FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Nice

Víkend v Nice - FrancúzskoNice

Víkend v Nice - Francúzsko

Cena od:319
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám výlet do okolia Nice a výletné plavby po Azúrovom pobreží.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Nice a späť
 • 3x ubytovanie v hoteli *** v centre mesta
 • 3x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 79 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,69 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • predĺženie pobytu o 1 noc + 79 Eur
 • ubytovanie v hoteli**** + 69 Eur/osoba/pobyt

Informácie

Popis

Nice je mesto plné francúzskeho šarmu. Ak si dokonalý oddych predstavujete na pobreží Azúrového mora, na pieskovej pláži, pri prechádzkach palmovou promenádou, malebnými úzkymi uličkami presýtenými morským vzduchom, módou a francúzštinou, musíte zažiť Nice. Prístav plný malých bielych lodiek. Na pobreží malebné domy rôznych farieb ťahajúce sa do výšky. Vôňa francúzskych bagiet, dobrého vína a všade navôkol francúzska elegancia. Okrem krásnych slnečných pláží ponúka Nice aj mnoho atrakcií, kultúrnych a historických pamiatok. Medzi zaujímavosti mesta patrí niekoľko exkluzívnych múzeí ako Matisse Museum alebo Picasso Museum. Navštevovanými atrakciami sú aj Park Phoenix plný najrôznejších rastlín či hrad Colline du Chateau. Večer si môžete vychutnať atmosféru nočného života v uliciach Starého mesta, ktoré ožíva po rozsvietení prvých svetiel.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Nice, transfer do hotela. Prechádzka po Promenade des Anglais v tvare palmy, ktorá lemuje pobrežie. Je obľúbeným miestom miestnych obyvateľov. Nachádza sa tu veľa drahých obchodov, hotelov, reštaurácii a umeleckých galérií, medzi iným aj palácový hotel Negresco, postavený v období Belle Époque. Práve v tomto hoteli čerpali inšpirácie svetoznáme hviezdy ako Picasso, Cocteau aj Beatles. Na Riviére je vo vzduchu cítiť pokojný príliv. Miernu klímu napĺňa vôňa pomarančovníkov a pínií. Nadýchnite sa atmosféry mesta.

2. deň
Po káve a croissante sa vydajte na prehliadku Starého mesta - Vieille Ville a obdivujte jedinečnú architektúru okolitých budov. Nachádzajú sa tu hlavne barokové pamiatky ako Katedrála Sainte Réparate alebo Ruská bazilika. Zastavte sa v Glacier Fenocchio – slávnej zmrzlinárni, v ktorej máte na výber zo 70 príchutí zmrzliny. Len kúsok od Starého mesta môžete nájsť Cours Saleya kvetinový trh, lemovaný kaviarničkami a obchodíkmi. Navštívte amfiteáter Cimiez, kde sa každoročne koná slávny Jazzový festival. Relaxujte v parku Phoenix, známom aj ako Zelený diamant – jeden z najväčších skleníkov v Európe s rozlohou 7000 m2 a výškou 25 m. Severne od Starého mesta nájdete majestátne námestie Massena, ktoré je obkolesené neoklasicistickými, kolonádovými budovami natretými rôznymi odtieňmi okrovej a červenej.

3. deň
Raňajky. Nice sa môže pýšiť nielen dekoratívnou architektúrou, ale i pútavými historkami o šľachte a umelcoch. Diela takých známych maliarov ako Manet alebo Degassi sú vystavené v mnohých múzeách a galériach. Obľúbené sú najmä Musée Masséna, ktoré ilustruje štýl života umelcov a Musée d´Art Moderne et d´Art Contemporain, kde sú vystavené diela avantgardných umelcov. Cez námestie Place Garibaldi zavítajte do Nového mesta. Nachádza sa tu mnoho luxusných hotelov ale aj privátnych víl a apartmánových domov. Kto miluje luxus, tomu sa určite táto štvrť mesta bude skutočne páčiť. Deň zavŕšte večerou v typicky francúzskej reštaurácii, objednajte si voňavú grilovanú rybu či mušle varené na cesnaku a bielom víne.

4. deň
Raňajky, nákup suvenírov a odlet domov.

deň navyše (5. deň)
Provensálsky vidiek - vychutnajte si scénickú jazdu provenskálskymi dedinkami, levanduľovými poliami a vinohradmi. Navštívte malebné mesto Saint Paul de Vence s dláždenými uličkami a elegantnými galériami. Počas presunu do stredovekej dediny Guordon sa pokochate výhľadmi na Stredozemné more a Alpy. Môžete ochutnať tradičné kvetinové sladkosti z cukrárne Florian. V Grasse sa oboznámite s výrobou a históriou parfémov a namiešate si svoju obľúbenú vôňu. Výlet zakončíte v Cannes, kde uvidíte starý prístav, slávny bulvár La Croisette a Cannes Film Festival Palace.

Nenechajte si ujsť

 • Parc du Château – zámok a záhrady s nádherným panoramatickým výhľadom na mesto
 • Theatre de la Photographie et de l‘Image – výstava fotografií holywoodskych hviezd, amerických indiánov a i.
 • Plage Publique des Ponchettes – verejná kamienková pláž
 • Basilique Notre Dame
 • Mont Boron alebo Mont Alban - vyhliadky na mesto v objatí bujnej vegetácie, pínií, cyprusov a mimóz
 • Bellet – vinohrady okolo Nice
 • Monako, Cannes a St. Tropez

Fotogaléria

Víkend v Nice - Francúzsko
Francúzsko - Nice - Azurové pobrežie
Víkend v Nice - Francúzsko
Francúzsko - Nice - prístav
Víkend v Nice - Francúzsko
Francúzsko - Nice

Top