FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Gdaňsk

Víkend v Gdaňsku - PoľskoGdaňsk

Víkend v Gdaňsku - Poľsko

Cena od:199
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusJednodňový výlet do najväčšieho križiackeho hradu na svete Malbork.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Gdaňsk a späť
 • 3x ubytovanie v hoteli *** v centre mesta
 • 3x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 89 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,79 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • transfer letisko - hotel od 10 Eur/osoba/jedna cesta

Informácie

Popis

Mini-štát, trojmiesto-trojlístka, perla severu, tieto a ešte oveľa viac pomenovaní ma jedno z najkrajších miest ležiace na pobreží Baltského mora - Gdaňsk. Svojou polohou, históriou a bojovnosťou patrí medzi najkrajšie mestá, ktoré sa oplatí vidieť. Pri Gdaňsku vás prepadne jedinečný pocit, že sa odlišuje od ostatných miest v Pobaltí aj v Poľsku. Storočia morského odlivu na plážach, prístav, ulice výrazne nepoľskej architektúry ovplyvnené bohatými obchodníkmi, ktorí formovali minulosť mesta vás pohltí. S najlepšími dopravnými spojmi na severe je ideálnym východiskovým bodom pre väčšinu poľského pobrežia Baltského mora a mnohých ďalších vnútrozemských atrakcií.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Gdaňska, transfer, ubytovanie v hoteli. Podľa času, možnosť prejsť sa večerným Gdaňskom a jeho prístavom.

2. deň
Raňajky, začiatok prehliadky by mal byť pred historickými bránami „Aurea Porta“, ktorá vás zavedie na Kráľovskú cestu. Kráčaním po nej sa budete cítiť ako panovník. V minulosti totiž bolo výsostným právom po nej chodiť iba silným panovníkom. Aj vy ste panovník - svojho času. Pokračujte po Ulici Długa a Długy Targ k radnici. Potom prejdite k Neptúnovej fontáne do Artušovho dvora, bývalého miesta stretnutia mestských obchodníkov, teraz pobočky Gdaňského historického múzea. Po návšteve múzea pokračujte k zelenej bráne s výhľadom na rieku Motlawa. Vašou ďalšou zastávkou by mal byť kostol Panny Márie, ktorý bol dostavaný na začiatku 16. storočia. Odvtedy si drží zaujímavý rekord, keďže patrí k najväčším tehlovým svätostánkom na svete. Najvýraznejším štýlom je gotika a v kostole môžete opäť obdivovať poctivú prácu architektov a murárov, ktorí majú na konte jednu z najkrajších sakrálnych výzdob v krajine. Súčasťou stavby je veža, ktorá ponúka nádherný výhľad na celé mesto. Dajte si tu námahu a vyjdite na jeho vrchol.

3. deň
Po raňajkách si vychutnajte ďalšie skvosty starého mesta ako historický žeriav Žuraw, či Shakespearovo divadlo. Okolo obeda vám odporúčame presunúť sa na polostrov Hel alebo aj Helská kosa, ktorý je dlhý 35 km a široký od 150 m do cca 3 km. Vychutnajte si dobré jedlo v Jastarni - malom útulnom mestečku s kostolom, majákom, dvomi železničnými zastávkami a hlavne reštauráciami s dobrým jedlom. Na každom kroku sa tu nachádzajú stánky s údenými rybami. Vôňa dymu vás donúti ochutnať makrelu, aj údenú, alebo akúkoľvek z 10 druhov rôznych rýb. Od lososa, halibuta až po tuniaka.

Alternatíva:
Vyberte sa na výlet do najväčšieho gotického hradu postaveného z tehál. Bývalí obyvatelia ho stavali v 13. storočí. Kedysi tvoril veľmi dôležitú obrannú pevnosť. Bol bydliskom rytierov, no postupne sa začal rozrastať a dovolil vstúpiť doň mnohým panovníkom. Pozornosť púta vďaka netradičnej oranžovo-červenej farbe svojich múrov. Vďaka tomu sa stáva výraznou dominantou okolia a skvele vyniká i na pozadí rieky a okolitej prírody. Neslávnou časťou jeho dejín je najmä obdobie 2. svetovej vojny, keď sa stal baštou nacistov. Kvôli tomu sa tam združovala najmä mládež, ktorá zastávala tento myšlienkový smer. Až po niekoľkých rokoch sa dostal hrad opäť do správy štátu a stal sa významnou pamiatkou tohto regiónu.

4. deň
Po raňajkách sa prejdite po meste, dajte si fantastickú polievku "žurek", či ich nezabudnuteľné pirohy v jednej z reštaurácii, nakúpte suveníry a presuňte sa na letisko.

Nenechajte si ujsť

 • Trojmestie - Sopoty a Gdyňa
 • Malbork - gotický hrad
 • Elblag - mesto s krásnym kanálom
 • Frombork - hrad
 • Toruň - Kopernikovo mesto
 • Święta Lipka - pútnické mesto
 • Jedinečná Slimáčia farma s úžasným jedlom

Fotogaléria

Víkend v Gdaňsku - Poľsko
Poľsko - Gdaňsk
Víkend v Gdaňsku - Poľsko
Poľsko - Gdaňsk - Promenáda
Víkend v Gdaňsku - Poľsko
Poľsko - Gdaňsk - Večerné mesto
Víkend v Gdaňsku - Poľsko
Poľsko - Gdaňsk - Východ slnka

Top