FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Riga

Víkend v Rige - LotyšskoRiga

Víkend v Rige - Lotyšsko

Cena od:199
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám lístky do zámkov Sigulda, Krimulda a Turaida alebo vám doprajeme nočné pádlovanie na rieke Daugava.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenky do Rigy a späť
 • 2x ubytovanie v hoteli*** v centre mesta
 • 2x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 79 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,69 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • predĺženie pobytu o 1 noc + 35 Eur
 • ubytovanie v hoteli**** + 19 Eur/osoba/pobyt
 • transfer letisko - hotel od 13 Eur/osoba/jedna cesta

Informácie

Popis

Nechajte sa uniesť pohnutou históriou krajiny, vlnami Baltu, piesočnými dunami, pobrežím, kde po krátkej prechádzke a lepšom hľadaní nájdete úlomky skamenenej živice - jantáru! Navštívte perlu na Jantárovej ceste – Rigu, najväčšie a jedno z najkrajších miest na pobreží Baltského mora. Mesto utajené pozornosti väčšiny turistov, ležiace na ústi rieky Daugavy, je čarovným miestom plným secesných ulíc, gotických kostolov a starých kupeckých domov, právom patriace do dedičstva UNESCO. Svojou architektúrou sa môže porovnávať s metropolami ako Barcelona alebo Petrohrad. Ak vás prepadnú obavy pri pohľade na vody Baltského mora, nepodajte sa im, pretože počasie v tejto časti Pobaltia nie je až také drsné, ako si mnoho ľudí predstavuje. Zimy môžu byť síce dlhé a tmavé, ale jarné a letné dni sú tu veľmi príjemné a slnečné. Čarovné pláže s bielym pieskom a romantickými majákmi patria neodmysliteľne k Lotyšsku.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Rigy, transfer na hotel a ubytovanie. Vyberte sa do mesta a navštívte Radničné námestie, dom u Čiernych hláv, barokovo pôsobiacu vežu radnice, ktorá bola dokončená v roku 2004. Na námestí neďaleko stojí socha Sv. Rolanda, ktorý drží v jednej ruke štít so znakom Rigy a v druhej ruke meč. Tento svätý zomrel mučeníckou smrťou v roku 778 v bitke pri Roncesvalse. Roland bol veľmi obľúbený a pôvodnú sochu, ktorá bola počas vojny poškodená, môžeme vidieť v kostole sv. Petra. V Rige má sídlo prestížna Lotyšská univerzita (Latvijas Universitāte), Technická Univerzita (Rīgas Tehniskā Universitāte), ale aj Univerzita Stradin (Rīgas Stradiņa Universitāte).

2. deň
Po raňajkách strávte deň v srdci Rigy - v Starom meste. Nenechajte si ujsť Švábsky dom (Melngavlju nams) - dom rigských kupcov Veľkej gildy. Má zaujímavý interiér s nádhernou krížovou klenbou a dekoratívnymi vzormi z červených tehál. Dnes tu sídli infocentrum, kde zdarma dostanete veľký plán Rigy. Ten vás zavedie aj k Rigskému Dómu (Rigas Doms) - najväčšiemu kostolu v Pobaltí, v ktorom sa snúbi mnoho architektonických slohov. Najstaršou časťou je krížová chodba, ktorá spája katedrálu s kláštorom.

3. deň
Po raňajkách navštívte Centrāltirgus - trhy v meste. Symbolom trhoviska je päť vedľa seba postavených budov, ktorých strechy pochádzajú ešte z prvej svetovej vojny. Ide o technické pamiatky s prvkami secesie, ktoré slúžili ako strechy hangárov vzducholodí počas prvej svetovej vojny. Každý z hangárov je priestorom pre iný typ potravín - mäso, ovocie a zelenina, pečivo a čerstvé potraviny, ryby a doplnkový mix. Zážitkom je len pozrieť sa čo majú domáci radi. V okolí tržnice je množstvo stánkov a obchodov s oblečením, ľudovou kultúrou a ostatnými drobnosťami. Pridajte sa k nim. Popoludní transfer na letisko a odlet z Rigy.

Nenechajte si ujsť

 • Malú útulnú kaviarničku Amelie v Starej Rige s veľkým výberom rôznych druhov čajov, kávy, výrobkov z domácej pekárne - koláče, torty, bábovky, zákusky
 • Pobrežné mesto Salacgríva, kde sa každoročne v júli usporadúvajú rybárske slávnosti na malebnej pláži s majákom
 • Údajne najkrajšie mesto Césis, ktoré vyrástlo okolo rytierskeho hradu z 13. storočia. Podľa legendy tu bol v roku 1272 zranený dávny kráľ, ktorého krvácajúce telo vytvorilo na bielom plátne podobu dnešnej lotyšskej vlajky
 • Krásne piesočné duny pri pobreží Baltického mora
 • Vodopády Venta – najširšie vodopády v Európe
 • Národný park Gauja ponúkajúci množstvo táborísk a možností splavovať rieku Gauja
 • Letovisko Jurmala - prímorské mesto leží v krásnej lotyšskej prírode a odpočinie si telo aj duša
 • Nezabudnite, že Latvija nie je Litva, ale Lotyšsko a Litva je Lithuania

Fotogaléria

Víkend v Rige - Lotyšsko
Lotyšsko - Riga - námestie
Víkend v Rige - Lotyšsko
Lotyšsko - Riga - Hotel City Teater Riga
Víkend v Rige - Lotyšsko
Lotyšsko - Riga - Výhľad
Víkend v Rige - Lotyšsko
Lotyšsko - Riga - námestie 3
Víkend v Rige - Lotyšsko
Lotyšsko - Riga - ohňostroj
Víkend v Rige - Lotyšsko
Lotyšsko - Riga - pohľad z kostola

Top