CK FIFO CK FIFO
Nerozhoduje
Nerozhoduje
Nerozhoduje
Rozšírené vyhľadávanie
Úvod  >  Slovensko  >  Slovensko  >  Donovaly

Donovaly

Obec Donovaly sa nachádza v rozľahlom horskom sedle, v nadm. výške okolo 960 m.n.m. Jej územie zasahuje do Národného parku Nízke Tatry a do ochranných pásiem vodárenskej oblasti Jergaly. Obec tvorí šesť pôvodných osád ( Donovaly, Bully, Polianka, Mistríky, Mišúty, Hanesy, Sliačany) a štyri veľké lokality cestovného ruchu. (Centrum ľ, Centrum II., Vrchbáň, Pod Magurou)

Donovaly sa pýšia mnohými zimnými a letnými atrakciami. V lete je obľúbený  Dobšinského rozprávkový svet Habakuky,  či Fun aréna, kde nájdete bobovú dráhu, ľanový park, lezeckú stenu, trampolíny a príjemné posedenie.  Hlavné mesto detí, Donovalkovo, je síce na trochu dlhšiu prechádzku, no oplatí sa ho navštíviť. Tak ako v zime, aj v lete sa naši hostia tešia paraglidingu, ktorý funguje celoročne. Dostupné sú aj všetky turistické chodníčky, ktoré vedú na najkrajšie Donovalské výhľady. Pokiaľ sa Vám nechce ísť pešo, Donovaly Vám ponúkajú aj možnosť požičania si bicyklov alebo trochu modernejších e-bikov, ktoré sú na spoznávanie okolia ako stvorené. Pre krásnu letnú fotku s výhľadom na Novej Holi sa stačí vyviesť hore lanovkou Telemix, ktorá bude v prevádzke celé leto v hodinových intervaloch.

V zimných mesiacoch môžete využiť mnoho rôznych aktivít: od lyžovania na Novej holi, prípadne na Záhradišti, kde sa nachádza aj Riders park -  jeden z najväčších snowparkov na Slovensku, zimný paragliding, psie a konské záprahy, korčuľovanie na klzisku ale predovšetkým lyžovanie a bežkovanie po Donovalských trasách. Pre najmenších je dostupná aj lyžiarska škola vo Fun parku. 

Top