FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  San Francisco

Víkend v San Franciscu - USASan Francisco

Víkend v San Franciscu - USA

Cena od:799
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám ochutnávky vín v Sonome a Napa Valley, alebo vstup na basketbalový zápas NBA Golden State Warriors.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do San Francisca a späť
 • 4x ubytovanie v hoteli ***

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 189 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenie storna zájazdu 3,59 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia
 • vstupný ESTA formulár (platba individuálne)

Príplatky

 • predĺženie pobytu o 1 noc + 119 Eur
 • ubytovanie v hoteli**** + 50 Eur/osoba/noc

Informácie

Popis

„Everyone´s favourite city“. Mesto, do ktorého sa zaľúbite na prvý pohľad – čarovné San Francisco. Na vlastné oči tu zažijete všetko, o čom ste doteraz len počuli – Golden Gate Bridge, Oakland Bay Bridge, bláznivé strmé ulice, legendárne väzenie Alcatraz, ktoré bolo núteným domovom Al Caponeho, najkľukatejšiu uličku na svete Lombard Street, beatnicke kníhkupectvo City Lights a tulene vítajúce turistov na Pier 39. V Sanfranciskom akváriu si okrem podmorského života pozrite aj strhujúcu podmorskú tanečnú show Okeanos, v Múzeu voskových figurín sa odfoťte s celebritou a prevezte sa mestom unikátnou električkou. Nechajte sa očariť umeleckou štvrťou Yerba Buena alebo si zájdite na pohár vína do neďalekého Údolia Napa plného romantických viníc. Spoznávať krásy hlavného mesta hipisákov je možné po celý rok.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do San Francisca, transfer do hotela, ubytovanie. V North Beach pri šálke kávy si vychutnajte jedinečnú atmosféru štvrte plnej umenia, lahôdok a pekární. V minulosti tu žila basebalová hviezda Jon Dimaggio s Marilyn Monroe a inšpiráciu tu hľadali beatnickí spisovatelia ako Jack Kerouac, Allan Ginsberg alebo Lawrence Ferlinghetti.

2. deň
Dnes navštívte námestie Union Square považované za stred San Francisca, obklopené noblesnými obchodmi a honosnými hotelmi. Vo východnom rohu Union Square nájdete hektickú pešiu zónu Maiden Lane s drahými galériami a kaviarňami. Najlepší výhľad na most Golden Gate sa Vám naskytne z pevnosti Fort Point. Neskôr popoludní si oddýchnite v Golden Gate Parku plnom atrakcií ako napr. arborétum a botanická záhrada, holandské veterné mlyny, jazero Stow či Shakespearova záhrada alebo najväčší umelý vodopád na západnej pologuli.

3. deň
Vyberte sa na prehliadku centra San Francisca so starými tehlovými budovami, krčiacimi sa v tieni moderných mrakodrapov. Na rohu ulíc Columbus a Washington narazíte na najvyššiu budovu San Francisca – Transamerica Pyramid. Ďalej nazrite do zákutí China Townu. Milovníci sladkostí tu môžu navštíviť továreň Golden Gate Fortune Cookie, kde ochutnajú typické čínske koláčiky šťastia. Prevezte sa na legendárnych električkách Cable Cars a obdivujte farebné viktoriánske domy “maľované dámy”, lemujúce Alamo Square Park.

4. deň
Odfoťte sa na známej Lombard Street v známej štvrti Russian Hill, plnej strmých ulíc. Návršie Russian Hill a susedné Nod Hill sú najluxusnejšie štvrte v meste. Navštívte tiež vyhliadkovú vežu Coit Tower na Telegraf Hill. Potom sa prejdite po námestí Ghirardelli s množstvom cukrární až do Fisherman´s Wharf - rybárskeho prístavu, kde môžete ochutnať rybie špeciality. Nájdete tu tiež niekoľko múzeí a mólo č. 39 (Pier 39), najpopulárnejšie zo všetkých, s množstvom pouličných umelcov a lákavou atrakciou – kolóniou mrožov.

5. deň
Možnosť nákupu suvenírov, transfer na letisko a odlet zo San Francisca.

deň navyše (6. deň)
Alcatraz – Z móla č. 33 sa loďou preplavte na ostrov Alcatraz, bývalú vojenskú pevnosť, strážiacu zátoku, ktorá sa neskôr premenila na jedno z najobávanejších federálnych väzení. Sonoma & Napa Valley – San Francisco je situované len pol hodinu autom od severného kalifornského vínneho regiónu Sonoma a Napa Valleys. Údolia sú plné malých viníc, kde sa denne konajú ochutnávky kvalitných vín. Malebné údolia zarastené viničom môžete obdivovať z balóna, vínneho vlaku alebo z terasy rodinnej reštaurácie pri pohári lahodného vína s figami.

Nenechajte si ujsť

 • Mission Dolores – najstaršia budova v meste
 • Swedenborgian Church
 • Macondray Lane – prekrásna, scénická cesta s nádhernými drevenými chatkami
 • Alcatraz – vojenská väznica s maximálnou ostrahou
 • Beat Museum – zbierka beatovej literárnej scény
 • Alamo Square s prekrásnym výhľadom na mesto
 • San Francisco Museum of Modern Art - nekonvenčné múzeum
 • Ripleyho múzeum Believe It Or Not

Fotogaléria

Víkend v San Franciscu - USA
USA - San Francisco - most
Víkend v San Franciscu - USA
USA - San Francisco
Víkend v San Franciscu - USA
USA - San Francisco - Lombard street

Top