FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Barcelona

Víkend v Barcelone - ŠpanielskoBarcelona

Víkend v Barcelone - Španielsko

Cena od:279
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám hotel s výhodnou polohou, objednáme pre vás výlet do kláštorného komplexu Montserrat. Zarezervujeme vám lístky na futbalový zápas klubu FC Barcelona!

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Barcelony a späť
 • 3x ubytovanie v hoteli*** v centre mesta
 • 3x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 89 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,79 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • ubytovanie v hoteli**** + 49 Eur/osoba/pobyt
 • transfer letisko - centrum od 16 Eur/osoba/jedna cesta

Informácie

Popis

Metropola Katalánska patrí k najzaujímavejším mestám na svete. Pečať jedinečnosti jej dodáva slávna Sagrada Familia, nedokončený chrám nemenej slávneho architekta Antoní Gaudího, ale aj zaujímavá trieda La Rambla so sochou Krištofa Kolumbusa či katedrála sv. Eulálie zo 14. storočia. Obdivuhodné je tiež nové mesto, Eixample, ktoré má pravidelný pôdorys, ale aj vrch Montjuic s krásnym výhľadom na mesto, Olympijským štadiónom a nádhernými fontánami. Absolútnou koncentráciou architektúry je „Španielska dedina" - El Pueblo Espaňol, kde sa na malom území zoznámite s architektúrou celej krajiny. Ak máte dostatok času, môžete navštíviť adrenalinový futbalový zápas alebo tichý kláštorný komplex Montserrat, strážiaci sochu Čiernej madony - patrónky Katalánska. Barcelona si vás podmaní!

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Barcelony, transfer do hotela a ubytovanie. Prechádzka po centre mesta, slávna ulica La Rambla, ktorá má okrem dvoch ciest pre automobily aj široký stredový pás pre chodcov lemovaný množstvom malých obchodíkov a kioskov. Preto sa La Rambla rozdeľuje na Ramblu kvetovú, Ramblu vtáčiu a Ramblu umeleckú. Ulica má viac než jeden kilometer a spája Katalánske námestie (Plaza Catalana) s prístavom, pred ktorým Krištof Kolumbus na vysokom podstavci ukazuje smerom k Amerike. V tejto zóne nájdete aj množstvo kvalitných obchodov.

2. deň
Raňajky, autobusová prehliadka centra mesta. Hektická La Rambla a Sagrada Familia, chrám, ktorý sa buduje podľa plánov najznámejšieho Katalánca - Antonia Gaudího, bol nedávno vysvätený pápežom Benediktom XVI., takže sa z neho stala nielen turistická atrakcia, ale aj svätyňa. Guell Park s Gaudího rukopisom, Olympijský areál s nádhernou vyhliadkou na prístav a more, Plaza Espaňa s obrovskými farebnými hudobnými fontánami, Gotická štvrť priamo v centre mesta s chrámom sv. Eulálie, El Pueblo Espaňol, skanzen španielskej architektúry, Olympijský prístav... Večerná atmosféra v centre mesta alebo návšteva futbalového zápasu v Barcelone.

3. deň
Raňajky. Navštívte Benediktínsky kláštor Montserrat, ktorý je pútnickým miestom a svojím spôsobom aj symbolom Katalánska. Leží v rovnomennom pohorí, ktoré je jedinečnou prírodnou pamiatkou. Najväčším lákadlom kláštora je La Moreneta – drevená soška Panny Márie s tmavou tvárou, ktorá ľavou rukou pridŕža sediaceho malého Ježiša a v pravej ruke drží zemeguľu. Čierna Madona sa nachádza v centrálnej bazilike komplexu. Zaujímavosťou kláštora je aj galéria, v ktorej visia diela takých umelcov ako napríklad Picasso, Monet, Degas, Braque, Le Corbusier, Chagall, Miró, Dalí, Tàpies. Ako miestnu špecialitu môžete ochutnať med a jemný kozí syr, ktoré sa predávajú spolu v malých pohárikoch alebo likér Aromas de Montserrat z byliniek zbieraných v tunajších horách.

4. deň
Raňajky. Dnes sa vyberte na Nou Camp, futbalový štadión FC Barcelona, kde zistíte, že tu nejde len o futbal, ale o životnú filozofiu. Následne môžete deň venovať nákupom. Transfer a odlet z Barcelony.

Nenechajte si ujsť

 • prechádzka na La Rambla, prehliadka chrámu Sagrada Familia
 • návšteva skanzenu El Pueblo Espaňol
 • obchodná ulica Paseo de Gracia
 • prehliadka štadióna FC Barcelona, prípadne aj futbalový zápas
 • vrch Montjuic (Židovská hora) s nádherným výhľadom na prístav
 • ochutnávka - "paella" - jedlo z ryže a rôznych druhov mäsa
 • jeden džbán "sangrie" - koktejlu z červeného vína, kvapky koňaku, minerálky a kúskov ovocia

Fotogaléria

Víkend v Barcelone - Španielsko
Španielsko - Barcelona - Girona stará štvrť
Víkend v Barcelone - Španielsko
Španielsko - Barcelona - Park Guell
Víkend v Barcelone - Španielsko
Španielsko - Barcelona - Kolombov stĺp
Víkend v Barcelone - Španielsko
Španielsko - Barcelona - Sagrada Familia 2
Víkend v Barcelone - Španielsko
Španielsko - Barcelona - Gotická štvrť
Víkend v Barcelone - Španielsko
Španielsko - Barcelona - Prístav
Víkend v Barcelone - Španielsko
Španielsko - Barcelona - kufor

Top