FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Dublin

Víkend v Dubline - ÍrskoDublin

Víkend v Dubline - Írsko

Cena od:229
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám autobusovú prehliadku mesta, prehliadku whisky destilérie.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Dublinu a späť
 • 2x ubytovanie v hoteli*** v centre mesta
 • 2x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 89 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,79 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • predĺženie pobytu o 1 noc + 65 Eur
 • ubytovanie v hoteli**** + 39 Eur/osoba/pobyt
 • transfer letisko - centrum od 6 Eur/osoba/jedna cesta

Informácie

Popis

Nechajte sa zlákať na výlet do keltského Dublinu. Vibrujúca, turistmi obľúbená metropola ležiaca na brehoch rieky Liffey, bola domovom nielen dávnych vikingov a keltských osadníkov, ale aj umelcov ako James Joyce, Oscar Wilde či Jonathan Swift, ktorý tu napísal slávne Gulliverove cesty. Užívajte si život ako Dublinčania - plnými dúškami a nabite sa energiou v niektorej z tradičných krčmičiek. Nazriete do kuchyne svetoznámeho pivovaru Guiness, objednajte si whisky s ľadom priamo v destilérii Jameson a ochutnajte Irish Stew – tradičnú hustú polievku s baraninou. Potom sa prejdite po tajomných uličkách starého mesta a nezabudnite si zahrať galský futbal. Navštívte záhrady pri Írskom múzeu moderného umenia a originálne suveníry nakúpte v Cow‘s Lane Designer Studio. Presvedčte sa o tom, že Dublin je jedno z najskromnejších a najpriateľskejších miest v Európe.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Dublinu v poludňajších hodinách, transfer do hotela a ubytovanie. Prejdite sa po slávnej O’Connell Street - obchodná zóna, navštívte destilériu najlepšej írskej whisky Jameson alebo si vychutnajte čierne pivo v Guinness Storehouse & St James‘ Gate Brewery. Večera a večerná zábava v niektorom z barov alebo reštaurácii vo štvrti Temple Bar, kde zažijete pravú írsku zábavu s mladými ľuďmi z celej Európy pri hudbe podľa vlastného výberu.

2. deň
Raňajky. Vydajte sa na autobusovú prehliadka Dublinu. Uvidíte TRINITY COLLEGE – najstaršiu írsku univerzitu, založenú Alžbetou I. a komplex historických budov s významnou knižnicou, kde sa nachádza originál Keltskej knihy. Prejdete sa Gregoriánskou časťou Dublinu, cez Grand Canal, Number twenty-nine, až po Pembrok street. Navštívite katedrálu Chris Church - najstaršiu dublinskú budovu, Múzeum voskových figurín, Dublinský hrad, Katedrálu sv. Patrika s malým panteónom najslávnejších Írov ako Oscar Wilde či G.B. Shaw. Nasleduje väzenie Kilmainham Gaol a Croke Park & Gaa Museum – štadión galských hier.

3. deň
Raňajky, nákup darčekov, transfer a odlet z Dublinu.

deň navyše (4. deň)
Poldenný výlet do Glendalough („Údolie dvoch jazier“) - jedného z najmalebnejších údolí Írska s rozsiahlymi pozostatkami kláštora sv. Kevina zo 6. storočia, ktoré tisíce rokov priťahovalo ľudí svojou nádhernou prírodnou scenériou.

Tip!
Zažite Ghost tour - temné uličky, cintoríny, duchovia, hrobky... nasadnite do autobusu Duchov a vydajte sa objavovať temné zákutia mesta, ktoré boli inšpiráciou pre Bram Stokera pri písaní románu o Drakulovi. Presvedčte sa či Biela pani stále naháňa svojho neverného manžela v hrobkách St. Patrick Cathedral a preskúmajte St. Audeon's Church, kde podľa povier straší duch Darkey Kellyho. Prehliadka nočného Dublinu je neuveriteľne mrazivým divadlom.

Nenechajte si ujsť

 • Katedrála sv. Patrika, nákupné ulice O’Connell Street, Grafton street a Henry street
 • návšteva štvrti Temple Bar vo večerných hodinách
 • kúpa pravej írskej whisky z Old Jameson Distillery
 • návšteva Guinness Storehouse - obchod s najznámejším írskym pivom
 • návšteva trhu Christchurch, kde kúpite írsku hudbu a iné zaujímavé miestne predmety

Fotogaléria

Víkend v Dubline - Írsko
Írsko - Dublin - Most
Víkend v Dubline - Írsko
Írsko
Víkend v Dubline - Írsko
Írsko - Dublin
Víkend v Dubline - Írsko
Írsko - Dublin - farebné dvere
Víkend v Dubline - Írsko
Írsko - Dublin - nočný Dublin
Víkend v Dubline - Írsko
Írsko - Dublin - Pánska jazda

Top