FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Marrakeš

Víkend v Marrakeši - MarokoMarrakeš

Víkend v Marrakeši - Maroko

Cena od:179
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme jednodňový výlet do pohoria Atlas alebo do Aït Benhaddou kasbah, patriace do dedičstva UNESCO.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Marrakeša
 • 3x ubytovanie v hoteli **** v centre mesta
 • 3x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 89 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,79 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • ubytovanie v hoteli***** + 55 Eur/osoba/pobyt
 • transfer letisko - centrum od 14 Eur/osoba/jedna cesta

Informácie

Popis

Viete, kde zapadá slnko na námestí? Alebo kde zažijete atmosféru, ktorú si budete pamätať celý život, kvôli zaklínačom hadov hypnotizujúcim svoje kobry, či hlúčikom ľudí počúvajúcich príbehy vykladané rozprávačmi príbehov, s ohlušujúcimi bubnami v pozadí a mätovým čajom v ruke? Na námestí Jamma el-Fna, pod zasneženými kopcami Atlasu v podmanivom a orientálnom Marrakeši. Červené mesto vám ponúkne pohľad na život berberov, ich kultúru a život, ale aj hodinu zjednávania na trhoch, možnosť zistiť ako sa spracúva koža, varí „berberská whisky“, či polievka hariri. Objavte mesto, na ktoré po návšteve rozhodne nezabudnete. Ovplyvní všetky vaše zmysly a ešte dlho vám budú v hlave rezonovať jeho vône, chute, zvuky aj zážitky.

Rámcový odporúčaný program

Rámcový (odporúčaný) program

1. deň
Prílet do Marrakeša, transfer do hotela a ubytovanie. Odporúčame prechádzku podvečerným mestom a ochutnanie ich tradičného jedla.

2. deň
Začnite ráno marockým spôsobom: s mätovým čajom alebo kontinentálnymi raňajkami v jednej z dlažbových kaviarní v blízkosti Djemaa el-Fna (hlavné námestie). Niektorí ľudia práve tu sledujú a cítia atmosféru Marrakeša, kde sa zhromažďujú a pripravujú do víru svojej práce všetci obchodníci. Ako nakupovať a zjednávať na trhu vám prezradíme v našich cestovných informáciach, preto sa neobávajte, že to nezvládnete. Prechádzka trhom vám bude trvať dlhšie než si viete predstaviť, no nezabudnite na to, že do mesta ste prišli aj poznávať a preto iba pár krokov od námestia hľadajte mešitu Koutoubia. Keďže patrí medzi jedinú vysokú stavbu mesta, neminiete ju. Vstup do vnútra je iba pre moslimských veriacich, no jej minaret a veľkosť vás očarí aj zvonku. Prejdite sa smerom k hrobkám rodiny Saadiovcov, citadele Kasbah, židovskej štvrti Mellah a nakoniec k palácu Bahia. K večeru sa vráťte k Koutoubii, dajte si večeru v reštaurácii, z ktorej je krásny výhľad na celé mesto.

3. deň
V tento deň vám odporúčame objaviť farby mesta. Najprv návštevou tanieres. Cesta vedie okolo Ben Youssef Mederesa, budovy pochádzajúcej z doby 16. storočia, ktorá slúžila ako koránska vzdelávacia inštitúcia. Jej interiér je vykladaný mramorom a drevom, a zdobený množstvom kaligrafie. Napokon sa dostanete k tanieres, kde zistíte ako sa spracúvava koža, farbí a vyrábajú sa úžasne farebné kožené výrobky. Ak vás vôňa kože neoslovila, prejdite sa do záhrad Majorelle. Modrá "majorell" farba a pokoj vás prekvapí, no pocit, že ste v jednej zo záhrad Yves Saint Laurent, stojí za to. Spoznávanie farieb mesta ukončite v záhradách Menara s jazierkom a rovnako príjemným oddychom po rušnom centre mesta. Bolia vás nohy po dvojdennom chodení? Rezervujte si relax v jednom z hammam obchodov. V okolí mediny ich nájdete niekoľko, no my odporúčame navštíviť tie mimo centra, ktoré vaše telo doslova rozmaznajú.

4. deň
Vychutnajte si raňajky a ak ste doteraz váhali nad nákupmi, tak sa dajte do toho. Veľkou výhodou vám pre obchodníkov bude výhovorka, že sa musíte ponáhľať, inak nestihnete lietadlo. Skontrolujte, či si nedokúpite batožinu a potom už smerujte na letisko.

Nenechajte si ujsť

 • Skorý ranný let balónom
 • Vodopády Ouzoud
 • Pohorie Atlas
 • Jazda na ťavách
 • Aït Benhaddou kasbah

Fotogaléria

Víkend v Marrakeši - Maroko
Maroko - Marrakes - Souk - trhy
Víkend v Marrakeši - Maroko
Maroko - Marrakes - ulica - cas na caj
Víkend v Marrakeši - Maroko
Maroko - Marrakes - pohorie Atlas
Víkend v Marrakeši - Maroko
Maroko - Marrakes - Ait Benhaddou kasbah
Víkend v Marrakeši - Maroko
Maroko - Marrakes - trh - korenie
Víkend v Marrakeši - Maroko
Maroko - Marrakes - market - Minaret
Víkend v Marrakeši - Maroko
Maroko - Marrakes - obchod s kermaikou

Top