FIFO letné dovolenky  >    >  City breaks  >  Madeira

Madeira - PortugalskoMadeira

Madeira - Portugalsko

Cena od:299
Termín: Podľa želania klienta (celoročne)

FIFO city break bonusZabezpečíme vám výlet na ostrov Porto Santo.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka do Funchalu a späť
 • 3x ubytovanie v hoteli*** v centre mesta
 • 3x raňajky

Cena neobsahuje

 • letiskové a bezpečnostné poplatky 89 Eur
 • batožina na palubu lietadla od 19 Eur
 • cestovné poistenie Union vrátane poistenia storna zájazdu 2,79 Eur/osoba/deň
 • pobytová taxa (platí sa na mieste podľa aktuálnej sadzby)
 • batožina do podpalubia

Príplatky

 • predĺženie pobytu o 1 noc + 25 Eur
 • ubytovanie v hoteli**** + 69 Eur/osoba/pobyt
 • transfer letisko - centrum od 13 Eur/osoba/jedna cesta

Informácie

Popis

Hľadáte raj na Zemi? Navštívte nádherný ostrov Madeira často prezývaný ako Kvetinový ostrov alebo Ostrov večnej jari, na ktorom oddychovali Winston Churchil aj cisárovna Sisi. Pobrežie ostrova lemujú vysoké rozoklané útesy, vo vnútrozemí sa vypínajú vysoké hory sopečného pôvodu. Hlavné mesto Funchal leží v zálive s veľkolepým panoramatickým výhľadom na prístav, kopcovité okolie a Atlantický oceán. Jeho ulice sú plné kvetov, hudobníkov, kaviarničiek a upravených portugalských vil a parkov. Mesto je ideálnym východiskom na výlety po ostrove. Najobľúbenejšie sú prechádzky pozdĺž levadas – zavlažovacích kanálov, ktorými je pretkaný celý ostrov. Zaujímavým zážitkom je aj Mercado dos Lavradores – roľnícky trh, kde sa každý piatok schádzajú obchodníci z celého ostrova. Hory tropického ovocia, pestrofarebné kvety a známa ryba Espada sú obľúbeným motívom fotografov. Magickým zážitkom je aj plávanie s delfínmi alebo jazda na sánkach dolu vrchom Monte. Ak máte chuť na kokosové orechy a piesočnaté pláže, nájdete ich o pár kilometrov ďalej od Madeiry, na ostrove Porto Santo, kam denne premáva trajekt.

Rámcový odporúčaný program

1. deň
Odlet do Funchalu, transfer do hotela, ubytovanie. Prehliadka mesta Funchal. Malebné prístavné mesto s prekrásnou plážovou promenádou. Odfoťte sa pri soche Sissi, relaxujte v parku Santa Catarina a vo vínnych pivniciach rodiny Blandy‘s, ochutnajte najlepšie madeirske vína.

2. deň
Po raňajkách vaša cesta povedie do vnútrozemia na tretí najvyšší vrchol ostrova a súčasne najvyššie miesto, kam sa dá dostať dopravným prostriedkom - Pico do Arieiro (1 818 m). Odtiaľto sú prekrásne výhľady na pobrežie, najvyššie vrcholky ostrova a centrálne pohorie i do hlbokých údolí. Pokračovať budete cez prírodnú rezerváciu Ribeiro Frio. Zaujímavosťou je pstružia farma obklopená pôvabnou záhradou s miestnou flórou a staršia leváda (trasa cca 1,5 km) v srdci pôvodného vavrínového pralesa Laurissilva. Cesta ďalej povedie až na severné pobrežie do mesta Santana, ktoré sa preslávilo tradičnými trojuholníkovými domčekmi so slamenou strechou nazývanými O Colm. Nasleduje dedina Faial, odkiaľ sú pekné výhľady na terasovité políčka severovýchodného pobrežia a Orliu skalu - Penh D‘Águia. Popoludní pri ceste späť prídete k východnému výbežku Ponta De Sao Lourenço, známemu svojimi farebnými skalami, púštnou krajinou a rozbúreným oceánom. Na trase pozdĺž južného pobrežia smerom na západ navštívite aj Machico, druhé najvýznamnejšie mesto Madeiry.

3. deň
Po raňajkách sa vyvezte do Botanickej záhrady, kde sa môžete pokochať okrem rastlinstva tiež zbierkou vtákov z exotických krajín. Navštívte múzeum so zbierkami hmyzu, skamenelín a iných exponátov. Následne sa malou lanovkou vyvezte na horu Monte, kde nájdete veľkú tropickú záhradu s architektúrou záhrad z rôznych častí sveta. Z Monte sa zvezte tradičnými sánkami po dráhe dlhej 2 km.

4. deň
Raňajky, možnosť nákupu suvenírov, transfer na letisko a odlet.

deň navyše (5. deň)
Po raňajkách absolvujte „West tour“. Počas výletu spoznáte najkrajšie miesta západnej časti ostrova. Hlavná cesta Estrada Monumental vás zavedie do mestečka „Camara de Lobos“. Ďalej pokračujete na „Cabo Girao“, ktoré je druhým najvyšším morským útesom na svete. Zastavte sa v „Ribeira Brava“, ktoré je situované na úrovni mora. Cesta smerom hore vás povedie cez 4 rôzne vegetačné pásma. Pozriete sa do oblasti „Encumeada“, kde z jedného bodu uvidíte južné a zároveň aj severné pobrežie Madeiry. Cez najplochejšiu časť ostrova „Paul da Serra“, okolo Levada „Rabaçal“ sa dostanete do známeho „Porto Moniz“ s prírodným kúpaliskom z lávových kameňov. Nakoniec pokračujete cez Seixal (vodopád) do „Sao Vicente“.

Nenechajte si ujsť

 • Madeira Story Centre (múzeum) – história Madeiry
 • Fado večer a nápoj poncha
 • Cabo Girao – útes so sklenou vyhliadkou na oceán
 • Jaskyne sv. Vincenta

Fotogaléria

Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - Červené pobrežie
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - pobrežná promenáda
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - Botanická záhrada
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - Cabo Girao
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - Dedinka v zálive
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - dom
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - Eagle Rock
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - Funchal večerný
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - garden
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - girlanda z kvetov
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - hory
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - house
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - palmy
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - pobrežie
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - pohľad zhora
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - kostol
Madeira - Portugalsko
Portugalsko - Madeira - prístav

Top