FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Edinburgh

Víkend v Edinburghu - ŠkótskoEdinburgh

Víkend v Edinburghu - Škótsko

Cena od:259
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám lístky na organizované prehliadky a jednodňové výlety do okolia.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Edinburghu a späť
 • 3x ubytovanie v hoteli*** v centre mesta
 • 3x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 89 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,79 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • ubytovanie v hoteli**** + 49 Eur/osoba/pobyt
 • transfer letisko - hotel od 24 Eur/osoba/jedna cesta

Informácie

Popis

Vznešené starobylé mesto, „Atény severu“, univerzitné a kultúrne centrum Škótska vás určite zaujme. Edinburgh je mesto jednej ulice, ktorá vedie od hradu na vrchole sopečnej skaly Castle Rock až ku kráľovskému palácu Holyroodhouse. Spoznajte miesta, kde sa prechádzali Daniel Defoe a Robert Louis Stevenson, prejdite sa po „Kráľovskej Míli“ k starému mestu a nechajte sa prehovoriť na pohodlnú jazdu autobusom okolo Edinburghského hradu, Castle Esplanade či Škótskeho parlamentu. Využite možnosť prezrieť si Kráľovskú jachtu Britannia kotviacu v Ocean Terminal, spoznať tajomný príbeh Williama Brodiho, ochutnať tradičný škótsky nápoj v Scotch Whisky Heritage Centre alebo utiahnuť sa na skalný previs hlavnej sopky nazvanom Arthur's Seat nad mestom. Zastavte sa pri najstaršej stavbe v meste - kaplnke Margaret's Chapel alebo si zatancujte v ultra-modernom klube, ktorého budova je z čias stredoveku. Víkend v Edinburghu je pre vás to pravé!

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Edinburghu, transfer do hotela a ubytovanie. Doprajte si typické škótske jedlo fish & chips - rybu s hranolkami alebo národné jedlo - haggies tatties and neeps - jaternice so zemiakovou kašou a repou, podávané vo forme trojfarebného pudingu.

2. deň
Raňajky, prehliadka mesta autobusom - Edinburghský hrad, Castle Esplanade, Royal Mile, palác Holyroodhouse, Škótsky parlament, Nelson Monument, Grassmarket. Návšteva hradu, Národnej galérie, Národného múzea, Škótskeho parlamentu alebo Whisky house.

3. deň
Po raňajkách odporúčame zúčastniť sa organizovaného výletu na škótsky vidiek so skvelými možnosťami. Jazero Loch Lomond, národný park Trossachs so zastávkou pri hrade Stirling. Lákavý je tiež dlhší celodenný výlet k záhadami opradenému jazeru Loch Ness so zastávkou pod najvyšším vrchom Škótska, ale aj celých Britských ostrovov - Ben Nevis. Veľmi populárny je výlet do okolia s návštevou typickej škótskej destilérie whisky. V neposlednom rade je atraktívnou zastávka v Rosslynskej kaplnke preslávenej prostredníctvom Da Vinciho kódu alebo v Melrose Abbey, kde na vás dýchne tajomná škótska história.

4. deň
Raňajky, prechádzka po meste s množstvom obchodov, predovšetkým na Royal Mile alebo Princes street, kde si určite vyberiete z bohatej ponuky typických škótskych suvenírov ako sú kilt, gajdy a lochnesska. Popoludní transfer na letisko a odlet z Edinburghu.

Nenechajte si ujsť

 • Falkirk Wheel - unikátny a jedinečný rotačný prevádzač spájajúci riečny kanál Forth a Clyde s kanálom Union s výškovým rozdielom 24 metrov. Možnosť plavby výletnou loďou priamo cez prevádzač.
 • prechádzka po „Kráľovskej míli“ - Royal Mile, hlavnej ulici Edinburghu, kde určite stretnete pravého škótskeho gajdoša a pánov oblečených v kiltoch - škótskych oblekoch so sukňou
 • návšteva Glenturret Distillery - najstaršia destiléria škótskej whisky je neodmysliteľným zážitkom
 • výlet na škótsky vidiek s krásnou prírodou, tajomnými jazerami a množstvom hradov, opátstiev a zámkov
 • Highland games – júlové škótske hry a súťaže v atypických disciplínach v autentickom prostredí (hod brvnom, skákanie na jednej nohe,…)
 • konzolový most nad zálivom

Fotogaléria

Víkend v Edinburghu - Škótsko
Škótsko - Edinburgh 2
Víkend v Edinburghu - Škótsko
Škótsko - Edinburgh - centrum
Víkend v Edinburghu - Škótsko
Škótsko - Edinburgh 3
Víkend v Edinburghu - Škótsko
Škótsko - Edinburgh - Highlands - Škótska vysočina
Víkend v Edinburghu - Škótsko
Škótsko - Edinburgh
Víkend v Edinburghu - Škótsko
Škótsko - Edinburgh - kaviareň
Víkend v Edinburghu - Škótsko
Škótsko - Edinburgh - Forth Bridge

Top