZŤP-S.

COVID OPATRENIA:

Pri nástupe sa hostia musia preukázať negatívnym výsledkom antigénového výterového testu alebo PCR testu, nie starší ako 72 hod., ktorý si môžu urobiť v každom odbernom mieste alebo priamo v kúpeľoch. Výnimku majú:

osoby, ktoré sú najmenej 21 dní, ale nie viac než 90 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, pokiaľ nebola aplikovaná druhá dávka očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19,

osoby, ktoré sú najmenej 21 dní, ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, pokiaľ bola aplikovaná druhá dávka očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19,

osoby, ktoré sú najmenej 21 dní, ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19,

osoby, ktoré sú najmenej 21 dní a nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19,

osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami,

osoby do 10 rokov veku.

V prípade testovania antigénovým testom v kúpeľoch, za vykonaný test klient hradí pri nástupe na pobyt 10 €/os.

Ak majú klienti v pobyte vstup do Spa&Aquaparku, tak im stačí sa preukázať pri vstupe do Aquaparku kúpeľným preukazom (ten získajú pri nástupe na pobyt) a nebudú od nich dodatočne vyžadovať žiadne potvrdenie (platí aj pri možnosti dokúpenia vstupov do Spa&Aquaparku nad rámec pobytu)

 

Nepovinné príplatky:

 • parkovanie 1-3 €/noc, záleží od vzdialenosti parkoviska,
 • obed výber z menu 5,50€/osoba/ deň, 
 • doplatok do polpenzie formou švédskych stolov 2,50€/osoba/deň, 
 • doplatok do plnej penzie formou švédskych stolov 9,50€/osoba/deň, 
 • špeciálna požiadavka na orientáciu alebo polohu izby 10€/noc,
 • cestovné poistenie 1,30 €/osoba/deň (os. do 15 r. 0,70 €/osoba/deň).

Zľavy

 • dieťa do 4 r. bez nároku na lôžko ZDARMA, dieťa do 10 rokov na prístelke zdarma aj pri pobytových balíkoch,
 • zľava 20% pri všetkých pobytoch od 14 nocí pri úhrade pobytu 2 mesiace vopred,
 • zľava 15% na pobyt Klasik 7-13 nocí pri úhrade pobytu 2 mesiace vopred,
 • zľava 15% pri všetkých pobytoch od 21 nocí z  celkovej ceny pobytu,
 • zľava 10% pri všetkých pobytoch od 14 nocí z celkovej ceny pobytu.

Zviera:

 • nie je povolené.

 

 

Detská cena/nocdieťa 4 - 10 r.dieťa 11 - 15 r.

na pevnom lôžku

2132
na prístelkezdarma28

Detské ceny platné celoročne.

Detská cena zahŕňa:

 • ubytovanie s polpenziou,
 • 3-hodinový vstup do SPA & AQUAPARK v sprievode dospelej platiacej osoby,
 • voľný vstup do bazéna Olympic.

Poznámka:

 • Dieťa do 10 rokov (na prístelke/lôžku) má rozsah stravy podľa stravy rodiča, v prípade plnej penzie bez doplatku do plnej penzie.
 • Dieťa od 11-15 rokov (na prístelke/lôžku) má prispôsobený rozsah stravy k strave rodiča, v prípade plnej penzie s doplatkom do plnej penzie 3,50 €.

Zmena cien vyhradená.

Akcia

Pobyt víkend (26.06. - 23.12.2021): 2x ubytovanie s polpenziou, Smaragdový kúpeľ, Lesotho - plynový zábal, Oxygenoterapia, Whirpool - vírivý spoločný kúpeľ, voľný vstup do plaveckého bazéna Olympic, voľný vstup do fitness počas prevádzkových hodín.

Cena:

53€/ osoba v dvojlôžkovej izbe/ 2 noci

Popis pobytov

 Pobyt POST COVID (5 nocí+): špeciálny individuálny liečebný program zameraný na zmiernenie alebo úplné odstránenie ťažkostí. 

PREKONALI STE OCHORENIE COVID-19 A NAĎALEJ VÁS TRÁPIA NIEKTORÉ Z TÝCHTO ŤAŽKOSTÍ?

 • extrémna únava a vyčerpanosť
 • zvýšená dýchavičnosť aj pri miernej záťaži
 • pretrvávajúce bolesti svalov a kĺbov
 • bolesti v hrudníku
 • bolesti hlavy
 • tŕpnutie
 • slabosť končatín

5x ubytovanie s plnou penziou (5x raňajky a večera, 4x obed), výber z menu v jedálni Galanda), vyšetrenie / konzultáciu u lekára, individuálny liečebný program (10 liečebných procedúr na základe odporučenia lekára na rehabilitáciu a celkové posilnenie dýchacieho, kardiovaskulárneho a pohybového aparátu). Prehľad procedúr, z ktorých lekár zostaví individuálny liečebný plán: Brasil Oxygen, Klasická masáž Zeus 30min., Bioptron – lampa na hrudník, Termálny liečivý vaňový kúpeľ, Zábal CO2, Skupinová dychová gymnastika, Nordic walking + inštruktáž a zapožičanie palíc, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín. Doporučená dĺžka pobytu 7 nocí. Príplatok každá ďalšia noc od 5 nocí + 54 EUR/osoba/noc. V prípade pobytu na 7 nocí získate 21 liečebných procedúr.

 Pobyt SPA&AQUAPARK(1 až 4 noci): 1x ubytovanie s polpenziou (večera výber z menu v jedálni Galanda), 3 hod. vstup do SPA&AQUAPARKU na každé prenocovanie, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín. Počas Veľkej noci pobyt možný od 4 nocí.

Pobyt Harmónia (4 noci): 4x ubytovanie s polpenziou (večera výber z menu v jedálni Galanda), 1x termoterapia, 1x smaragdový kúpeľ, Zeus 30 min., vaňový kúpeľ štandard, 2-hodinový  vstup do SPA&AQUAPARKU, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín. Možnosť predĺženia pobytu na ľubovoľný počet nocí –príplatok každá ďalšia noc od 5 nocí + 58 EUR/osoba/noc.

Liečebný pobyt KLASIK (7 nocí): 7x ubytovanie s plnou penziou (7x raňajky, 7x večera, 6x obed) výber z menu v jedálni Galanda), vstupné lekárske vyšetrenie, individuálny liečebný program - 21 procedúr na základe odporučenia lekára, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín.

Liečebný pobyt SENIOR 60+ (5 nocí, mimo termínu Veľkej noci): 5x ubytovanie s polpenziou (večera výber z menu v jedálni Galanda), vstupné lekárske vyšetrenie, individuálny liečebný program - 10 procedúr na základe odporučenia lekára, voľný vstup do bazéna Olympic a do fitness počas prevádzkových hodín.

Všeobecné informácie

Liečebný dom Aqua**  Prakticky zariadený liečebný dom v tichej časti Turčianskych Teplíc

Ubytovanie: 1- a 2-lôžkové izby, kúpeľňa, WC, balkón (nie je v každej izbe), TV/SAT, rádio, telefón, internet, wifi, minibar.

Stravovanie: raňajky, večere výber z piatich druhov jedál (jedáleň Galanda) alebo raňajky, večere podávame formou švédskych stolov (LD Veľká Fatra - za príplatok).

Vybavenie:

 • jedáleň Galanta cca 15 m od liečebného domu AQUA (výber z 5 jedál),
 • reštaurácia cca 200 m v liečebnom dome Veľká Fatra (formou švédskych stolov),
 • kaviareň cca 200 m v liečebnom dome Veľká Fatra,
 • denný bar cca 200 m v liečebnom dome Veľká Fatra,
 • balneoprevádzka cca 200 m v liečebnom dome Veľká Fatra.

 

 

Top