FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Štokholm

Víkend v Štokholme - ŠvédskoŠtokholm

Víkend v Štokholme - Švédsko

Cena od:239
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám vstupenky na plavbu po jazere Mälaren - na ostrov Drottningholm, plavbu medzi ostrovmi spojenú s obedom a návštevu vikingského mestečka Birka (UNESCO).

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Štokholmu a späť
 • 2x ubytovanie v hoteli*** v centre mesta
 • 2x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 79 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,69 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • predĺženie pobytu o 1 noc + 45 Eur
 • ubytovanie v hoteli**** + 69 Eur/osoba/pobyt
 • transfer letisko - hotel od 35 Eur/osoba/jedna cesta

Informácie

Popis

Vitajte v metropole švédskeho kráľovstva a objavte mesto postavené na štrnástich, mostami prepojených, ostrovoch jazera Mälaren. Spoznajte Štokholm, mesto kontrastov, mesto plné vody a zelených ostrovov, histórie a inovácií. Nechajte sa uniesť stredovekou atmosférou časti Gama Stan, prejdite sa jej úzkymi uličkami a naplno vnímajte severský pokoj na ostrove Stadsholmen. Spoznajte históriu udeľovania prestížnej Nobelovej ceny a vychutnajte si miešaný ľadový koktail v Ice Bare, ktorý je kompletne vystavaný z laponského ľadu. Využite ponuku vyhliadkovej lode medzi jednotlivými ostrovmi a v okolí nádherného štokholmského pobrežia, spoznajte stredovekú architektúru mesta, navštívte na exponáty bohatý Skansen a ponorte sa do fascinujúcej histórie stroskotanej vojnovej lode v múzeu Vasa. Večer sa nezabudnite zastaviť v niektorej z miestnych reštaurácií a objednať si typické mäsové guľky či inú špecialitu švédskej kuchyne. Ak máte chuť navštíviť jedno z najkrajších a najzaujímavejších hlavných miest, vyberte sa s nami do Štokholmu.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Štokholmu, transfer do hotela a ubytovanie. Spoznávajte sa s mestom.

2. deň
Raňajky. Celodenná prehliadka mesta. Pozriete si Gamla Stan - srdce starého Štokholmu, kde môžete objavovať krásy severskej architektúry. Prejdite sa labyrintom uličiek nasávajúc neopísateľnú atmosféru mesta. Uvidíte námestie Stortorget – najstaršie námestie v meste, Kráľovský palác, Parlament, Nobelovo múzeum, Katedrálu, najstarší a najznámejší kostol v Gamla Stan - Storkyrkan. Popoludní sa preplavte na ostrov Södermalm a z vyhliadkovej veže Katarinahissen v časti Slussen sa pokochajte jedinečným pohľadom na mesto. Večer ochutnajte Princesstårt, Varmrökt lax alebo Räkor - špeciality švédskej kuchyne.

3. deň
Raňajky. Vyberte sa loďou na Drottnigholm – ostrov plný múzeí. Medzi najzaujímavejšie patria Nordiska museet a Vasa Museum, kde je hlavným exponátom loď Vasa, ktorá stroskotala hneď pri prvej plavbe v r. 1628 priamo v prístave. Nachádza sa tu aj Skansen – fascinujúce múzeum pod holým nebom, ktoré zachytáva architektúru a spôsob života v celom Švédsku v rôznych historických obdobiach. Ďalej na vás čaká Akadémia vied, Thielova galéria, televízna veža s úchvatným výhľadom na celý Štokholm. Následne transfer na letisko a odlet zo Štokholmu.

deň navyše (4. deň)
Birka - vydajte sa na lodný výlet a nechajte sa vniesť do čias vikingských hrdinov. Birka, osada na severozápadnom cípe ostrova Björkö, v jazere Mälaren, bola v období Vikingov dôležitým prístavom a obchodným strediskom. Obchodovalo sa s tovarom z východnej Európy a Orientu, možno až z Číny. Osada bola založená v 9. storočí a stala sa tak prvým sídlom mestského typu vo Švédsku. Počas návštevy tu môžete okrem múzea a hrobiek obdivovať vikingské usadlosti, vyskúšať si prácu v kováčskej dielni, plavbu na vikingsom drakkare, zúčastniť sa bojov a započúvať sa do starodávnych dobrodružných príbehov.

Nenechajte si ujsť

 • výlet loďou po jazere Mälaren
 • nákup suvenírov ako švédsky kryštál alebo ručne robené suveníry
 • ochutnávka – čerstvé ryby a morské plody, tradičný „Smorgasbord“ a mäsové guľky
 • návšteva Švédskej akadémie a Nobelovho múzea
 • Ice Bar – bar postavený zo skutočného laponského ľadu
 • vyhliadková veža Katarinahissen v časti Slussen

Fotogaléria

Víkend v Štokholme - Švédsko
Švédsko - Štokholm - panoráma
Víkend v Štokholme - Švédsko
Švédsko - Štokholm - bicykel
Víkend v Štokholme - Švédsko
Švédsko - Štokholm - mesto
Víkend v Štokholme - Švédsko
Švédsko - Štokholm - Staré mesto
Víkend v Štokholme - Švédsko
Švédsko - Štokholm

Top