FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Petrohrad & Moskva Twin CityBreak

TWIN CITY Víkend v Petrohrade & MoskvePetrohrad & Moskva Twin CityBreak

TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve

Cena od:759
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusPodrobný popis cesty do/z hotela, letenku a optimálny itinerár prehliadky dvoch miest dostanete od nás ZDARMA.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Petrohradu
 • letenka z Moskvy
 • 4x ubytovanie v hoteli*** s raňajkami v Petrohrade
 • 3x ubytovanie v hoteli*** s raňajkami v Moskve

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 99 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,69 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia
 • Upozornenie: pre cestu do Ruskej federácie je potrebný pas (platnosť 6 mesiacov po návrate) s platnými vízami – na požiadanie vybaví CK FIFO za poplatok 50 Eur + 35 Eur víza (údaj z roku 2017)

Príplatky

 • letenka Petrohrad - Moskva od 90 Eur/osoba/jedna cesta
 • vlak Petrohrad - Moskva od 90 Eur/osoba/jedna cesta

Informácie

Popis

Objavte históriu aj súčasnosť dnešného Ruska v podobe dvoch najväčších a najnavštevovanejších miest. Spojte si dve mesta - TWIN - v krátkych pobytoch - CITYBREAK a porovnajte ich. Petrohrad - Benátky severu, cárov sen ležiaci na bažinách. Legendárne mesto Petrohrad vystavané na ostrovoch rieky Nevy je prehliadkou geometrickej elegancie. Zmes vplyvov a štýlov, očarujúce vírenie extrémov života. Neprehliadnuteľná história Petrohradu pôsobí na človeka zo starých budov, ulíc i námestí. Moskva- mesto Európy, sídlo patriarchu a výhercu súťaže o najdrahšie mesto sveta posledných rokov. Ponúka vám vystáť si rad na dávno mŕtveho Lenina v mauzóleu, ešte predtým, než ho pochovajú. Pozrite si aj v tomto storočí „cárov“: Cara pušku - najväčšie delo sveta, ktoré nikdy nevystrelilo, zapísané v Guinnesovej knihe a Cara kolokol - 160 ton vážiaci zvon. Dotknite sa ich, ale nie v zime. Môže sa stať, že ich osobné čaro s mrazom vám nemusí byť po vôli. Prejdite si majestátne Červené námestie s takmer gýčovo krásnym chrámom Vasila Blaženého. To ale nie je všetko, niečo sme nechali na vlastné objavovanie a hlavne návštevu.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Petrohradu, transfer do hotela, ubytovanie. Prejdite sa po Nevskom prospekte – ruskom Champs Elysée až po Kazanský chrám.

2. deň
Raňajky. Vydajte sa na okružnú jazdu Petrohradom a prezrite si najvýznamnejšie pamiatky mesta - Chrám Sv. Izáka s možnosťou vyhliadky spod zlatej kupoly, paláca v Smolnom, Petropavlovskú pevnosť, bývalú väznicu a miesto odpočinku dynastie Romanovcov, Palácové námestie v blízkosti Letného sadu Petra I. a Martovo pole. Popoludní sa vydajte na breh rieky Neva do Ermitáže. V komplexe šiestich budov s viac ako štyristo miestnosťami nájdete bezkonkurenčnú zbierku približne 3 mil. exponátov. Z brehov Nevy sa vám naskytne čarovný výhľad na niekoľko mostov a na Vasiljevský ostrov, kde sídlia múzeá. Uvidíte aj Kazanskú katedrálu a pravoslávny chrám Kristovho vzkriesenia, ktorého interiér zdobí množstvo ikon a malieb.

3. deň
Raňajky. V miestach, kde hlavné petrohradské námestie križujú kanály, sa nachádzajú stanovištia výletných lodí. Vyvolávači stojaci pri lodiach alebo priamo na mostoch tu ponúkajú hodinové plavby po kanáloch a ramenách Nevy. Z výletnej lode si môžete prezrieť paláce stojace pozdĺž kanálov a väčšinu známych pamiatok vrátane Zimného paláca, Isakjevskej katedrály či Petropavlovskej pevnosti z neobvyklých pohľadov, čo je za pekného počasia neopakovateľným zážitkom. V prípade zlého počasia odporúčame návštevu krížnika Aurora, ktorého výstrel odštartoval boľševický prevrat v Rusku. Tiež si tu môžete nakúpiť zaujímavé námornícke suveníry.

4. deň
Raňajky. Využite deň na výlet do Petrodvorca (jedinečný zážitok rýchloloďou z centra) a navštívte ruský Versailles, kde majestátnosť budov zatienia fontány, záhrady a múzea. Ak vám to nebude stačiť, presuňte sa do sídla "Puškin", ktoré leží pár minút od centra Petrohradu a pozrite si Katerínsky palác a záhrady.

5. deň
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Moskvy, resp. odchod vlakom. Prílet do Moskvy, transfer do hotela, ubytovanie. Prehliadku mesta začnite slávnym Červeným námestím - Krasnaja Plosčaď, kde sa konajú vojenské prehliadky i protivládne demonštrácie. Pokračujte chrámom Vasilija Blaženého s typickými cibuľovitými kupolami, Mauzóleom V. I. Lenina s krištáľovým sarkofágom Leninovho tela, obchodným domom GUM a budovou smutne preslávenej sovietskej špionážnej služby KGB.

6. deň
Raňajky. Kremeľ - stavba z červených pálených tehál, symbol sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska, sídlo parlamentu a prezidenta. Za hradbami sa nachádzajú najdôležitejšie chrámy ruskej pravoslávnej cirkvi, vo vnútri nádherne vyzdobené ikonami svätcov. Prejdite sa k Vrabčím horám. Odmenou vám bude majestátny výhľad na Moskvu, oproti univerzite, s možnosťou nákupu rôznych suvenírov, ako sú typické ruské matrijošky, lyžičky, magnetky, baranice, čiapky, odznaky, "ploskačky", perá, poháre a rôzne iné veci.

7. deň
Raňajky. Štátna Treťjakovská galéria je jedno z najväčších umeleckých múzeí na svete. Jeho popularita je takmer legendárna. Stovky tisíc ľudí navštívia toto Národné múzeum v Rusku, aby videli najväčšiu zbierku ruského umenia z 12. - 17. storočia z územia celého Ruska. Nevynechajte prehliadku moskovského metra (právom považované za jedno z najkrajších na svete) a prezrite si najkrajšie stanice, ktoré sú známe svojou výzdobou, najmä nástennými maľbami, mozaikami a ozdobnými lustrami. Stanice boli postavené počas Stalinovej éry tak, aby vyzerali ako chrámy a paláce. Podvečer si môžete spríjemniť atraktívnou plavbou po rieke Moskva, ktorá vám ponúkne jedinečný pohľad na toto veľkolepé mesto.

8. deň
Raňajky. Prejdite sa po Starom Arbate - nezabudnuteľnom kúte starobylej Moskvy. Je to kráľovstvo hudby, poézie a výtvarného umenia. Po týchto uliciach sa prechádzali Puškin, Jesenin, Tolstoj, či Pasternak. Počas prechádzky uvidíte legendárnu reštauráciu "Praha", staré mestské domy, pamätník Okudžavovi, Vachtangovo divadlo. Nachádzajú sa tu tiež múzeá Maríny Cvetaevovej, múzeum M. Lermontova či byt - múzeum A. Puškina. Transfer na letisko a odlet domov.

Nenechajte si ujsť

 • Petrohrad:
 • Magickú atmosféru petrohradských bielych nocí (jún - august)
 • Ochutnajte ruský boršč, sardinky, haringy a bliny
 • Lomonosovová porcelánová továreň a múzeum - tu nakúpite pravé matriošky
 • Slávny Kirovský balet v divadle Mariinsky
 • Múzeum chleba – múzeum venované chlebu a jeho miestu v dejinách Ruska
 • Etnografické múzeum - výborné múzeum dokumentujúce tradičné remeslá, zvyky a náboženstvá 150 národností dnešného Ruska
 • Kunstkamera – múzeum založené v r. 1714 samotným Petrom Veľkým. Preslávilo sa zbierkou monštruozít, zakonzervovaných anomálií ako dvojhlavý fetus, deformované zvieratá, alebo nadbytočné časti tiel
 • Moskva:
 • Múzeum kozmonautiky - jedinečné a ničím neopakovateľné interaktívne múzeum, v ktorom ktokoľvek môže zažiť štartovaciu a pristávaciu, ale aj ďalšie fázy vesmírneho letu
 • Lomonosovova univerzita - najväčšia a najstaršia univerzita v Rusku
 • Múzeum vodky vám odkryje tajomstvá výroby tohto destilátu a hlavné ingrediencie pravej ruskej vodky
 • Nábrežie rieky Moskva
 • Letná rezidencia cárov v Kolomenskom
 • Petrovka – jedna z najstarších moskovských ulíc
 • Uspenský chrám
 • Oružennaja palata (zbrojnica) ukrývajúca najväčšie poklady cárov (unikátne šperky, brúsené drahokamy, cárske koče, odevy)
 • Almaznyj fond (pokladnica)
 • Chrám Michaela Archanjela s hrobkami cárskych rodín
 • Novodevičij Konvent, komplex s architektúrou zo 16. a 17. storočia, pôvodne postavený ako opevnený kláštor, obklopený tehlovými múrmi s 21 vežami

Fotogaléria

TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Sankt Petersburg - Ermitáž 2
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Sankt Petersburg - kanál
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Sankt Petersburg 3
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Sankt Petersburg 2
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Sankt Petersburg
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Sankt Petersburg - most
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Sankt Petersburg - Katedrála
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Sankt Petersburg - Silvester
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Moskva - Červené námestie
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Moskva - fontána
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Moskva - Katedrála
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Moskva - kvety
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Moskva - mrakodrapy
TWIN CITY Víkend v Petrohrade & Moskve
Rusko - Moskva - zimná ulica

Top