• FIFO SCHOOL
  • Široká ponuka
  • Pre školy a skupiny
  • Kvalitné programy
  • Doplnenie do menších skupín
Úvod  >  FIFO School  >  Všeobecné informácie

FIFO School: Všeobecné informácie

Popis služieb

S cieľom dosiahnuť súlad medzi očakávaniami našich klientov a poskytovanými službami si Vás dovoľujeme oboznámiť s doplňujúcimi informáciami o jednotlivých druhoch poskytovaných služieb.

Doprava

Autobusová doprava je pri skupinových poznávacích zájazdoch zahrnutá v cene s nástupom a výstupom v Bratislave, pokiaľ nie je uvedené inak. Dopravu zabezpečujeme prostredníctvom našich dopravných partnerov klimatizovanými zájazdovými autokarmi vybavenými audio/video zariadením a palubným barom s predajom teplých a studených nápojov. S ohľadom na nepredvídané okolnosti (nadmerné čakanie na hraničných priechodoch, dopravná situácia na cestách, preplnenosť prístupových komunikácií k jednotlivým ubytovacím zariadeniam, počasie, prírodné živly, prípadné technické problémy a pod.) môže dôjsť k omeškaniu dopravy pri ceste do/z letovísk oproti časom uvedeným v cestovných informáciach, resp. pri návrate k predpokladaným príchodom na územie SR. V prípade, že budete považovať jazdu vodičov za pomalú, upozorňujme, že vodiči sú povinní dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť. Podľa medzinárodných bezpečnostných predpisov sú vodiči autokarovej dopravy povinní dodržiavať pravidelné bezpečnostné prestávky, po 4 hodinách jazdy min. 45 minút a po uplynutí možného jazdného času min. 9 hodinovú bezpečnostnú prestávku.

Palivový príplatok

CK FIFO si vyhradzuje právo účtovať palivový príplatok na základe vývoja aktuálnych cien pohonných hmôt pre leteckú aj autobusovú dopravu. Vzhľadom na stále sa meniace ceny pohonných hmôt a kurzu USD k EUR (pri leteckých zájazdoch sa cena paliva obchoduje v USD) zavádzame do našich cien tzv. aktuálny palivový príplatok. Ide o snahu čo najviac priblížiť cenu zájazdov k realite, zbytočne ju nezvyšovať, ale reagovať na zvyšujúce sa náklady podľa Všeobecných zmluvných podmienok pre skupinovú klientelu článok IV., bod 5a). Aktuálnu výšku palivového príplatku pre konkrétny zájazd nájdete na www.fifo.sk/palivovypriplatok/, resp. sa o jeho výške môžete informovať priamo u predajcu. Lodné spoločnosti si vyhradzujú právo zaviesť počas roku palivové príplatky aj so spätnou platnosťou.

Ubytovanie

Aby sme Vám vyšli v ústrety, pripravili sme pre Vás pestrú ponuku ubytovacích kapacít (od apartmánov, mobilhomov až po hotely) tak, aby zodpovedala Vašim predstavám aj finančným možnostiam.
Hotely 1* kategórie – veľmi jednoduché ubytovanie pre nenáročného klienta.
Hotely 2* kategórie – jednoduché ubytovanie so základným vybavením pre menej náročného klienta.
Hotely 3* kategórie – spĺňajú dobrý štandard ubytovania pre mierne náročného klienta.
Hotely 4* kategórie – kvalitné ubytovanie so širším rozsahom služieb pre náročnejšieho klienta.
Hotely 5* kategórie – ubytovanie vysokého štandardu služieb pre náročného klienta.

Národná kategorizácia vychádza z hodnotenia ubytovacích zariadení v zmysle platnej legislatívy krajiny pobytu. Hotely rovnakej kategorizácie sa môžu odlišovať cenou, a teda aj rozsahom a kvalitou služieb.

Systémové hotely Formule 1
Hotely Formule 1 sú hotely kategórie 1* patriace do medzinárodnej hotelovej siete vo vlastníctve spoločnosti Accor Group. Hotely sú jednoducho a účelne vybavené, určené najmä pre tranzitne cestujúcich s nižšími nárokmi na luxus a komfort, situované často pri významných dopravných tepnách. Vybavenie izieb pozostáva z dvojlôžka a samostatného lôžka palandového typu, ďalej je k dispozícií malý stolík so stoličkou a TV. Súčasťou vybavenia izieb je posteľná bielizeň a uteráky. Sociálne zariadenia a sprchy sú spoločné na chodbách. Otváranie dverí funguje spravidla na číselný kód, niekde na čipové karty. K dispozícii je recepcia a malá jedáleň.

Systémové hotely Premiere Class a Ibis Budget Hotel
Tieto hotely patria do kategórie 2* medzinárodných hotelových sietí s dobrou dostupnosťou, situované často pri významných dopravných komunikáciach. Zariadenie hotelov je jednoduché a účelné, pozostáva z dvojlôžka a lôžka palandového typu, stola so stoličkou a TV. Sprcha s WC a umývadlom sú súčasťou izby. K dispozícií je posteľná bielizeň a uteráky. Pre uzamykanie izieb slúži číselný kód alebo čipová karta. Na prízemí hotela sa nachádza jedáleň a recepcia. Upozornenie: priestor v trojlôžkových izbách je pri plnom obsadení izby mierne obmedzený (stiesnený), a preto Vám ponúkame možnosť objednania jednolôžkovej alebo dvojlôžkovej izby za doplatok. Zároveň si Vás dovoľujeme upozorniť, že program zájazdu vrátane výberu ubytovacej kapacity Vám radi prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek (napr. pri požiadavke ubytovania vyššieho štandardu).

Apartmány a štúdiá

Apartmán je zložený z dvoch alebo viacerých miestností na ubytovanie klientov vrátane sociálneho zariadenia, pričom jedna z miestností spĺňa podmienky obývacej miestnosti. Štúdio predstavuje ubytovanie v ubytovacom objekte v samostatnej izbe, ktorej súčasťou je kuchynský kút a sociálne zariadenie. Štandardne je potrebné priniesť si do týchto ubytovacích zariadení vlastnú posteľnú bielizeň (pokiaľ nie je uvedené inak). Možný je aj prenájom posteľnej bielizne za poplatok, pričom tento je odlišný v závislosti od destinácie. Orientačná cena prenájmu je 10–15,- €/týždeň/pobyt.

Bungalovy, chatky, mobilhomy

Bungalovy, chatky alebo mobilhomy sú ubytovacie objekty, obvykle jednopodlažné, samostatne stojace alebo v radovej zástavbe. Zvyčajne majú jednu alebo viac spální, miestnosť na denný pobyt zvyčajne spojenú s kuchynským kútom, sociálne zariadenie. Štandardne je potrebné priniesť si do týchto ubytovacích zariadení vlastnú posteľnú bielizeň (pokiaľ nie je uvedené inak). Možný je aj prenájom posteľnej bielizne za poplatok, pričom tento je odlišný v závislosti od destinácie. Orientačná cena prenájmu je 10–15,- €/týždeň/pobyt.

Prístelka

Niektoré ubytovacie kapacity disponujú tretím lôžkom vo forme prístelky. Prístelkou sa okrem riadneho lôžka rozumie i pohovka, rozkladací gauč, poschodová posteľ, ležadlo, vysúvacia posteľ alebo rozkladacia (tzv „ruská“) posteľ atď. V prípade ubytovania s prístelkou je potrebné počítať so zníženým priestorovým komfortom.

Študentské a mládežnícke ubytovne / internáty / hostely

Študentské, mládežnícke ubytovne, vysokoškolské internáty a hostely majú spravidla k dispozícií dvojlôžkové a trojlôžkové, prípadne viaclôžkové izby. Izby pri jednoduchšom internátnom ubytovaní majú spravidla spoločné sociálne zariadenia na chodbe. Súčasťou vybavenia izby sú poschodové postele, stolík, stolička, skriňa a umývadlo. Komfortnejšie sú spravidla tzv. bunkového typu, tj. dve izby (dvojlôžkové alebo trojlôžkové), ktoré majú spoločné sociálne zariadenie. Súčasťou vybavenia je spravidla posteľná bielizeň (ak nie je uvedené inak). Uteráky odporúčame zobrať si vlastné. V zariadení sa nachádza jedáleň, príp. spoločenská miestnosť.

Homestays – ubytovanie v rodinách

Každá rodina ubytuje spravidla 2- 4 študentov (do 18 rokov). Študenti nad 18 rokov sú považovaní za dospelé osoby. Izby sú vybavené posteľami, skriňou, stolíkom a stoličkou. K dispozícii je spoločná kúpeľňa a WC. Potrebné je priniesť si vlastné uteráky. Školské a mládežnícke skupiny sú rozdelené podľa pohlavia (tzv. „chlapčenské“ a „dievčenské“ rodiny). Anglické rodiny ponúkajú túto službu výlučne cez anglickú cestovnú kanceláriu. Ide o bezpečný spôsob ubytovania, naviac sa účastníci dostanú do priameho kontaktu s rodenými Angličanmi. Upozorňujeme, že rodenými Angličanmi môžu byť aj ľudia inej než bielej pleti! Životný štýl a chod domácnosti v jednotlivých rodinách sa môže odlišovať od štandardu, na ktorý sú študenti zvyknutí z domu. Niektoré rodiny nie sú typické rodiny s deťmi. Môžu to byť bezdetné manželské páry alebo dôchodcovia, ktorí ponúknu svoj domov na krátkodobý pobyt študentom.

Chatky typu Turist v kempingoch (Škandinávia)

Malé drevené chatky, 16–20 m2, prevažne pre 4 osoby s palandami. V severných oblastiach je tiež bežné ubytovanie na tzv. “lofte“ = zvýšené poschodie, spanie na matracoch (4–8 osôb v chate, cca 30–40 m2). Chatky sú vybavené elektrickým kúrením, elektrickým varičom – dvojplatnička a malou chladničkou a sú tepelne izolované. V chatkách nie sú deky ani
kuchynský riad, poháre a príbory (treba si zobrať vlastné).
Je nutné zobrať si so sebou spací vak. Sociálne zariadenia sa nachádzajú v kempingovej budove.

Kaucia

Kaucia za ubytovacie služby predstavuje návratnú finančnú formu záruky a jej výška je 15,- €. Má preventívny, nie represívny charakter.

Vstupné do pamiatok a atrakcií
Ceny vstupného do múzeí a atrakcií uvedené v tomto katalógu sú orientačné. Vo väčšine pamiatok sa vyžadujú skupinové rezervácie v časovom predstihu. Za rezerváciu vopred sa v platí povinný rezervačný poplatok, pri platbe kartou sa účtuje aj poplatok za platbu. Múzeá a atrakcie majú k dispozícii obmedzený počet skupinových vstupov na deň, ktoré je možné rezervovať vopred. Je nutné počítať s tým, že sa veľmi rýchlo obsadia. Vstupné zakúpené vopred nie je možné v prípade storna refundovať.

Miestny poplatok

Nie je zahrnutý v cene zájazdu. Platí sa na mieste alebo v CK.

Audiozariadenie
Audiozariadenie je veľmi praktický pomocník pri prehliadke miest. V niektorých mestách so silnou koncentráciou turistov (Florencia, Rím, Benátky) je zariadenie povinné. Zariadenie nie je zahrnuté v cene zájazdu. Cena zariadenia sa pohybuje od 2 €/osoba/deň.

Stravovanie

Možnosti stravovania - rozsah, sortiment a kvalita stravy sa líšia podľa typu zájazdu. Štandardne je stravovanie dané zvyklosťami krajiny, úrovňou, triedou a cenou ubytovacieho zariadenia a je plne v kompetencii ubytovacieho zariadenia. Výnimkou je strava pripravovaná „v réžii CK FIFO“, ktorú pre Vás zabezpečuje profesionálny kuchár v anglickom Allhallows. Strava v Allhallows pozostáva z raňajok a večere. Za príplatok je možné objednať si obedový balíček. Kontinentálne raňajky pozostávajú z teplého nápoja, pečiva alebo chleba, masla a marmelády, prípadne džúsu alebo šťavy. Rozšírené kontinentálne raňajky obsahujú naviac šunku, syr alebo vajíčko. V niektorých ubytovacích zariadeniach sa môžete stretnúť aj s bufetovým stravovaním - formou výberu jedla samoobslužným spôsobom, prípadne vlastným výberom, pri ktorom hotelová obsluha vybrané jedlo nakladá. Pri servírovaných večeriach ide spravidla o jednotné menu servírované hotelovou obsluhou. Stravovanie v systémových reštauráciach (Flunch vo Francúzsku a i.) predstavuje samoobslužnú formu stolovania s výhodnými cenami jedál a nápojov. Turistické menu - hlavné jedlo, dezert, chlieb, prípadne aj voda alebo minerálka. Stravovanie v rodinách pozostáva z raňajok a večere. Za príplatok je možné objednať si obedový balíček.

Delegát a sprievodca poznávacích zájazdov

Delegát je pobytový sprievodca, ktorý je Vám k dispozícii na mieste pobytu, jeho úlohou je pomoc pri ubytovaní, pri predaji a organizácii fakultatívnych vyýetov, pri pomoci v núdzi (napr. ochorenie, odcudzenie, problém s políciou a pod.). Sprievodca poznávacích zájazdov spravidla so skupinou zájazd začína na Slovensku a na Slovensku zájazd aj ukončí. Sprievodca môže pristúpiť k zájazdu (resp. vystúpiť) aj mimo územia Slovenska. Pri návšteve väčších miest odporúčame priplatiť si služby miestneho sprievodcu. S ohľadom na množstvo turistov odporúčame využívať miestny audiosystém tam, kde je dostupný. Audiosystém je za poplatok, ktorý sa zvyčajne hradí na mieste.

Fakultatívne výlety

Pre ucelené kolektívy ponúkame pri vybraných destináciách možnosť zakúpenia balíčka výletov alebo vstupov do pamiatok už na Slovensku. Podrobnejšie informácie Vám radi poskytnú naši predajcovia.

Plážové služby

Pláže sú spravidla verejné, prístupné aj miestnym obyvateľom. Napriek snahe udržiavať pláže v čistote, niektoré zväčša v popoludňajších hodinách môžu byť znečistené (ohorky, papieriky a p.). Súkromné pláže sú naopak prístupné výhradne hotelovým hosťom a sú starostlivo udržiavané v čistote. Používanie ležadiel a slnečníkov je vo väčšine prípadov za poplatok, pokiaľ nie je uvedené inak. Údaje o vzdialenosti pláže od ubytovacích objektov sú uvedené v popisoch len orientačne.

Poistenie

V cenách všetkých zájazdov je zahrnuté povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z. v znení zákona č. 186/2006 Z.z. V cenách pobytov nie je zahrnuté komplexné cestovné poistenie. Komplexné cestovné poistenie je uvedené ako príplatok. Zmluvným partnerom CK FIFO je UNION poisťovňa, a.s. Bližše informácie obdržíte v pobočkách našich CK.

Cena zájazdu

Cena zájazdu je uvedená na osobu a je kalkulovaná pri minimálnom počte platiacich účastníkov. Ak sa zmení počet účastníkov v čase medzi objednaním a realizáciou zájazdu, pripravíme Vám novú kalkuláciu a cena na osobu bude upravená podľa aktuálneho počtu platiacich účastníkov.

Všetky informácie uvedené v tomto katalógu boli zostavené na základe našich poznatkov a informácií, ktoré sme mali k dispozícií ku dňu vydania katalógu (4. september). Skupinové ceny a termíny pobytových zájazdov sú orientačné a môžu sa zmeniť na základe Vami vybraného termínu. Platia aktuálne ceny, ktoré obdržíte v konkrétnej ponuke pre Vás.

Top