FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Petrohrad

Víkend v Petrohrade - RuskoPetrohrad

Víkend v Petrohrade - Rusko

Cena od:299
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám transfer do hotela, vstupenky na balet, operu alebo do divadla.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Petrohradu a späť
 • 4x ubytovanie v hoteli*** v centre mesta
 • 4x raňajky
 • potvrdenie o prijatí turistu (nevyhnutné k vybaveniu víz)

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 96 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,69 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia
 • Upozornenie: pre cestu do Ruskej federácie je potrebný pas (platnosť 6 mesiacov po návrate) s platnými vízami – na požiadanie vybaví CK FIFO za poplatok 50 Eur + 35 Eur víza (údaj z roku 2018)

Príplatky

 • ubytovanie v hoteli**** + 90 Eur/osoba/pobyt

Informácie

Popis

Ak hľadáte mesto, aké ste ešte nikdy v živote nevideli, Petrohrad je jednoznačne skvelá voľba. Benátky severu, cárov sen ležiaci na bažinách. Legendárne mesto Petrohrad vystavané na ostrovoch rieky Nevy je prehliadkou geometrickej elegancie. Zmes vplyvov a štýlov, očarujúce vírenie extrémov života. Neprehliadnuteľná história Petrohradu pôsobí na človeka zo starých budov, ulíc i námestí. Historické jadro mesta bolo v roku 1990 vyhlásené za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. Mestom preteká veľa menších riek, kanálov a rieka Neva, ktorá ústí do Fínskeho zálivu. Preto ho pretkáva vyše 400 mostov, z ktorých každý je iný. Samotné mosty sú pre turistov obrovskou atrakciou. Možno sa popod ne previezť loďkami na „benátsky štýl“, čo je v Petrohrade iba niekoľkoročná novinka. Petrohrad je krásny v každom ročnom období. V lete si užijete dlhé slnečné dni a v zime vás očarí rozprávkovo zasnežená krajina.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Petrohradu, transfer do hotela, ubytovanie. Prejdite sa po Nevskom prospekte – ruskom Champs Elysée až po Kazanský chrám. Ochutnajte soté Stroganov, kaviár a ruské šampanské.

2. deň
Raňajky. Vydajte sa na okružnú jazdu Petrohradom a prezrite si najvýznamnejšie pamiatky mesta - Chrám Sv. Izáka s možnosťou vyhliadky spod zlatej kupoly, paláca v Smolnom, Petropavlovskú pevnosť, bývalú väznicu a miesto odpočinku dynastie Romanovcov, Palácové námestie v blízkosti Letného sadu Petra I. a Martovo pole. Popoludní sa vydajte na breh rieky Neva do Ermitáže. V komplexe šiestich budov s viac ako štyristo miestnosťami nájdete bezkonkurenčnú zbierku približne 3 mil. exponátov. Z brehov Nevy sa vám naskytne čarovný výhľad na niekoľko mostov a na Vasiljevský ostrov, kde sídlia múzeá. Uvidíte aj Kazanskú katedrálu a pravoslávny chrám Kristovho vzkriesenia, ktorého interiér zdobí množstvo ikon a malieb.

3. deň
Raňajky. V miestach, kde hlavné petrohradské námestie križujú kanály, sa nachádzajú stanovištia výletných lodí. Vyvolávači stojaci pri lodiach alebo priamo na mostoch tu ponúkajú hodinové plavby po kanáloch a ramenách Nevy. Z výletnej lode si môžete prezrieť paláce stojace pozdĺž kanálov a väčšinu známych pamiatok vrátane Zimného paláca, Isakjevskej katedrály či Petropavlovskej pevnosti z neobvyklých pohľadov, čo je za pekného počasia neopakovateľným zážitkom. V prípade zlého počasia odporúčame návštevu krížnika Aurora, ktorého výstrel odštartoval boľševický prevrat v Rusku. Tiež si tu môžete nakúpiť zaujímavé námornícke suveníry.

4. deň
Raňajky. Využite deň na výlet do Petrodvorca (jedinečný zážitok rýchloloďou z centra) a navštívte ruský Versailles, kde majestátnosť budov zatienia fontány, záhrady a múzea. Ak vám to nebude stačiť, presuňte sa do sídla"Puškin", ktoré leží pár minút od centra Petrohradu a pozrite si Katerínsky palác a záhrady.

5. deň
Raňajky. Možnosť nákupov suvenírov, rozlúčka s mestom, transfer na letisko a odlet domov.

Nenechajte si ujsť

 • Magickú atmosféru petrohradských bielych nocí (jún - august)
 • Ochutnajte ruský boršč, sardinky, haringy a bliny
 • Lomonosovová porcelánová továreň a múzeum - tu nakúpite pravé matriošky
 • Slávny Kirovský balet v divadle Mariinsky
 • Múzeum chleba – múzeum venované chlebu a jeho miestu v dejinách Ruska
 • Etnografické múzeum - výborné múzeum dokumentujúce tradičné remeslá, zvyky a náboženstvá 150 národností dnešného Ruska
 • Kunstkamera – múzeum založené v r. 1714 samotným Petrom Veľkým. Preslávilo sa zbierkou monštruozít, zakonzervovaných anomálií ako dvojhlavý fetus, deformované zvieratá, alebo nadbytočné časti tiel

Fotogaléria

Víkend v Petrohrade - Rusko
Rusko - Sankt Petersburg - Katedrála
Víkend v Petrohrade - Rusko
Rusko - Sankt Petersburg - Ermitáž
Víkend v Petrohrade - Rusko
Rusko - Sankt Petersburg - kanál
Víkend v Petrohrade - Rusko
Rusko - Sankt Petersburg 3
Víkend v Petrohrade - Rusko
Rusko - Sankt Petersburg 2
Víkend v Petrohrade - Rusko
Rusko - Sankt Petersburg
Víkend v Petrohrade - Rusko
Rusko - Sankt Petersburg - most
Víkend v Petrohrade - Rusko
Rusko - Sankt Petersburg - Silvester

Top