FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Barcelona + Girona TWIN CITY

TWIN CITY Víkend v Barcelone & GironeBarcelona + Girona TWIN CITY

TWIN CITY Víkend v Barcelone & Girone

Cena od:339
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusPodrobný popis cesty do/z hotela, lístok na vlak a optimálny itinerár prehliadky dvoch miest dostanete od nás ZDARMA.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Barcelony/Girony
 • letenka z Barcelony/Girony
 • 2x ubytovanie v hoteli *** s raňajkami v Barcelone
 • 2x ubytovanie v hoteli *** s raňajkami v Girone

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 99 €
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,79 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • vlakový lístok Barcelona – Girona od 16 €/osoba/jedna cesta

Informácie

Popis

Viete, že aj v Európe je zem nekonečných možností? Voláme ju Katalánsko. To zaraďujeme do Španielska, ale iba zhodou náhod sa Katalánci ocitli v rovnakom štáte ako Španieli, a tak sa stali jednou zo sedemnástich autonómnych oblastí, ktoré majú svoju vlastnú históriu, jazyk a kultúru. Nechajte sa zviesť hlavným mestom Barcelonou a nemenej známou Gironou na spoznávanie pravej katalánskej kultúry, histórie a temperamentu. Cherona, Gerona, Gérone, Gerunda - pod takýmito názvami sa skrýva mesto, ktoré turisti často využívajú iba ako bod, odkiaľ sa môžu rýchlo dostať do „gaudiovskej“ Barcelony alebo na horúce piesočnaté pláže Costa Bravy. Nespravte chybu a objavte toto malé stredoveké mestečko plné úzkych šarmantných uličiek, námestí a elegantných palácov. Mestečko, kde sa moderné spája so starodávnym. Na jednej strane svet techniky a civilizácie a na druhej strane svet histórie a legiend.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Prílet do Barcelony, transfer na hotel a ubytovanie. Prechádzka po centre mesta, slávna ulica La Rambla, ktorá má okrem dvoch ciest pre automobily aj široký stredový pás pre chodcov lemovaný množstvom malých obchodíkov a kioskov. Ulica má viac než jeden kilometer a spája Katalánske námestie (Plaza Catalana) s prístavom, pred ktorým Krištof Kolumbus na vysokom podstavci ukazuje smerom k Amerike. V tejto zóne nájdete aj množstvo kvalitných obchodov.

2. deň
Raňajky, doprajte si autobusovú prehliadku centra mesta. Hektická La Rambla a Sagrada Familia, chrám, ktorý sa buduje podľa plánov najznámejšieho Katalánca - Antonia Gaudího, bol nedávno vysvätený pápežom Benediktom XVI., takže sa z neho stala nielen turistická atrakcia, ale aj svätyňa. Guell Park s Gaudího rukopisom, Olympijský areál s nádhernou vyhliadkou na prístav a more, Plaza Espaňa s obrovskými farebnými hudobnými fontánami, Gotická štvrť priamo v centre mesta s chrámom sv. Eulálie, El Pueblo Espaňol, skanzen španielskej architektúry. Prípadne si vychutnajte Olympijský prístav či futbalový štadión FC Barcelona.

3. deň
Raňajky, presun na vlakovú stanicu a následne hodinová cesta do historickej Girony. Ubytujte sa a doprajte si skvelé presso v blízkej kaviarni. To vás povzbudí na prehliadku mesta ešte v ten deň. Prvým bodom nech je dominanta mesta katedrála Santa Maria de Girona zo 14. storočia. Má najširšiu (23 m) gotickú loď v Európe. Katedrálu môžete pozorovať z viacerých uhlov a zachytiť si ju tak na pamiatku. Keď slnko bude padať za obzor, pochutnajte si na vychladenom letnom drinku, na najrušnejšej ulici La Rambla de la Libertad či v Pedret alebo na námestí La Plaza de la Independencia.

4. deň
Doprajte si raňajky a pozrite si mesto volané aj strediskom kabaly. Určite najpôsobivejší moment zažijete pri prechádzkach v starej židovskej štvrti El Call. Nekončiaci labyrint dláždených ulíc vám ponúkne úžasný chládok najmä počas horúcej obednej siesty. História tu dýcha z každej strany. Kedysi tu hrdo stála synagóga, o ktorej by možno vedela rozprávať Doucerella (prvá zaznamenaná židovka v Girone). V 13. storočí tu prežívala vtedajšia židovská komunita mimoriadny kultúrny rozkvet. Pôsobil tu dokonca známy mystický komentátor hebrejskej Biblie Moše ben Nachman (Nachmanides), čoho dôsledkom sa Girona stala jedným z najvýznamnejších svetových stredísk kabaly. Po prechádzke sa „schlaďte“ pri nábreží rieky Onyar. Z jej nábrežia zdoláte bludiskové uličky a pokoríte 90 schodov, aby ste dorazili k opevneniu starého mesta Passeig de la Muralla, kde budete môcť ochkať aj nad nemenej známym kostolom Sant Feliu. Nezabudnite si v meste urobiť prestávku, nechajte vaše nohy trocha odpočívať a doprajte vášmu apetítu to, po čom baží.

5. deň
Po raňajkách sa rozlúčte s mestom na mostoch nad riekou Onyar, odkiaľ je perfektný výhľad na farebné fasády domov (kedysi slúžili ako dokonalá inšpirácia umelcom), katedrálu či kostol. Čo vás môže okrem farebnosti mesta zaujať viac, bude rieka pulzujúca divokým životom: masívne kapry, čajky, či staré - známe kačky. Dávajte si však pozor, aby ste životu pod vodou nevenovali viac pozornosti ako životu mimo nej. Následne transfer na letisko a odlet z Girony.

Nenechajte si ujsť

 • Barcelona:
 • prechádzka na La Rambla, prehliadka chrámu Sagrada Familia
 • návšteva skanzenu El Pueblo Espaňol
 • obchodná ulica Paseo de Gracia
 • prehliadka štadióna FC Barcelona, prípadne aj futbalový zápas
 • vrch Montjuic (Židovská hora) s nádherným výhľadom na prístav
 • ochutnávka - „paella“ - jedlo z ryže a rôznych druhov mäsa
 • jeden džbán „sangrie“ - koktejlu z červeného vína, kvapky koňaku, minerálky a kúskov ovocia
 • Girona:
 • mosty cez rieku Onyar
 • židovská štvrť El Cal
 • Catedral de Santa María de Girona
 • Girona Temps de Flors - festival kvetín

Fotogaléria

TWIN CITY Víkend v Barcelone & Girone
Španielsko - Katalánsko - Girona - Banyoles jazero
TWIN CITY Víkend v Barcelone & Girone
Španielsko - Katalánsko - Girona - suvenír
TWIN CITY Víkend v Barcelone & Girone
Španielsko - Katalánsko - Girona
TWIN CITY Víkend v Barcelone & Girone
Španielsko - Katalánsko - Girona - mesto Besalú
TWIN CITY Víkend v Barcelone & Girone
Španielsko - Barcelona - Sagrada Familia
TWIN CITY Víkend v Barcelone & Girone
Španielsko - Barcelona - Park Guell - Gaudiho park
TWIN CITY Víkend v Barcelone & Girone
Španielsko - Barcelona - Park Guell - Gaudiho park
TWIN CITY Víkend v Barcelone & Girone
Španielsko - Barcelona - Plaza Espana

Top