Abu Dhabi - SAEAbu Dhabi

Abu Dhabi - SAE

Cena od:679
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusAk vás Abu Dhabí neoslovilo, pripravíme vám ponuku na pobyt v Dubaji.

Abu Dhabi - SAE

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Dubaja a späť
 • 6x ubytovanie v hoteli***
 • 6x raňajky
 • transfer
 • asistenčné služby

Cena neobsahuje

 • cestovné poistenie Union vrátane storna zájazdu 2,99 Eur/osoba/deň

Príplatky

 • predĺženie pobytu o 1 noc + 40 Eur
 • ubytovanie v hoteli**** + 25 Eur/osoba/pobyt
 • ubytovanie v hoteli***** + 99 Eur/osoba/pobyt

Informácie

Popis

Oslňujúca metropola Emirátu Abu Dhabí, so svojimi mešitami, mrakodrapmi a inými hypermodernými stavbami uvedie západného turistu v úžas. Hlavné mesto je zároveň jedným z emirátov štátu Spojené arabské emiráty držiaci si primát - najväčšie a najbohatšie zo siedmich emirátov. Zlaté mesto si dodnes zachovalo niečo zo svojej starobylej minulosti – nádherné paláce, mešity, starý palác Al-Husn a najstaršiu štvrť Batin. K mestu neodmysliteľne patrí trhovisko, tzv. súky, ktoré nájdete doslova na každom rohu. To najznámejšie je Zlatý trh, ktorý má podobu tradičného arabského bazáru. Zelenú oázu stromov nájdete v malebnej oblasti Corniche a nádherné pláže pri umelo vybudovanom ostrove Lulu s lagúnou a umelými plážami s červeným pieskom. Ak sa vám zdá, že je to málo romantické, pobrežie Perzského zálivu s kolísajúcimi sa rybárskymi loďami vás určite očarí. Abu Dhabí je rušným veľkomestom žijúcim svojim vlastným životom, mestom, ktoré nikdy nespí a právom mu patrí titul hlavného mesta.

Rámcový odporúčaný program

 

1. deň
Prílet do Abu Dhabí, transfer do hotela, ubytovanie. Oddýchnite si po dlhom lete pri šálke kávy na korze Corniche a vychutnajte si luxus, ktorý zažijete len v krajine ako je táto.

2. deň
Raňajky. Strávte deň v Abu Dhabí – najväčšom meste a obchodnom centre SAE. Rozprávkové bohatstvo vybudované na rope. Prehliadka mesta, luxusné ulice a hotely, šejkove paláce, obchodné centrá, záhrady, parky, moderné centrum plné výškových budov, ale aj múzeum tradičnej dediny. Rozprávková mešita otca Emirátov, šejka Zayeda. Po únavných prechádzkach mestom si môžete odpočinúť v zelených alejách paliem, v parkoch s osviežujúcimi vodotryskami alebo na piesočnatých plážach.

3. deň
Využite možnosť pozrieť si Abu Dhabí a jeho okolie z vyhliadkového autobusu (tzv. Hop on – hop off autobus). Lístok si zakúpite priamo na jednej zo zastávok autobusu. Na výber máte z viacerých možností lístkov, 24 hodinový, 48 hodinový alebo Kombi lístok, ktorý zahŕňa prehliadku Abu Dhabí a Dubaja.

4. deň
Po raňajkách sa môžete presunúť do DUBAJA (130 km) – centra nákupného ošiaľu, zábavy a mesta s prívlastkom naj, naj, naj. Veď posúďte sami. Najvyššia budova sveta Burj Dubaj so 140 poschodiami, najdrahší hotel sveta Burj Al Arab, superluxusné obchodné centrá, zlatý bazár, umelé ostrovy pre turistov, lyžiarska zjazdovka alebo klziská v horúcom meste na Arabskom polostrove.

5. deň
Raňajky. Fakultatívny výlet do púšte na terénnych autách (púštne safari) vám odhalí neskutočné krásy piesočnatých dún, ktoré sa na konci dňa zafarbia zapadajúcim slnkom.

6. deň
Po raňajkách si vychutnajte relax na niektorej z miestnych pláží s hodvábnym belasým pieskom, palmami a vybavením pre váš absolútny komfort.

7. deň
Raňajky, možnosť nákupu suvenírov, transfer na letisko a odlet z Abu Dhabí.

Nenechajte si ujsť

 • Ropná výstava - Táto zaujímavá výstava vás prostredníctvom starých fotografíí, leteckých obrázkov, videa (v angličtine, francúzštine a nemčine) a interaktívnej prehliadky prevedie históriou vývoja Abu Dhabí. Zachytáva mesto, ktoré sa v krátkom čase z oázy premenilo na modernú metropolu.
 • Heritage Village - Toto miesto zachytáva staršiu históriu mesta a jeho tradície. Vrátite sa v histórii do časov pred objavením ropy, kedy tu žili kočovní beduíni. Predvádzajú tu ukážky starých tradícií v jazdení na ťavách či sokoliarstva.
 • Staré trhovisko - Na Starom trhovisku zažijete tú pravú chuť exotickej Arábie. Nie je to múzeum, ale mestský tradičný arabský trh. Predajcovia tu ponúkajú všetok možný klasický tovar, od kobercov a gobelínov až po bohato zdobené šperky, ručné práce a textílie. Dobrým zvykom je dohadovanie sa o cene, preto sa nalaďte na obchodnícku strunu.
 • Qasr al-Hosn (Biela pevnosť) - Pôvodne ju postavili v roku 1793 ako obydlie pre panovníkov v Abu Dhabí. Táto ikonická budova je najstaršia a najvýraznejšia stavba v meste. Vydláždený vstup a hlavné nádvorie vyrazia dych nejednému návštevníkovi.
 • Hora Jebel Hafit, kde boli nájdené hrobky staré až 5 tisíc rokov a skameneliny z pravekých dôb
 • Ferrari World Abu Dhabi - fascinujúci svet Ferrari o rozlohe 200 000 m2, najväčší krytý zábavný park na svete
 • Yas Waterworld - viac ako 40 tobogánov, šmýkačiek a vodných atrakcií na území 15 hektárov

Fotogaléria

Abu Dhabi - SAE
Abu Dhabi 2
Abu Dhabi - SAE
Abu Dhabi 1
Abu Dhabi - SAE
Dubaj - prístav - nočné mesto
Abu Dhabi - SAE
Dubaj - hotel - private beach and pool
Abu Dhabi - SAE
Abu Dhabi - večera
Abu Dhabi - SAE
Abu Dhabi - mešita

Top