FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Madrid

Víkend v Madride - ŠpanielskoMadrid

Víkend v Madride - Španielsko

Cena od:229
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám vstupenky na futbalový zápas klubu Real Madrid alebo Atlético Madrid. Tiež vám zarezervujeme miesto na výletoch do Toleda alebo ku kráľovskému zámku El Escorial.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Madridu a späť
 • 3x ubytovanie v hoteli*** v centre mesta
 • 3x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 89 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,79 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • ubytovanie v hoteli**** +59 Eur/osoba/pobyt
 • transfer letisko - hotel od 14 Eur/osoba/jedna cesta

Informácie

Popis

Pozývame vás do hlavného mesta Španielska nabitého energiou, do mesta dvoch tvárí, kde nájdete pompézne stavby renesančného štýlu i hypermoderné mrakodrapy. Prezrite si staré mesto s Hlavným námestím, nakupujte na Puerta del Sol, navštívte Kráľovský palác, odpočiňte si v niektorom z rozľahlých zelených parkov Parque del Buen Retiro a Casa de Campo. Zažite dynamickú „corridu“ a nechajte sa zlákať špecialitami miestnej kuchyne. Madrid, centrum Španielskeho kráľovstva, je neustálym dejiskom umeleckých a kultúrnych podujatí, a hoci neoplýva veľkým množstvom historických pamiatok, získa si vás nenapodobiteľnou atmosférou. Živá hudba je na dennom poriadku hlavne po polnoci, kedy sa pravý nočný život ešte len začína. Snáď v žiadnom inom meste nezažijete tak bujaré noci ako v Madride, v ohromnom množstve rôznych barov, klubov a diskoték. Presvedčte sa s nami, Madrid je mesto, ktoré nikdy nespí.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Madridu, transfer do hotela a ubytovanie. Prvé zoznámenie s metropolou Španielska. Očaria vás námestie námestí - Plaza Mayor a slnečné námestie - Puerta del Sol, námestie Cibeles so svojimi múzeami, hlavná ulica Gran Via, ale i množstvo zelených parkov.

2. deň
Raňajky, prehliadka Kráľovského paláca v centre Madridu, katedrály Almundena a námestia Plaza de Espaňa so súsoším dona Quijota a jeho sluhu Sancha Panzu, historické budovy, obchodíky, terasy a typické „tapas“ bary. Návšteva futbalového štadiónu Realu Madrid - Santiago Bernabéu a večerná atmosféra mesta ponúkajúca možnosti vyžitia do skorých ranných hodín. V Madride si za malú chvíľu vyskúšate, aké to je žiť odviazane a naplno.

3. deň
Raňajky. Navštívte El Escorial a Údolie padlých - jeden z najobľúbenejších jednodňových výletov z Madridu. Rozsiahly komplex El Escorial je rozdelený do mnohých zaujímavých sekcií, nájdete tu: knižnicu, palác, kláštor, bojové sály, kráľovský panteón, záhrady, relikviáre... a ak sa zaujímate o výtvarné umenie, tak je dôležité vedieť, že väčšina umeleckých pokladov umiestnených v Múzeu Prado pochádza z El Escorialu. Napríklad majstrovské dielo Hieronyma Boscha „Záhrada pozemských rozkoší“ dlho viselo v spálni panovníka Filipa Habsburského.

4. deň
Raňajky, za návštevu stojí jedno z najlepších múzeí na svete - El Prado s bohatou zbierkou maliarskeho a sochárskeho umenia, pričom vrcholom je zbierka obrazov dvorného maliara Diega Velazquéza. Neďaleké múzeum moderného umenia Reina Sofia vás zaujme najslávnejším veľkorozmerným dielom Pabla Picassa - La Guernica, transfer na letisko a odlet z Madridu.

Nenechajte si ujsť

 • Museo del Prado ponúka niekoľko tisícok obrazov známych európskych maliarov ako je Rubens, Goya či Valasquez
 • návšteva múzeí Reina Sofia a Thyssen-Bornemisza
 • mestská časť Rastro s tradičnými remeslami, malými obchodíkmi, krčmičkami a nedeľnými trhmi
 • kráľovský palác El Escorial v mestečku Escorial (UNESCO), ktorý je 9-krát väčší ako Buckinghamský palác
 • výlet do Toleda, mesta s jedinečnou atmosférou spájajúcou tri rôzne kultúry
 • ochutnávka – „tapas“ - malé porcie predjedál, „gazpacho“ - studená zeleninová polievka, „paella“ - od šafránu žlté rizoto s morskými plodmi, zeleninou alebo mäsom alebo svetoznámu šunku „Jamón serrano“ či klobásku „chorizo“
 • možnosť navštíviť futbalové stretnutie Realu Madrid alebo Atlético Madrid
 • býčie zápasy v aréne Las Ventas, ktorá je považovaná za najlepšiu v krajine, sa konajú od polovice mája do konca októbra

Fotogaléria

Víkend v Madride - Španielsko
Španielsko - Madrid
Víkend v Madride - Španielsko
Španielsko - Madrid - dážniky
Víkend v Madride - Španielsko
Španielsko - Madrid - Palác - večerné námestie
Víkend v Madride - Španielsko
Španielsko - Madrid
Víkend v Madride - Španielsko
Španielsko - Madrid

Top