FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Hong Kong - Čína

Víkend v Hong Kong - ČínaHong Kong - Čína

Víkend v Hong Kong - Čína

Cena od:619
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám poldenný výlet za pozorovaním ružových delfínov.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Hong Kongu a späť
 • 4x ubytovanie v hoteli ***
 • 4x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 189 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 3,59 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • predĺženie pobytu o 1 noc +99 Eur

Informácie

Popis

Ak patríte k ľuďom, ktorí sa chcú odlíšiť výberom cieľa svojho poznávania, odporúčame vám návštevu Hong Kongu. V meste, kde žije viac obyvateľov než na Slovensku, kde je krajší výhľad na mesto než v New Yorku, kde sú lepšie nákupné centrá než v Paríži či Miláne a kde sa budete cítiť ako na Britských ostrovoch. Vydajte sa na východ a spoznajte ostrov Hong Kong a poloostrov Kowloon, medzi ktorými je prieliv široký iba jeden kilometer. Vychutnajte si jazdu lanovkou, ktorej sklon vám zabezpečí adrenalín minimálne na jeden mesiac, mesto, kde nájdete dvojposchodové električky, najväčšieho Budhu na svete, dvojkilometrový eskalátor a mrakodrapy postavené v štýle Feng-šuej. Ponorte sa do mesta, ktoré právom patrí k najkrajším nočným mestám a spoznajte kultúru, kde sa nepichajú paličky do jedla, neprevracia sa ryba na tanieri, polievka sa je na záver jedla, hodinky sa nedávajú ako dar, pri jedle sa musí komunikovať a kde sa nenosia na hlave zelené čapice, nepíše sa červeným perom, dokiaľ to nie je nutné. A nezabudnite, že nápis masáž nemá ten istý význam ako u nás.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Hong Kongu, transfer do hotela, ubytovanie. Mesto odporúčame spoznať v prvý deň cez zeleň, ktorej je málo a predsa vás očarí. Oproti rýchlo pulzujúcej doprave vás v parkoch očarí pomalosť miestnych cvičiacich obyvateľov, ladné pohyby tai chi (niečo ako kung-fu v spomalenom pohybe). K najlepším parkom patria Hong Kong Park, Victoria Park, Zoologická a botanická záhrada, alebo Kowloon Park. Ak vás cvičenie natoľko nadchne, že zatúžite naučiť sa pár pohybov, štyri dopoludnia v týždni sa na nábrežnej promenáde Sha Tsui konajú zdarma kurzy pre začiatočníkov. Predpokladáme, že podvečer už budete vyhladovaní, preto navrhujeme vychutnať si tradičnú kantonskú večeru a jedlo „Dim Sum“. Hongkong má Dim Sum reštaurácie skoro všade. Najlepšie z nich sú Luk Yu Tea House a City Hall Maxim palác.

2. deň
Odporúčame skoré raňajky, kávu do ruky a deň poznávaním môže začať. Nastúpte na Tung Chung (vlak k ostrovu Lantau) a navštívte najpopulárnejšiu turistickú atrakciu: obra Tian Tan - Budhu, vážiaceho vyše 200 ton. Pri návšteve tejto atrakcie platí, čím skôr tu dorazíte, tým lepšie pre vás, vzhľadom na veľký počet návštevníkov okolo obeda. Ďalšou zastávkou môžu byť Chungking Mansion, známa časť Knowloon (znamená „deväť drakov“), kde sa dobre najete a najlacnejšie nakúpite. V závislosti od času, navštívte Hong Kong Museum of Art, ktorý pozostáva zo siedmych galérii. Iba na skok od neho,  je Hong Kong múzeum histórie. Potom nastúpte znova na Tung Chung vlak a navštívte severne položený ženský kláštor Chi Lin - nevídaný palácový komplex dynastie Tang, pokojné útočisko plné bonsajov, lotosových jazierok, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších a architektonicky najzaujímavejších chrámov v Hong Kongu. Ak budete mať čas, presuňte sa jednu zastávku vlakom, k chrámu Wong Tai Sin, zasvätenému pastierovi, ktorý si vyslúžil nesmrteľnosť. Neoľutujete. Deň ukončite pohľadom na večerné mesto. Jedna z nezabudnuteľných vyhliadok sa vám naskytne v prístave na promenáde Tsim Sha Tsui’s. Každý večer od 20:00 do 20:20 tu prebieha svetelná laserová šou tzv. Symphony of Light. Ak vás únava nepremáha, pár krokov od prístavu je známa ulica Avenue of the Stars, ktorá je podobná tej v Holywoode, len táto si uctieva umelcov, ktorí pochádzajú z Hong Kong-u.

3. deň
Po raňajkách, znova odporúčame vydať sa čo najskôr na Victorian Peak, najkrajšiu atrakciu Hong Kongu. Je zrejme najznámejším vrcholkom alebo ak chcete – kopcom ktorý sa týči na juh od štvrte Central do výšky 552 metrov. Na to, že je od mora vzdialený čoby kameňom dohodil, ide o veľmi slušné prevýšenie. Na samotný Victoria Peak sa môžete vybrať pešo alebo aj starou, vyše sto ročnou električkou, pričom na vrchole sa Vám naskytne fascinujúci pohľad na celé mesto. Električka, či lepšie povedané zubačková dráha bola uvedená do prevádzky ešte v roku 1888 a miestni jej ani dnes nepovedia inak ako Peak Tram. Trasa vedie po neuveriteľnej strmine, chvíľami máte pocit, akoby ste na sedadle ležali. Niet sa ani veľmi čo čudovať, veď ide o prevýšenie 386 metrov a celá cesta trvá približne osem minút. Práve oblasť nazývaná Central zaberá centrum starého mesta, ktoré sa pôvodne nazývalo symbolicky po anglickej kráľovnej Victórii. Podobných symbolov je tu oveľa viac, stačí mať oči otvorené a nasávať jedinečnú atmosféru. Nájdete tu obchody ale aj Madame Tussaud’s - múzeum voskových figurín. Táto verzia je možná aj vo večerných hodinách, kedy mesto svieti v žiari svetiel. Večeru si doprajte na Shelley street, prípadne na Hollywood Road alebo Staunton Street. Budete mať problém vybrať si z ponuky reštaurácií a jedál.

4. deň
Po raňajkách vyrazte do ulíc a doprajte si nákupný ošiaľ. Obchodné centrá a tradičné pouličné trhy ponúkajú mnoho zaujímavého. Veľa svetových značiek tu otvorilo svoje pobočky. Zárukou kvality je i označenie QTS (Quality Tourism Services), ktoré je často k videniu na vstupných dverách obchodov. Nezabudnite na typický suvenír z Hong Kongu a to bambusovú vtáčiu klietku. No nechajte si priestor aj na oblečenie, keramiku, šperky a lacné imitácie značkových hodiniek. Hong Kong je jednoducho nákupným rajom, kde okrem parfumov a alkoholu môžete nakupovať tovar bez daňovej prirážky. Pripomíname, že tu platí: zjednávať, zjednávať, zjednávať! Ak ste na trhu, v obchode, v hoteli, kdekoľvek, vždy zjednávajte cenu! Číňania sú neskutočne tvrdí obchodníci a keď im to umožníte, hneď vás ošmeknú. Či už v kvalite tovaru alebo s cenou.

5. deň
Raňajky, transfer na letisko a odlet z Hong Kongu.

Nenechajte si ujsť

 • Svetelnú večernú šou od 20:00 - 20:20 každý večer na Tsim Sha Tsui’s
 • Hollywod Road s najstarším čínskym chrámom ostrova Man Mo, zasvätený bohovi literatúry (Man) a vojny (Mo)
 • Jazdu na 100 rokov starej električke na Victoria Peak
 • Katedrála sv. Jána, najstarší kresťanský kostol ďalekého východu
 • Čajové múzeum lokalizované v Hong - kongskom parku
 • Central Plaza 8 - poschodová budova Hong Kongu, z ktorej sa zo 46. poschodia naskytá jedinečný pohľad na pulzujúcu metropolu
 • Polostrov Kowloon
 • Ženský kláštor Chi Lin, nevídaný palácový komplex dynastie Tang alebo chrám Wong Tai Sin, zasvätený pastierovi, ktorý si vyslúžil nesmrteľnosť
 • Pagoda Tsui Shing Lau (1486) v Yuen Langu je jedinou historickou pagodou na území Hong Kongu
 • Ostrov Lantau s obrovskou sochou Budhu
 • Ostrov Lamma - pešia túra do osady Yung Shue Wan je obohatená o nádherné scenérie

Fotogaléria

Víkend v Hong Kong - Čína
Čína - Hong Kong - električka
Víkend v Hong Kong - Čína
Čína - Hong Kong - centrum
Víkend v Hong Kong - Čína
Čína - Hong Kong - Budhistický chrám
Víkend v Hong Kong - Čína
Čína - Hong Kong - jedlo
Víkend v Hong Kong - Čína
Čína - Hong Kong - Záliv
Víkend v Hong Kong - Čína
Čína - Hong Kong - večerný výhľad

Top