Florencia

Florencia

Cena od:449
Termín: Termín: podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám vstupenku do Galérie Uffizi, Múzea Leonarda da Vinci či Záhrady Boboli.

Florencia

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Florencie resp. Pisy resp. Bologne a späť
 • 3x ubytovanie v hoteli*** v centre mesta
 • 3x raňajky
 • 24 hodinový lístok Hop on - Hop off autobus
 • celodenný výlet San Gimignano, Siena, Chianti s dopravou a ochutnávkou vína (možnosť výberu jazyka)
 • celodenný výlet na pobrežie Cinque Terre s dopravou a plavbou okolo pobrežia a ľahkým obedom

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 79 Eur
 • cestovné poistenie UNION vrátane poistenia storna zájazdu 2,69 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • predĺženie pobytu o jednu noc + 39 Eur
 • ubytovanie v hoteli**** + 29 Eur osoba/pobyt
 • transfer letisko - centrum od 25 Eur/osoba/jedna cesta (podľa letiska)

Informácie

Popis

Ochutnajte Toskánsko - harmonické spojenie minulosti a prítomnosti. Romantickú krajinu plnú idylických horských dediniek, lánov žltých slnečníc, štíhlych tmavozelených cyprusov lemujúcich cesty a cestičky. Krajinu vinohradov, storočných olivových hájov aj slnkom zaliatych slnečných pláží. Pôvab toskánskych miest a mestečiek, plných umeleckých a historických pokladov nevyčísliteľnej hodnoty, navždy zostane hlboko vrytý vo vašej pamäti. K tomu skvelá gastronómia s neodolateľnými vôňami tradičných špecialít - olivového oleja, sušenej šunky, sladkého pečiva, zmrzliny a, samozrejme, vína. Toskánsko je správna voľba pre milovníkov umenia, krásnych scenérií, pre romantikov, pre gurmánov...skrátka pre všetkých.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Florencie, alternatívne do Pisy, transfer do hotela, ubytovanie. Prvý deň bude patriť Florencii. V metropole na rieke Arno je duch talianskej renesancie najzachovalejší a dodnes predstavuje kultúrny ideál. Florencia vytvorila niekoľko významných umelcov, ktorí obohatili európsku históriu umenia o svoje diela. Môžete obdivovať Michelangelovho Dávida v Galleria dell'Accademia, Baptistérium so vzácnymi bronzovými dverami, fresky Fra Angelica v kláštore San Marco, Brunelleschiho Katedrálu Santa Maria del Fiore, námestie Piazza della Signoria, budovu radnice - Palazzo Vecchio, Galériu Uffizi a mnohé, mnohé ďalšie. Genius loci tu cítiť na každom kroku.

2. deň
Raňajky. Dnes spoznáte srdce krásnej toskánskej prírody, ochutnáte miestne špeciality a dozviete sa zaujímavú históriu. Prvá zastávka bude v San Gimignano. Jeho úchvatnú panorámu možno obdivovať už zďaleka. Vďaka početným strážnym vežiam, mnohé sú vyššie ako 50 m, je mestečko prezývané "Manhattan stredoveku". Ďalšou zastávkou bude Chianti. Uprostred viníc a olivových hájov si vychutnáte typický toskánsky obed s pohárikom kvalitného vínka Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano alebo Chianti Classico. Po obede vyrazíte na prehliadku Sieny (UNESCO). Historické centrum mesta "tróni" na kopci. Staré mesto zdobené čiernym a bielym mramorom a impozantný Palazzo Pubblico sú jasným príkladom nádhery a bohatstva talianskych miest. Siena však nie je len veľkým skanzenom v prírode, ale vďaka priateľským obyvateľom a tisíckam študentom je aj živým a príjemným mestom.

3. deň
Po raňajkách vás čaká výlet k morskému pobrežiu. Dnes si "odskočíte" do neďalekej Ligúrie na návštevu unikátneho pobrežia Cinque Terre. Ako už napovedá jeho názov, ide o päť dediniek - Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso. Terasovito vystavané na útesoch, obklopené kopcami a vinohradmi, patria tieto pitoreskné dedinky k Svetovému kultúrnemu dedičstvu UNESCO. Najpohodlnejšie je spoznávať ich z lode, ktorá počas sezóny vychádza z prístavu La Spezia, ale možné je prejsť časť pobrežia peši turistickými chodníkmi alebo tiež vlakom. Prvá zastávka je zvyčajne v Riomaggiore, odkiaľ možno prejsť svetoznámym Via dell'Amore (Cesta lásky) do ospalej dedinky Manarola. Neskôr sa ešte zastavíte v dedinke Vernazza, plnej reštauruácii a barov, a poslednou zastávkou bude "perla" Cinque Terre - Monterosso, najväčšia z piatich dediniek. Večer sa opäť vrátite do Florencie.

4. deň
Raňajky. V tento deň vás necháme vydýchnuť a čas do odletu si môžete vyplniť nákupmi alebo posedením pri kávičke v niektorej z útulných florentských kaviarní.

Nenechajte si ujsť

 • Montalcino, Pienza a Montepulciano ochutnávka vín
 • Západ slnka v Siene a večera v Chianti
 • 8 hodinová jazda Vespou v Chianti
 • Jazda na koni v oblasti Chianti s obedom
 • Poldňová ochutnávka vín v oblasti Chianti

Fotogaléria

Florencia
Toskánsko cesta do viníc
Florencia
Toskánsko - Florencia - výhľad na mesto
Florencia
Liguria - Cinque Terre
Florencia
Toskánsko - cyprušková cesta

Top