FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Moskva

Víkend v Moskve - RuskoMoskva

Víkend v Moskve - Rusko

Cena od:289
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusUšetríme vám čas a zabezpečíme vám vstupenky do divadla „Bolšoj teatr“, vstupenky do Kremľa, Puškinovho múzea alebo vám umožníme komunistickú prehliadku mesta, prípadne prechádzku vojenskými bunkrami 60 m pod zemou.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Moskvy a späť
 • 3x ubytovanie v hoteli *** v centre mesta
 • 3x raňajky
 • potvrdenie o prijatí turistu (nevyhnutné k vybaveniu víz)

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 96 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,69 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia
 • Upozornenie: pre cestu do Ruskej federácie je potrebný pas (platnosť 6 mesiacov po návrate) s platnými vízami – na požiadanie vybaví CK FIFO za poplatok 50 Eur + 35 Eur víza (údaj z r. 2018)

Príplatky

 • predĺženie pobytu o 1 noc + 45 Eur
 • ubytovanie v hoteli**** + 59 Eur/osoba/pobyt

Informácie

Popis

Objavte hlavné mesto najväčšej krajiny sveta a najväčšie mesto Európy, sídlo patriarchu a výhercu súťaže o najdrahšie mesto sveta posledných rokov. Ponúka vám vystáť si rad na dávno mŕtveho Lenina v mauzóleu, ešte predtým, než ho pochovajú. Pozrite si aj v tomto storočí „cárov“: Cara pušku - najväčšie delo sveta, ktoré nikdy nevystrelilo, zapísané v Guinnesovej knihe a Cara kolokol - 160 ton vážiaci zvon. Dotknite sa ich, ale nie v zime. Môže sa stať, že ich osobné čaro s mrazom vám nemusí byť po vôli. Prejdite si majestátne Červené námestie s takmer gýčovo krásnym chrámom Vasila Blaženého. Jeho „cibuľky“ - veže sú symbolom ruskej kultúry. Tú nájdete aj v Arbate, pešej zóne Moskvy, ulici umelcov a kaviarni. Iný druh „umenia“ ochutnáte v najluxusnejších obchodných domoch našej planéty, v slávnom GUMe. A ak vás nenadchlo ani to, nechajte sa uniesť davom v najvyťaženejšom metre sveta (prepraví vyše tri miliardy pasažierov ročne). Už po niekoľkých staniciach budete mať pocit, že metro nepatrí krajine na východ, ale na západ. Alebo vás prepadne pocit, že ste sa stratili. Moskva je internacionálne mesto – v jej uliciach stretnete dokonca aj Rusa.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Moskvy, transfer do hotela, ubytovanie. Prehliadku mesta začnite slávnym Červeným námestím - Krasnaja Plosčaď, kde sa konajú vojenské prehliadky i protivládne demonštrácie. Pokračujte chrámom Vasilija Blaženého s typickými cibuľovitými kupolami, Mauzóleom V. I. Lenina s krištáľovým sarkofágom Leninovho tela, obchodným domom GUM a budovou smutne preslávenej sovietskej špionážnej služby KGB.

2. deň
Raňajky. Kremeľ - stavba z červených pálených tehál, symbol sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska, sídlo parlamentu a prezidenta. Za hradbami sa nachádzajú najdôležitejšie chrámy ruskej pravoslávnej cirkvi, vo vnútri nádherne vyzdobené ikonami svätcov. Prejdite sa k Vrabčím horám. Odmenou vám bude majestátny výhľad na Moskvu, oproti univerzite, s možnosťou nákupu rôznych suvenírov, ako sú typické ruské matrijošky, lyžičky, magnetky, baranice, čiapky, odznaky, "ploskačky", perá, poháre a rôzne iné veci.

3. deň
Raňajky. Štátna Treťjakovská galéria je jedno z najväčších umeleckých múzeí na svete. Jeho popularita je takmer legendárna. Stovky tisíc ľudí navštívia toto Národné múzeum v Rusku, aby videli najväčšiu zbierku ruského umenia z 12. - 17. storočia z územia celého Ruska. Nevynechajte prehliadku moskovského metra (právom považované za jedno z najkrajších na svete) a prezrite si najkrajšie stanice, ktoré sú známe svojou výzdobou, najmä nástennými maľbami, mozaikami a ozdobnými lustrami. Stanice boli postavené počas Stalinovej éry tak, aby vyzerali ako chrámy a paláce. Podvečer si môžete spríjemniť atraktívnou plavbou po rieke Moskva, ktorá vám ponúkne jedinečný pohľad na toto veľkolepé mesto.

4. deň
Raňajky. Prejdite sa po Starom Arbate - nezabudnuteľnom kúte starobylej Moskvy. Je to kráľovstvo hudby, poézie a výtvarného umenia. Po týchto uliciach sa prechádzali Puškin, Jesenin, Tolstoj, či Pasternak. Počas prechádzky uvidíte legendárnu reštauráciu "Praha", staré mestské domy, pamätník Okudžavovi, Vachtangovo divadlo. Nachádzajú sa tu tiež múzeá Maríny Cvetaevovej, múzeum M. Lermontova či byt - múzeum A. Puškina. Transfer na letisko a odlet domov.

UPOZORNENIE: pre cestu do Ruskej federácie je potrebný pas s platnými vízami - na požiadanie vybaví CK FIFO za poplatok 50 Eur + 35 Eur víza

Nenechajte si ujsť

 • Múzeum kozmonautiky - jedinečné a ničím neopakovateľné interaktívne múzeum, v ktorom ktokoľvek môže zažiť štartovaciu a pristávaciu, ale aj ďalšie fázy vesmírneho letu
 • Lomonosovova univerzita - najväčšia a najstaršia univerzita v Rusku
 • Múzeum vodky vám odkryje tajomstvá výroby tohto destilátu a hlavné ingrediencie pravej ruskej vodky
 • Nábrežie rieky Moskva
 • Letná rezidencia cárov v Kolomenskom
 • Petrovka – jedna z najstarších moskovských ulíc
 • Uspenský chrám
 • Oružennaja palata (zbrojnica) ukrývajúca najväčšie poklady cárov (unikátne šperky, brúsené drahokamy, cárske koče, odevy)
 • Almaznyj fond (pokladnica)
 • Chrám Michaela Archanjela s hrobkami cárskych rodín
 • Novodevičij Konvent, komplex s architektúrou zo 16. a 17. storočia, pôvodne postavený ako opevnený kláštor, obklopený tehlovými múrmi s 21 vežami

Fotogaléria

Víkend v Moskve - Rusko
Rusko - Moskva - Červené námestie
Víkend v Moskve - Rusko
Rusko - Moskva - fontána
Víkend v Moskve - Rusko
Rusko - Moskva - Katedrála
Víkend v Moskve - Rusko
Rusko - Moskva - kvety
Víkend v Moskve - Rusko
Rusko - Moskva - mrakodrapy
Víkend v Moskve - Rusko
Rusko - Moskva - zimná ulica

Top