FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Dubaj

SAE - DubajDubaj

SAE - Dubaj

Cena od:399
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusAk vás Dubaj neoslovil, pripravíme vám ponuku na pobyt v Abu Dhabi.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letecká doprava do Dubaja a späť
 • 6x ubytovanie v hoteli***
 • 6x raňajky
 • Cena zájazdov sa môže meniť. Zmena je ovplyvnená zmenou ceny letenky, pričom cena letenky je nižšia, keď sa zájazd objedná s časovým predstihom.

Cena neobsahuje

 • servisný poplatok (letiskový, bezpečnostný a manipulačný poplatok, transfer) 330 Eur/osoba
 • palivový príplatok 36 Eur/osoba
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,99 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)

Informácie

Popis

Ak túžite zažiť pravú teplotu, kde sa pred vami bude vlniť opar, Dubaj je to správne miesto. Jumeirah v preklade znamená opar a je to aj jedna z časti mesta na pobreží Arabského zálivu. Z rybárskej dedinky vyrástlo za päťdesiat rokov jedno z najvýznamnejších a najdôležitejších emirátov SAE a stal sa najdôležitejším centrom obchodu a turizmu na Blízkom východe. Ponúka kontrast supermoderného veľkomesta voči nekonečnej púšti, východnú kultúru voči západnej, tradície voči obdivuhodnému luxusu. O Dubaji môžeme tvrdiť, že je v podstate atrakciou sám o sebe aj tým, že drží prím vo viacerých Guinesových rekordoch. Presvedčte sa o nich na vlastné oči. Čakajú na vás slnečné dni počas celého roka a kilometre zlatých pláží. Jagavosť života v meste zabezpečujú aj svetové značky, zlato, elektronika alebo dokonca korenie. Pridajte sa k miliónom ľudí, ktorí navštívili tento nákupný raj na vlastnej koži a spoznajte domácich, ktorí sa dodnes nezhodli v tom, čo slovo Dubaj znamená. Či spojenie slov z jazyka farsí – dvaja bratia – ktoré má vyjadriť spojenie dvoch častí mesta Burj Dubaj a Deira, alebo zdrobnenina od slova daba, podľa najväčšieho trhu a obchodníkov, alebo názov emirátu odvodený od výrazu, ktorý pomenúva peniaze, pretože obyvatelia Dubaja boli vždy považovaní za bohatých. Iba návštevou zistíte jeho presný opis.

Rámcový odporúčaný program

Rámcový (odporúčaný) program
1. deň
Prílet do Dubaja, transfer do hotela, ubytovanie. Oddýchnite si po príjemnom lete pri šálke kávy na korze Dubai Creek a vychutnajte si luxus, ktorý zažijete iba málokde.
2. deň
Raňajky. Strávte deň v Dubaji – centre nákupného ošiaľu, zábavy a mesta s prívlastkom naj, naj, naj. Veď posúďte sami. Najvyššia budova sveta Burj Dubaj so 140 poschodiami, najdrahší hotel sveta Burj Al Arab, superluxusné obchodné centrá, zlatý bazár, umelé ostrovy pre turistov, lyžiarska zjazdovka alebo klziská v horúcom meste na Arabskom polostrove.
3. deň
Využite možnosť pozrieť si Dubaj a jeho okolie z vyhliadkového autobusu (tzv. Hop on – hop off autobus). Lístok si zakúpite priamo na jednej zo zastávok autobusu. Na výber máte z viacerých možností lístkov, 24 hodinový, 48 hodinový alebo Kombi lístok, ktorý zahŕňa prehliadku Abú Dhabí a Dubaja.
4. deň
Po raňajkách sa môžete presunúť do Abú Dhabí (130 km) – najväčšieho mesta a obchodného centra SAE. Rozprávkové bohatstvo vybudované na rope. Prehliadka mesta, luxusné ulice a hotely, šejkove paláce, obchodné centrá, záhrady, parky, moderné centrum plné výškových budov, ale aj múzeum tradičnej dediny. Rozprávková mešita otca Emirátov, šejka Zayeda. Po únavných prechádzkach mestom si môžete odpočinúť v zelených alejách paliem, v parkoch s osviežujúcimi vodotryskami alebo na piesočnatých plážach.
5. deň
Raňajky. Fakultatívny výlet do púšte na terénnych autách (púštne safari) vám odhalí neskutočné krásy piesočnatých dún, ktoré sa na konci dňa zafarbia zapadajúcim slnkom.
6. deň
Po raňajkách si vychutnajte relax na niektorej z miestnych pláží s hodvábnym belasým pieskom, palmami a vybavením pre váš absolútny komfort.
7. deň
Raňajky, možnosť nákupu suvenírov, transfer na letisko a odlet.

Nenechajte si ujsť

 • Burj Khalifa - najnavštevovanejšia budova Emirátov (viacero „naj“ prvenstiev)
 • Burj al-Arab - najtypickejší symbol moderného Dubaja
 • Hotel Atlantis - jeho súčasťou je obrovské akvárium s podmorským svetom
 • Deira - stará časť mesta s mešitami, zlatým bazárom a trhmi s korením
 • Mešita Jumeirah - rezervácia prehliadky so sprievodcom je nutná vopred
 • Dubai Mall - najväčšie obchodné a zábavné centrum na svete
 • Dubai Fountain - najväčšia tancujúca fontána na svete. Večerné predstavenia bývajú každú polhodinu od 18,00 do 23,00
 • Mall of the Emirates a jeho lyžiarske centrum s umelým zasnežovaním a kapacitou 1500 lyžiarov
 • Wild Wade Waterpark - najmodernejší vodný park v blízkosti Burj al-Arab

Fotogaléria

SAE - Dubaj
Dubaj - Burj El Arab
SAE - Dubaj
Dubaj - Burj El Arab - pláž
SAE - Dubaj
Dubaj - prístav - nočné mesto
SAE - Dubaj
Dubaj - pláž
SAE - Dubaj
Abu Dhabi

Top