FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Liverpool

Víkend v Liverpoole - AnglickoLiverpool

Víkend v Liverpoole - Anglicko

Cena od:259
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám vstupenky do múzeí alebo na futbalové zápasy.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Liverpoolu a späť
 • 2x ubytovanie v hoteli *** v centre mesta
 • 2x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 89 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,79 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • ubytovanie v hoteli **** + 49 Eur/osoba/pobyt
 • predĺženie pobytu o 1 noc + 69 Eur

Informácie

Popis

"Strawberry Fields forever", "Penny Lane", "Eleanor Rigby", "Yellow Submarine" Zdajú sa vám tieto miesta povedomé? Sú to miesta spomienok vpísaných do piesni najznámejšej liverpoolskej skupiny. Aké hanebné! Svetovej skupiny Beatles! No nielen kvôli štyrom chlapíkom z Beatles je nutné navštíviť a spoznať mesto Liverpool. Jeho čaro spočíva aj v množstve atrakcií, podujatí spojených s hudbou, kultúrou a v nemalej miere aj v športe.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Liverpoolu v dopoludňajších hodinách, transfer do hotela v centre mesta, ubytovanie. Ak ste milovníkom spomínanej skupiny Beatles, vydajte sa po ich stopách a navštívte najslávnejšiu krčmu: The Cavern Pub. V tomto klube skupina hrala takmer 300 krát a vďaka tomu sa stal jedným z najznámejších hudobných dejísk na svete. Klub je ukrytý hlboko v útrobách na Mathew Street. Pokračujte smerom na  Penny Lane po Strawberry Field. Ak by to bolo pre Vás veľmi náročné, využite na to vyhliadkový autobus. Mesto bude patriť k tým raritným mestám, kde Vám odporúčame v rámci prehliadky navštíviť spálňu! Áno spálňu a nie hocijakú. Ale spálňu Paula McCartneyho. Deň ukončite na brehu Marsey River, kde má kapela v Albert Dock svoje múzeum The Beatles Story.

2. deň
Raňajky. Dnes je deň objavovania histórie a kultúry v meste. Vďaka veľkému množstvu prisťahovalcov a námorníkov, ktorí Liverpoolom počas rokov prešli, sú v meste zastúpené rôzne náboženstvá, a tak môžete pri prechádzkach mestom obdivovať krásu ich svätostánkov, ktoré tu vybudovali. Bohatstvo mesta sa odrazilo vo výstavbe dvoch katedrál. Prvá z nich je rímskokatolícka Metropolitná katedrála s nápaditým exteriérom a druhou je Anglikánska katedrála, ktorá vás prekvapí svojím obrovským priestorom. Hlavný zvon tejto katedrály je tretím najväčším na svete. A ak si budete chcieť pozrieť Liverpool z vtáčej perspektívy, vystúpte na 101 metrov vysokú vežu, z ktorej je krásny výhľad na mesto. Nemenej zaujímavé sú aj grécky ortodoxný Church of St Nicholas, anglikánsky Our Lady and St. Nicholas z 13. storočia alebo kostol švédskych námorníkov Gustav Adolfovi Kyrka. Nachádza sa tu aj mnoho synagóg a prezrieť si môžete aj najstaršiu mešitu vo Veľkej Británii.Pri návšteve mesta neobíďte pravé anglické kaviarničky s originálnou atmosférou a skvelým čajom. Celý pobyt v Liverpoole vám budú spríjemňovať milí obyvatelia, ktorí si návštevníkov mesta neskutočne vážia.

3. deň
Po raňajkách si dnes doprajte deň trocha inak. Začnite Liverpoolským pobrežím, ktoré bolo v roku 2004 zapísané na Zoznam pamiatok svetového dedičstva UNESCO. Dok Alberta Docka, je jeden z prvých uzavretých prístavov na svete. V 80. rokoch 20. storočia bol zrekonštruovaný a dnes tu sídli hneď niekoľko významných múzeí: Marseydise Maritime Museum, Múzeum života v Liverpoole a Tate Gallery Liverpool. Prestávku si urobte v niektorej z kaviarní alebo reštaurácii s výhľadom na mesto či "Žltú ponorku". Odlet z Liverpoolu vo večerných hodinách.

deň navyše (4. deň)
Odporúčame Pier Head, s tromi najznámejšími budovami v Liverpoole. Jednu z trojice budov - Royal Liver Building zdobí symbol Liverpoolu, 5,5 metrov vysoký medený Liver Bird, ktorý mal znázorňovať orla, ale výsledkom je niečo medzi čajkou a kormoránom. Ak ste fanúšik futbalu, dovoľte nám zabezpečiť pre vás vstupenku na futbalový zápas.

Nenechajte si ujsť

 • The Cavern Pub
 • Penny Lane
 • múzeum Beatles Story
 • Church of St Nicholas
 • Anglikánsky kostol Our Lady and Kostol St. Nicholas
 • Anfield Stadium
 • Woolton Picture House - jedinečná budova kina
 • Crosby Beach - pláž posiata železnými sculpturami ľudí

Fotogaléria

Víkend v Liverpoole - Anglicko
Anglicko - Liverpool 2
Víkend v Liverpoole - Anglicko
Anglicko - Liverpool
Víkend v Liverpoole - Anglicko
Anglicko - Liverpool
Víkend v Liverpoole - Anglicko
Anglicko - Liverpool - v noci
Víkend v Liverpoole - Anglicko
Anglicko - Liverpool - mapa

Top