FIFO letné dovolenky  >  FIFO - Citybreaks  >  citybreaks  >  City breaks  >  Kodaň + Malmö TWIN CITY

Twin City Víkend v Kodani & MalmöKodaň + Malmö TWIN CITY

Twin City Víkend v Kodani & Malmö

Cena od:229
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusPoradíme vám ako ušetriť na prehliadke mesta a ako sa pohodlne dostať k pivovaru Carlsberg.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Malmö a späť
 • 3x ubytovanie v hoteli*** v centre mesta
 • 3x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 79 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,69 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • autobusový lístok Malmö – Kodaň od 5 Eur/osoba/jedna cesta
 • vlakový lístok Malmö – Kodaň od 10 Eur/osoba/jedna cesta
 • ubytovanie v hoteli**** + 49 Eur/osoba/pobyt

Informácie

Popis

Vychutnajte si najväčšie mesto Škandinávie, ktoré si dokázalo zachovať intímnu atmosféru malého mestečka, iným spôsobom. Využite možnosť blízkosti ďalšej severskej krajiny - Švédska. Oresundský prieliv oddeľuje mesto Kodaň od švédskeho mesta Malmö. Ich spojenie je skvostom architektúry - Øresundsbroen - najdlhší kombinovaný (železnica/cesta) most v Európe, ktorý patrí medzi najväčšie mosty na svete. Celá dĺžka prejazdu cez prieliv je 16 km. Na dánskej strane začína 430 m dlhým umelým polostrovom, tunelom Drogden, ktorý vychádza na 4 km umelý ostrov Peberholm. Na druhej strane prielivu vás očakáva moderné mesto Malmö s očarujúcim centrom naplneným švédskou históriou. Mesto v provincii Skåne najlepšie spoznáte z bicykla, po jednej strane budete mať more a po druhej modernú architektúru mesta.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Malmö, transfer do hotela a ubytovanie. Prejdite si mesto a nájdite 3 malé námestia: Gustav Adolfs torg, Stortorget a Lilla torg. Posledné dva sú prepojené jedným rohom a pešia promenáda vás dostane na Gustav Adolfs torg. Nenáhlite sa, aby ste neobišli najlepšie hodnotenú reštauráciu v meste „Bastard“. Je to vaša možnosť vychutnať si typické švédske jedlo alebo to, čo Vám chutí.

2. deň
Raňajky, naplánujte si celodennú prehliadku mesta a blízkeho okolia. Históriu objavíte v Malmöhus Castle, Kostole Petri kyrka a v Katrinetorp s príjemnou záhradou a kaviarňou. Moderné umenie zbadáte už z diaľky. Turning Torso, mrakodrap „Otáčajúce sa torzo“ svojím nádherným, prekrúteným tvarom odkazuje na ľudské a zvieracie telo. Celá konštrukcia sa vo svojej výške 190 metrov otočí o celých 90 stupňov a svojou farbou a textúrou pripomína chrbticu so stavcami. Vo švédskom Malmö stojí od roku 2005, stála „len“ 80 miliónov a je 100 percentne zásobovaná lokálnymi obnoviteľnými zdrojmi energie. Dovnútra sa dostanete jedine tak, že si v ňom kúpite byt. Mrakodrap je určený pre bývanie a prácu – kancelárie.  Mesto Vás prekvapí aj svojimi parkmi ako je Folkets park - odporúčame návštevu večer, Slottsträdgården alebo Pildammsparken. Umenie každého druhu nájdete v meste v múzeách Tekniska och Sjöfartsmuseet - technické múzeum pre milovníkov lietadiel, či v Múzeu moderného umenia. Dôležité vedieť: Malmö je prvým švédskym fair trade mestom, čo znamená, že sa tu servíruje fair trade čaj a káva a obchodné domy propagujú etické spotreby.

3. deň
Po raňajkách si naplánujte „dánsky deň“. Blízkosť hlavného mesta Dánska je na dosah. Cez most Øresundsbroen sa za necelých štyridsať minút vlakom alebo autobusom dostanete do mesta Morskej víly. Prehliadku začnite pri Radničnom námestí, pokračujte k zámku Rosenborg. Odfoťte sa pri Malej morskej víle, nakúpte na obchodnej ulici Stroget, pozrite si zábavný park Tivoli. Ak vám ostane čas, pozrite sa do pivovaru Carlsberg. Večer sa vráťte do mesta na druhej strane Øresundského prielivu.

4. deň
Po raňajkách si doplňte zásoby suvenírov alebo fotiek a presuňte sa na letisko.

Nenechajte si ujsť

 • Lund, nádherné univerzitné mestečko vzdialené iba 20 km od Malmö
 • veterný mlyn v parku
 • zauzlenú pištoľ v prístave The Knotted Gun
 • Folkets Park - park pre malých aj veľkých s možnosťou pikniku
 • Ebbas hus – dom Ebby - malé múzeum pôvodných obyvateľov mestečka. Hrdinkou je Ebba, ktorá aj napriek finančnému odškodneniu nechcela, aby sa jej dom menil s dobou
 • Sodergatan Street – ulica, v ktorej si prídete na svoje pri rozmýšľaní o suveníroch
 • Malmö Stadsbibliotek – mestská knižnica pre milovníkov kníh
 • Ribersborgs Strand – časť mesta pri mori s výhľadom na Turning torso a Oresund most

Fotogaléria

Twin City Víkend v Kodani & Malmö
Švédsko - Malmo 2
Twin City Víkend v Kodani & Malmö
Švédsko - Malmo
Twin City Víkend v Kodani & Malmö
Dánsko - Kodaň - Farebné domy
Twin City Víkend v Kodani & Malmö
Dánsko - Kodaň - Malá morská víla
Twin City Víkend v Kodani & Malmö
Dánsko - Kodaň - prístav 2
Twin City Víkend v Kodani & Malmö
Dánsko - Kodaň

Top