FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Washington D.C.

Víkend vo Washingtone D.C. - USAWashington D.C.

Víkend vo Washingtone D.C. - USA

Cena od:859
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusRezervujeme vám lístky na hokejový zápas NHL Washington Capitals alebo na basketbalový zápas NBA Washington Wizards.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Washingtonu a späť
 • 4x ubytovanie v hoteli ***
 • 4x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 189 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 3,59 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • vstupný ESTA formulár (platba individuálne)

Príplatky

 • predĺženie pobytu o 1 noc + 99 Eur
 • ubytovanie v hoteli**** + 50 Eur/osoba/noc

Informácie

Popis

Nechajte sa zlákať za oceán a objavte s nami „Smaragdové mesto USA“, pomenované po prvom americkom prezidentovi. Od ostatných amerických metropol sa líši už na pohľad. Vedeli ste, že podľa zákona nesmie byť žiadna budova vo Washingtone vyššia ako Kapitol? Preto tu nenájdete žiadne mrakodrapy typické pre Spojené štáty. Washington je predstavením, ktorého kulisami sú biely mramor, zelené trávniky, dom Kapitolu trblietajúci sa oproti azúrovej oblohe, sprievod limuzín počas dňa Inaugurácie, alebo temné striedanie stráží na národnom cintoríne Arlington. Zažite s nami prehliadku múzeí a pamiatok všetkého, čo sa dá vystaviť v sklenenej vitríne, na plakete, alebo strčiť do klietky. Mesto, situované na močariskách a brehoch rieky Potomac, je v súčasnosti skutočným predstaviteľom amerického spôsobu života. Svetovú banku, Biely dom, Pamätník II. svetovej vojny, the Mall a Pentagon a mnohé iné významné budovy nájdete práve v tomto eleganciou priam dýchajúcom meste. Bielym mramorom sa vo Washingtone určite nešetrilo, snehobiele budovy vo vás vzbudia obdiv i pocit bezpečia. „Welcome to Washington D.C.!“

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Washingtonu, transfer do hotela v centre mesta, ubytovanie. Obujte si pohodlnú obuv a vykročte na potulky Washingtonom. Začnite objavovať významné prezidentské pamiatky. Pamätník Franklina Delana Roosvelta ohradený múrmi zo sivej žuly. Lincolnov pamätník nájdete v budove pripomínajúcej grécky Panteón. 36 stĺpov symbolizuje počet štátov Lincolnovej únie. Rímsky Panteón zase pripomína Jeffersonov pamätník. Tu nájdete bronzovú sochu Jeffersona postavenú na čiernej žule z Minnesoty. Prvému prezidentovi Georgovi Washingtonovi je venovaný pamätník, pochádzajúci z roku 1885. Je 169 metrov vysoký a výťahom sa môžete doviezť na vrchol, odkiaľ je prekrásny výhľad na okolie.

2. deň
Raňajky. Tento deň využite na návštevu múzeí. Odporúčame zavítať do Múzea americkej histórie, Botanickej záhrady, najstaršieho múzea moderného umenia – Phillips Colection, Múzea Kreeger orientujúceho sa na klasikov moderny či interaktívneho Múzea histórie mesta. Mráz po chrbte vám určite prebehne vo Ford´s Theatre, práve v tomto divadle zavraždili v roku 1865 Abrahama Lincolna.

3. deň
Raňajky. Nasadnite na autobus a vychutnajte si pohľad na najznámejšie budovy mesta. Ak sa vám chce prechádzať, určite zamierte k Pentagonu – najväčšej kancelárskej budove na svete. Odtiaľ sa viete dostať k, pre mnohých najkrajšiemu kostolu Ameriky, Washington National Cathedral. Za vašu pozornosť rozhodne stoja pamätníky ako National World War II. Memorial, African American Civil War Memorial či Vietnam Veterans Memorial.

4. deň
Raňajky. Ak ste zatúžili „stratiť sa“ z washingtonských ulíc a chcete si oddýchnuť od „histórie“, potom si naplánujte cestu do niektorého z parkov. Pozoruhodný je Freedom Park venovaný slobode tlače (zbadáte tu i „kúsky“ Berlínskeho múru). Relax ponúka ostrov Theodora Roosevelta kde sa ocitnete v prírodnej rezervácii s úžasnými výhľadmi na mesto. Deň plný zážitkov sa oplatí zakončiť pri chutnom jedle a drinku. Adams Morgan - najpestrofarebnejšia štvrť Washingtonu D.C. - je známa mixom medzinárodných reštaurácií, obchodov a zábavných podnikov. Malebná štvrť Georgetown patrí medzi najrušnejšie v meste.

5. deň
Raňajky, možnosť nákupov suvenírov, transfer na letisko a odlet z Washingtonu.

Nenechajte si ujsť

 • Washington Monument – 170 m vysoký obelisk
 • Lincoln a Jefferson Memorial
 • Národná galéria umenia
 • Národné múzeum americkej histórie
 • Roosvelt Island – prírodná rezervácia pomenovaná po 26. americkom prezidentovi
 • Freedom Park – park venovaný slobode tlače, s niekoľkými kúskami Berlínskeho múru
 • Pentagon – sídlo ministerstva obrany
 • Treasury Bulding – budova, v ktorej podzemí sú tlačené americké doláre
 • Old Stone House – najstaršia budova mesta postavená v roku 1765

Fotogaléria

Víkend vo Washingtone D.C. - USA
USA - Washington 3
Víkend vo Washingtone D.C. - USA
USA - Washington
Víkend vo Washingtone D.C. - USA
USA - Washington 2

Top